تعمیرات تخصصی مانیتور

مجموعه سایان سیستم با بیش از پانزده سال تجربه در امور مرتبط با رایانه از جمله تعمیرات تخصصی مانیتور و صفحه نمایش با بهره گیری از افراد متخصص و مجرب همواره در امر تعمیرات مانیتور و صفحه نمایش پیشگام بوده و یکی از مجهزترین و تخصصی ترین مراکز تعمیر و عیب یابی انواع صفحه اسکرین و مانیتور در برندهای متفاوت می باشد، شرکت سایان سیستم خدمات خود را در این زمینه در کوتاهترین زمان و با مناسب ترین هزینه ممکن به کلیه نهادها، ارگانها، سازمانها و مراکز اداری، صنعتی، بازرگانی، خدماتی و کلیه هموطنان گرامی ارائه می نماید. لازم به ذکر است کلیه تعمیرات تخصصی مانیتور در مجموعه سایان سیستم و زیر نظر برترین مهندسین این حوزه انجام می گردد. . با توجه به اینکه تعمیرات مانیتور جزء مشاغل بسیار حساس و ظریف در صنعت IT می باشد شما مي توانيد از طريق مشاوره آنلاين و یا تماس با بخش فنی از مشكل دستگاه خود و هزينه تقريبي آن مطلع شويد و در صورت امكان اقدام به رفع مشكل مورد نظر نمائيد.

  • کلیه تعمیرات تخصصی مانیتور در این مرکز در کمترین زمان ممکن ارائه می گردد.
  • کلیه تعمیرات صورت گرفته در این مرکز دارای ضمانت نامه و گارانتی پس از تعمیر می باشد.
  • هزینه ی تعمیرات صورت گرفته پائین تر از قیمت تعیین شده توسط اتحادیه انفورماتیک می باشد.
  • در صورت تشخیص، عیب یابی و عدم امکان تعمیر آن هیچ هزینه ای در این مرکز دریافت نمی شود.

مشکلاتی که برای مانیتورها می تواند پیش بیاید برخی ایرادات نرم افزاری و برخی از آنها قطعا مشکلات سخت افزاری از قبیل شکستگی، ترک خوردگی، سفید شدن، بهم خوردن رنگ تصویر و یا در نهایت عدم نمایش تصویر در صفحه نمایش (مانیتور) می باشد هستند. در ادامه به برخی از این ایرادها اشاره خواهیم نمود که دانستن این نکات برای شروع عیب یابی بسیار مفید بوده و باعث می شود زمان زیادی را صرفه جویی کنید.

لرزیدن صفحه نمایش مانیتور (Stuttering or Flickering)

اگر صفحه نمایش مانیتور شما اغلب می لرزد و تصویر خروجی شفافیت لازم را ندارد، مشکلات متعددی می تواند وجود داشته باشد. در ساده ترین حالت ممکن است ایراد از کابل مانیتور باشد و کابل مانیتور سست بوده و یا خراب باشد (کابل های مانیتور معمولا در سه حالت آنالوگ، دیجیتال و اچ دی ام آی وجود دارند که معمولا به رنگ آبی و یا سفید می باشند). بنابراین ابتدا کابل را در هر دو طرف مانیتور و کامپیوتر (در صورت وجود پیچ در دو طرف کابل، هر گونه پیچ خوردگی را به طور کامل سفت کنید) بررسی نموده و یا کابل را به سادگی جایگزین کنید، اگر مشکل برطرف گردید که به یقین ایراد از کابل مانیتور بوده و در غیر این صورت تنظیمات مربوط به فرکانس تصویر را که در زیر به  آن اشاره می نمائیم انجام دهید.

