ریبال چیپ گرافیک لپ تاپ، تعمیر و تعویض چیپست

چیپ گرافیک
چیپ گرافیک یا به اصطلاح (GPU: Graphic Processing Unit) واحد پردازش گرافیکی در لپ تاپ ها می باشد که وظیفه ی این واحد، پردازش اطلاعات مربوط به تصاویر می باشد به عبارتی ساده تر فرایندهای پردازشی مربوط به کارت گرافیک در GPU انجام می گیرد و یک واحد تقریبا مستقل است که باعث می گردد از بار پردازشی سی پی یو بکاهد مخصوصا در سیستم هائی که بار پردازشی سنگینی در رابطه با گرافیک انجام می دهند.
 
اشتباه رایج بیانی خراب شدن چیپ گرافیک
چیپ گرافیک لپ تاپ ها بندرت دچار ایراد می شود و اصطلاح اشتباهی است که بین اکثر تعمیر کنندگان لپ تاپ جا افتاده، در اکثر موارد این خرابی ها مرتبط با پایه های چیپ گرافیک می باشند که متصل کننده چیپ گرافیک به مادربرد لپ تاپ است، پایه های چیپ گرافیک اکثرا به دلایلی همچون گرما و حرارت بالایی که در لپ تاپ و در حین کار کردن تولید شده است، لحیم سردی، اجرای بدون وقفه ی نرم افزار های تخصصی مانند 3DMAX و یا بازی هایی که بار پردازشی بالایی را به چیپ گرافیک تحمیل می کنند، نوسانات مداوم برق، استهلاک لپ تاپ و فشار کاری که لپ تاپ تحمل کرده، نشت مایعات به درون لپ تاپ  و دلایلی از این قبیل دچار آسیب می گردد. برخی از نشانه هایی که ممکن است این خرابی ها مرتبط به چیپ گرافیک باشد در زیر ذکر شده است، این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است ایراد مربوط به چیپ گرافیک نباشد و هیچ کدام از دلایل زیر به تنهائی دال بر خرابی های مربوط به چیپ گرافیک نیست و صرفا شواهدی از آن می تواند باشد.
 • شطرنجی شدن تصویر و بهم ریختن رنگ ها در صفحه نمایش لپ تاپ
 • هنگ کردن لپ تاپ در زمان استفاده از برنامه ها و یا بازی هایی که با گرافیک لپ تاپ بیشتر سر و کار داند.
 • عقب افتادن تصویر از روال عادی هنگام پخش فیلم یا بازی در لپ تاپ
 • خطاهای نامتعارف هنگام نصب درایور کارت گرافیک و عدم شناسایی کارت گرافیک
 • سفید شدن یکباره تصویر در لپ تاپ هنگام کار کردن با آن
 • لپ تاپ راه اندازی می شود اما تصویری در مانیتور(ال ای دی) لپ تاپ نمایش داده نمی شود.
 • بهم ریختگی تصویر، به طوری که تصاویر مجزا قابل تفکیک نباشند
 • داغ شدن بیش از حد لپ تاپ به طوری که حرارت روی کیبورد لپ تاپ قابل تشخیص است.
 • سیاه شدن و مات شدن تصویر و ایجاد وقفه در صفحه نمایش لپ تاپ
 • خراب شدن تصویر پس از مدتی در هنگام کار کردن با لپ تاپ
 
روند تعمیر چیپ گرافیک – پایه های چیپ گرافیک
ابتدا پس از یقین یافتن از ایراد سخت افزاری لپ تاپ، باز نمودن لپ تاپ و آرشیو قطعات آن است.در مرحله بعدی، مادربرد به طور کامل بررسی می گردد و از نبود ایرادات سخت افزاری دیگر و یا تعمیرهای گذشته که ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در روند تعمیرو یا تعویض چیپ گرافیک می گردد مطمئن می شویم.
در مرحله ی آخر بسته به اینکه ایراد چیپ گرافیک از پایه های آن است و یا خود چیپ گرافیک صدمه دیده است اقدام به تعمیر و یا تعویض این قطعه می نمائیم که در اصطلاح رایج بین تعمیر کنندگان لپ تاپ به آن ریبال چیپ گرافیک هم گفته می شود. (Resold ، Reball ، Rework)
پس از اتمام مراحل تعمیر گرافیک، لپ تاپ بسته به نوع تعمیر به مدت یک الی سه روز مورد بررسی و نظارت قرار می گیرد تا از سلامت کامل لپ تاپ اطمینان حاصل شود، همچنین در صورت باز شدن لپ تاپ، عیب یابی و پس از تعمیر قطعه معیوب، سرویس داخلی لپ تاپ (تعویض خمیر سیلیکون سی پی یو و چیپست ها و سرویس فن لپ تاپ) نیزبه صورت رایگان انجام می گردد. مجموعه ی سایان سسیتم با بهره مندی از بهترین تجهیزات  و خبره ترین افراد متخصص در این مجموعه می توانند انواع ایرادات سخت افزاری لپ تاپ شما را به خوبی رفع نمایند.
               


رفع ایراد گیر کردن کاغذ در داخل پرینتر

 
مشکل گیر کردن کاغذ در چاپکر
گاهی اوقات هنگام پرینت یا کپی کردن مطلبی مشاهده می کنیم که کاغذ درون چاپگر کیر کرده است، در این مواقع سعی نکنید  با اعمال زور کاغذ گیر کرده را بیرون بکشید، زیرا قطعه ی کاغذکش چاپگر ها حساس بوده و برعکس کشیدن کاغذ خلاف حرکت غلطک و کاغذکش پرینتر باعث آسیب رسیدن به غلتک پرینتر می گردد، طریقه ی بیرون کشیدن کاغذ گیر کرده در پرینتر کاری بسیار آسان و البته حساس می باشد که اگر با دقت انجام نشود امکان صدمه زدن به پرینتر می گردد.
در ابتدا چاپگر را خاموش نموده و سپس برای مطمئنتر شدن کابل برق را از پرینتر جدا نمائید، کاغذ های سالم را که در پرینتر گیر نکرده اند از سینی کاغذ چاپگر بردارید و سپس مراحل زیر را انجام دهید:
در پشت چاپگر قسمتی کشویی وجود دارد آن را باز کرده و اگر کاغذ جمع شده ای را مشاهده کردید با هر دودست دوطرف کاغذ را گرفته و به آرامی و متوازن آن را بیرون بکشید، در نظر داشته باشید که اگر با سرعت بالا و با بی احتیاطی و نامتوازن کاغذ را بیرون بکشید احتمال پاره شدن کاغذ بسیار بالاست ، برای احتیاط بیشتر بهتر است پس از بیرون آوردن کاغذ با یک چراغ قوه کوچک داخل پرینتر را بررسی کنید تا اگر تکه کاغذهای کوچکی در فضای داخلی پرینتر بجا مانده باشد آن را بردارید تا مجددا باعث جمع شدن کاغذ داخل پرینتر نگردد. با توجه به متنوع بودن چاپگرهای گاهی نیاز است از قسمتی که سینی کاغذ در آنجا قرار گرفته، درب پرینتر را باز کرده و کارتریج را به آرامی بیرون بکشید و سپس از قسمت بالای محل قرار گرفتن کارتریج که هنگام پرینت کاغذ از آن قسمت خارج می گردد، کاغذ را به آرامی و با دو دست خود به طور متوازن بیرون بکشید دقت نمائید که کاغذ را برعکس حرکت کاغذ کش و غلطک پرینتر خارج نکنید، سپس درب پشت دستگاه  را سرجای خود گذاشته، کارتریج را داخل پرینتر بگذارید و درب آن را ببنید، دقت کنید تا پین های درب به درستی جا رفته باشد و بعد با فشاری کوچک درب پرینتر را در جای خود قرار دهید، مجددا کابل برق را بزنید و دستگاه خود را روشن کنید. کاغذ های مورد استفاده  را هم تراز کنید و در داخل سینی کاغذ گذاشته ، شاخص های تعبیه شده روی پرینتر را طبق سایز کاغذ خود تنظیم کنید ، در نظر داشته باشید که شاخص ها به کاغذ نباید فشاری وارد کنند، سپس دکمه کنسل را به مدت چند ثانیه نگه دارید، بعد از انجام این حرکت پرینتر به صورت اتوماتیک برگه ای را از داخل سینی کاغذ کشیده و پرینتری را که در حافظه خود دارد به چاپ می رساند که به اصطلاح به آن تست پرینت می گویند. با توجه به متنوع بودن چاپگر ها نمونه تست زدن ممکن است در هر چاپگری متفاوت باشد در این حالت می توانید با کپی کردن و یا پرینت زدن از طریق کامپیوتر چاپگر را تست نمائید. اگر پرینت با موفقیت انجام شد مشکل دستگاه شما رفع شده است ، اگر همچنان با مشکل روبروست مراحل گفته شده یک بار دیگر و با دقت بیشتر انجام دهید.اگر بازهم به مشکل جمع شدن کاغذ برخوردید ، پرینتر شما احتیاج به تعمیر بوسیله متخصصان این زمینه دارد .
 