تنظیم نور (نرخ بازسازی صفحه نمایش) اگر نادرست باشد می تواند موجب غیر شفاف شدن تصویر و ایجاد لرزش در آن گردد، برای آشنایی با مفهوم آن به یک مثال اشاره می نمائیم برای مثال وقتی گفته می‌شود نرخ بازسازی صفحه نمایش در مانیتور شما 60 هرتز است یعنی در هر ثانیه 60 بار کل صفحه مانیتور شما پیکسل به پیکسل از بالا به پایین با رنگ جدید جایگزین می گردد. طبیعتاً 60 بار در ثانیه آنقدر سریع است که چشم شما احساس نمی‌کند و شما فکر می‌کنید دائماً یک صحنه ثابت را تماشا می کنید. در حالی که این صحنه حداقل 60 بار در هر ثانیه ریفرش و بازسازی می‌شود. هر چه این گزینه را روی عدد بیشتری تنظیم کنید، چشم شما کمتر چشمک‌زدن‌های مانیتو را احساس می‌کند، پس آن را به نهایت عددی که مانیتور شما پشتیبانی می‌کند، افزایش دهید تا شفافیت تصویر به حد ایده آل خود برسد. اکثر مانیتورهای LCD از 59 یا 60 هرتز استفاده می کنند، هرچند که 75، 120 و 144هرتز نیز در برخی از نمایشگرها ممکن است وجود داشته باشد. برای این کار به تنظیمات صفحه نمایش سیستم عامل خود بروید (در دسکتاپ راست کلیک کنید و به تنظیماتDisplay>Properties Display Adapter> Monitor در ویندوز 10 بروید) تا مطمئن شوید که تنظیمات فرکانس به خوبی تنظیم شده است،  در برخی موارد ممکن است لازم باشد که درایورهای مانیتور خود را نیز به روز رسانی نمائید. اگر با انجام دادن مراحل بالا همچنان نشانه های سوسو زدن و لرزش تصویر وجود. احتمال دارد که یک استهلاک یا ناکارآمدی در مجموعه قطعات سخت افزاری مانیتور وجود داشته باشد که در این صورت، تعمیر یا جایگزینی مانیتور پاسخ است.

 مشاهده خطوط عمودی در مانیتور

خطوط سیاه و یا رنگی روی صفحه نمایش ال سی دی یا ال ای دی مانیتور بوسیله بسیاری از مسائل مختلف ایجاد می شوند، اما اگر نکات گفته شده در بالا (ایرادات مربوط به کابل برق، کابل مانیتور و تنظیم نرخ بازسازی صفحه نمایش)، آنها را برطرف نمی کند احتمالا یک نقص فیزیکی در صفحه نمایش موجود است. برای اطمینان یافتن مانیتور خود را بر روی کامپیوتر یا لپ تاپ دیگری آزمایش کنید تا ببینید آیا مشکل همچنان باقی می ماند؛ اگر مشکل کماکان وجود دارد، به فکر تعمیر و یا تعویض آن باشید، زیرا ایراد  قطعا در پانل LCD (گران ترین قسمت مانیتور) است.

 پیکسل سوخته یا مرده (Dead or Stuck Pixels)

پیکسل "مرده" یک نقطه روی صفحه نمایش  (LCD OR LED)شما است که روشن نمی شود و به صورت یک یا چند مربع سیاه رنگ نمایش داده می شود. پیکسل های "سوخته" شبیه پیکسل های مرده هستند با این تفاوت که به جای سیاه نشان دادن آن پیکسل روی یک رنگ گیر کرده اند که با تصویر رایانه روی صفحه نمایش همخوانی ندارند  و رنگ آنها معمولا قرمز، سبز یا آبی است برای پیکس های مرده کار زیادی نمی توان انجام داد ولی خوشبختانه یک یا دو پیکسل مرده معمولا به این معنی نیست که شما باید کل مانیتور را دور بیاندازید و قطعا ممکن است آن را نادیده بگیرد. در این موارد می توانید با واحد گارانتی آن را در میان بگذارید، اگرچه بسیاری از مراکز گارانتی مانیتور، یک صفحه نمایش را جایگزین نمی کنند تا چند پیکسل از بین برود.

 وزوز یا نویز مانیتور Buzzing

شایع ترین مشکل که باعث می شود صدای وزوز یا صدای ناله در یک مانیتور ایجاد گردد، در اکثر موارد به نور پس زمینه مانیتور مربوط می شود که معمولا با لوله های فلورسنت فشرده برای روشنایی در مدل های قدیمی مانیتور استفاده می شود. (این طراحی تا حدودی توسط نور پس زمینه LED جایگزین شده است، اما هنوز هم در تعداد زیادی از مانیتورهای مجهز به CFL در حال استفاده می باشد.) Buzzing ممکن است به علت مشکلات تنظیم قدرت به یک یا چند لامپ باشد. سعی کنید روشنایی صفحه نمایش خود را به بالا یا پایین تنظیم کنید تا ببینید آیا نویز غلبه می کند یا نه؛ خوشبختانه یک لامپ CFL معیوب یک ایراد متداول در مانیتورها است، و براحتی تعمیر و جایگزین می گردد، اگر اعتبار گارانتی مانیتور شما به پایان رسیده است، آن را به یک فروشگاه الکترونیک محلی ببرید - آنها احتمالا می توانند مانیتور شما را به میزان قابل توجهی کمتر از هزینه یک صفحه جدید تعمیر نمایند.

  بازگشت به بالا