ریکاوری اطلاعات هارد اکسترنال توشیبا و روند تعمیر و بازیابی اطلاعات

معرفی هارد اکسترنال توشیبا
شرکت توشیبا یکی از برندهای معتبر در زمینه ی تولید تجهیزات ذخیره‌سازی اطلاعات است که حافظه‌ی داخلی بسیاری از لپ تاپ‌ها و هاردهای اکسترنال ساخته شده توسط شرکت‌های دیگر را تولید می‌کند. بهره بردن از درگاه USB3.0 به عنوان واسط هارد با لپ تاپ باعث شده که کاربر بتواند با سرعت زیاد به انتقال اطلاعات بپردازد. هارد اکسترنال توشیبا برای تامین انرژی خود نیازی به آداپتور برق ندارد. این موضوع باعث شده که بتوان در هر زمانی به راحتی استفاده کرد. طراحی مینیمال در این محصول آن ‌را به یک هارد اکسترنال بسیار شیک تبدیل کرده است. شرکت توشیبا نرم افزاری را برای تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان از هارد توسعه داده است که می‌تواند بسیار کاربردی باشد. شرکت توشیبا همراه با ارائه‌ی هارد اکسترنال های نسل جدید خود نرم افزاری را برای داشتن تجربه‌ی حرفه‌ای‌تر از ذخیره‌سازی اطلاعات روی هارد اکسترنال ارائه کرده است. یک نرم‌افزار حرفه‌ای با رابط کاربری بسیار ساده برای تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان (بک آپ) به صورت اتوماتیک که می‌تواند تضمین کننده‌ی حفظ اطلاعات مهم شما باشد. همچنین برای آن‌که در صورت گم‌شدن هارد تهدیدی برای دزدیده شدن اطلاعات وجود نداشته باشد، قابلیتی برای رمزگذاری روی آن تعبیه شده که می‌تواند بسیار کاربردی باشد.
با همه ی این تعاریف، پاک شدن اطلاعات بر اثر ضربات فیزیکی، نوسانات برق و یا اشتباهات انسانی امری اجتناب ناپذیر بوده و ناگزیر بعضا اتفاق می افتد، در این راستا یکی از خدمات تخصصی که شرکت سایان سیستم ارائه می دهد: بازگردانی اطلاعات هاردهای اکسترنال می باشد، شیوه ی بازیابی اطلاعات در شرکت سایان سیستم به این گونه است که ما ابتدا سعیمان بر این خواهد بود که اقدام به تعمیر هارد با حفظ اطلاعات مشتری نمائیم و در صورتی که خرابی هارد بیش از حد متعارف بود و امکان تعمیر آن نباشد اقدام لازم جهت بازگرداندن و ریکاوری اطلاعات را انجام خواهیم داد.
 برخی از خدمات تخصصی که در واحد بازیابی اطلاعات شرکت سایان سیستم ارائه می شود به شرح زیر می باشد:
 • تعمیر هارد اکسترنال توشیبا هنگام عدم شناسایی آن توسط کامپیوتر و لپ تاپ
 • تعمیر هارد اکسترنال توشیبا زمان ایراد برد اصلی هارد
در بعضی از مواقع نوسان برق باعث سوختن برد تبدیل و برد اصلی هارد دیسک می گردد که در این حالت باید برد هارد دیسک تعمیر یا تعویض شود تا بتوان به اطلاعات دسترسی پیدا کرد. در شرکت سایان سیستم ابتدا اقدام به تعمیر برد می گردد و اگر این امر ممکن نبود با تعویض برد و پروسه یکسان سازی برد مشابه به اطلاعات دسترسی پیدا میکنیم.
 • تعمیر هارد اکسترنال توشیبا هنگام سوختن یا نیم سوز شدن برد یو اس بی
در خوشبینانه ترین حالت نوسانات برق باعث سوختگی یا خرابی برد تبدیل یو اس بی هارد دیسک می گردد که در این حالت با تعویض برد یو اس بی می توان به دیتا و اطلاعات هارد دسترسی پیدا کرد،  یا اینکه می توانید هارد را از باکس خارج کنید و بصورت مستقیم به سیستم خود وصل کنید و به اطلاعات آن دسترسی پیدا کنید البته به این نکته هم توجه کنید در بعضی از مدل های هارد اکسترنال توشیبا اطلاعات بصورت کد گذاری شده ذخیره سازی می گردد  که بدون برد تبدیل به اطلاعات آن دسترسی نخواهید پیدا کرد و درایو حاوی اطلاعات شما نمایش داده نخواهد شد و در Disk management  بصورت unallocated یا Raw  نمایش داده خواهد شد که در این حالت به هیچ عنوان نباید هارد را دستکاری کرد. هرگونه ساختن، پاک کردن پارتیشن در Disk management باعث خرابی بیشتر اطلاعات می گردد.
 • تعمیر هارد توشیبا زمانی که هارد دارای ایرادات فریم وری باشد.
 • تعمیر هارد توشیبا زمانی که هارد را شناسایی می شود ولی  اطلاعات درایو یا پارتیشن مخفی شده و یا نمایش داده نمی شود
 • تعمیر هارد اکسترنال توشیبا در نوسانات برق و مشکلات ناشی از نوسانات برق
در پایان به برخی از مدل های هارد اکسترنال توشیبا اشاره می کنیم که در مرکز تعمیرات و ریکاوری اطلاعات شرکت سایان سیستم بازیابی و تعمیر می گردد.
  
 • ریکاوری هارد اکسترنال توشیبا مدل Canvio Advance
 • ریکاوری هارد اکسترنال توشیبا مدل Canvio Basics
 • ریکاوری هارد اکسترنال توشیبا مدل Canvio Ready
 • ریکاوری هارد اکسترنال توشیبا مدل CANVIO AEROCAST
 • ریکاوری هارد اکسترنال توشیبا مدل Canvio Connect II
 • ریکاوری هارد اکسترنال توشیبا مدل Canvio Ready
 • ریکاوری هارد اکسترنال توشیبا مدل Canvio for Desktop
 • ریکاوری هارد اکسترنال توشیبا مدل CANVIO PREMIUM
 • ریکاوری هارد اکسترنال توشیبا مدل Canvio Slim
 • ریکاوری هارد اکسترنال توشیبا مدل Stor.e Canvio
 • ریکاوری هارد اکسترنال توشیبا مدل Stor.e Basics
 • ریکاوری هارد اکسترنال توشیبا مدل Canvio Desk
 • ریکاوری هارد توشیبا استور پارتنر
 • ریکاوری هارد اکسترنال توشیبا مدل Canvio Advanceریکاوری هارد توشیبا پرتابل استور ای ال یو


ریکاوری اطلاعات هارد سیلیکون پاور و روند تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال

معرفی هارد اکسترنال سیلیکون پاور
سیلیکون پاور شرکتی است که در زمینه تولید قطعات کامپیوتری به‌خصوص درایوهای ذخیره‌سازی مانند هارد دیسک اکسترنال، اینترنال و انواع حافظه فلش شهرت دارد. این شرکت که از سال 2003 و با ترکیب چند شرکت و گروه شروع به کار کرد، در اصل تایوانی است؛ اما امروزه شعب خود را گسترش داده و در بسیاری از کشورهای آسیایی و اروپایی مانند: هلند، ژاپن، روسیه و چین فعالیت دارد و محصولات آن در سراسر جهان فروخته می‌شود. بدنه اکثر این هارددیسک ها در برابر خط و خش و به‌جاماندن اثر انگشت مقاوم‌سازی شده است. این هارددیسک‌ از رابط پرسرعت USB 3.0 بهره می‌برد که از نسل قبلی رابط‌های USB یعنی USB 2.0 بسیار سریع‌تر است، بنابراین در صرفه‌جویی وقت، به شما کمک شایانی می‌کند. هارد اکسترنال سیلیکون پاور علاوه بر قابل حمل بودن، سرعت بالایی نیز دارد و در مقایسه با مدل‌های مشابه، اگر سریع‌ترین نباشد، جزو سریع‌ترین‌ها قرار می‌گیرد. البته ناگفته نماند این هارددیسک از رابط USB 2.0 هم پشتیبانی می‌کند. این هارددیسک ها برق مورد نیاز خود را از همین رابط USB تأمین می‌کنند، بنابراین شما دیگر نیازی به داشتن یک آداپتور مجزا و حمل وزن اضافه ندارید.
یکی از نگرانی‌های اکثر کاربران کامپیوتر که اطلاعات خود را در هارددیسک اکسترنال حمل‌ می‌کنند، برقراری امنیت اطلاعات است. بخشی از امنیت اطلاعات مربوط می‌شود به مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مانند بد‌سکتورها که به یاری مقاومت خوب این هارددیسک در برابر ضربات احتمالی احتمال آن تا حدی کاهش می‌یابد. اما مشکل اصلی چیزی فراتر از چیزی که گفته شد است و آن سرقت اطلاعات است. مهندسان شرکت سیلیکون پاور نرم‌افزاری به نام Silicon Power HDD Lock Utility را طراحی کرده‌اند که به یاری آن می‌توانید روی تمامی فایل‌های خود رمز عبور قرار دهید. مشکلی که از این نرم‌افزار می‌توان گرفت این است که اگر رمز عبور قرار داده شده روی فایل‌های خود را فراموش کنید، راه‌ حلی برای بازیابی آن ندارید. اگر قرار دادن رمز عبور روی فایل‌های موجود در هارددیسک اکسترنال برایتان با اهمیت است، به شما پیشنهاد می‌کنیم از نرم‌افزارهای دیگری که برای این امر طراحی شده‌اند و مشکلاتی مانند Silicon Power HDD Lock Utility را ندارند، استفاده کنید

با همه ی این تعاریف، پاک شدن اطلاعات بر اثر ضربات فیزیکی، نوسانات برق و یا اشتباهات انسانی امری اجتناب ناپذیر بوده و ناگزیر بعضا اتفاق می افتد، در این راستا یکی از خدمات تخصصی که شرکت سایان سیستم ارائه می دهد: بازگردانی اطلاعات هاردهای اکسترنال می باشد، شیوه ی بازیابی اطلاعات در شرکت سایان سیستم به این گونه است که ما ابتدا سعیمان بر این خواهد بود که اقدام به تعمیر هارد با حفظ اطلاعات مشتری نمائیم و در صورتی که خرابی هارد بیش از حد متعارف بود و امکان تعمیر آن نباشد اقدام لازم جهت بازگرداندن و ریکاوری اطلاعات را انجام خواهیم داد.
 برخی از خدمات تخصصی که در واحد بازیابی اطلاعات شرکت سایان سیستم ارائه می شود به شرح زیر می باشد:
 • تعمیر هارد اکسترنال سیلیکون پاور هنگام عدم شناسایی آن توسط کامپیوتر و لپ تاپ
 • تعمیر هارد اکسترنال سیلیکون پاور زمان ایراد برد اصلی هارد
در بعضی از مواقع نوسان برق باعث سوختن برد تبدیل و برد اصلی هارد دیسک می گردد که در این حالت باید برد هارد دیسک تعمیر یا تعویض شود تا بتوان به اطلاعات دسترسی پیدا کرد. در شرکت سایان سیستم ابتدا اقدام به تعمیر برد می گردد و اگر این امر ممکن نبود با تعویض برد و پروسه یکسان سازی برد مشابه به اطلاعات دسترسی پیدا میکنیم.
 • تعمیر هارد اکسترنال سیلیکون پاور هنگام سوختن یا نیم سوز شدن برد یو اس بی
در خوشبینانه ترین حالت نوسانات برق باعث سوختگی یا خرابی برد تبدیل یو اس بی هارد دیسک می گردد که در این حالت با تعویض برد یو اس بی می توان به دیتا و اطلاعات هارد دسترسی پیدا کرد،  یا اینکه می توانید هارد را از باکس خارج کنید و بصورت مستقیم به سیستم خود وصل کنید و به اطلاعات آن دسترسی پیدا کنید البته به این نکته هم توجه کنید در بعضی از مدل های هارد اکسترنال سیلیکون پاور اطلاعات بصورت کد گذاری شده ذخیره سازی می گردد  که بدون برد تبدیل به اطلاعات آن دسترسی نخواهید پیدا کرد و درایو حاوی اطلاعات شما نمایش داده نخواهد شد و در Disk management  بصورت unallocated یا Raw  نمایش داده خواهد شد که در این حالت به هیچ عنوان نباید هارد را دستکاری کرد. هرگونه ساختن، پاک کردن پارتیشن در Disk management باعث خرابی بیشتر اطلاعات می گردد.
 • تعمیر هارد اکسترنال سیلیکون پاور زمانی که هارد دارای ایرادات فریم وری باشد.
 • تعمیر هارد اکسترنال سیلیکون پاور زمانی که هارد را شناسایی می شود ولی  اطلاعات درایو یا پارتیشن مخفی شده و یا نمایش داده نمی شود
 • تعمیر هارد اکسترنال سیلیکون پاور در نوسانات برق و مشکلات ناشی از نوسانات برق
در پایان به برخی از مدل های هارد اکسترنال سیلیکون پاور اشاره می کنیم که در مرکز تعمیرات و ریکاوری اطلاعات شرکت سایان سیستم بازیابی و تعمیر می گردد.
 
مدل هارد اکسترنال مدل هارد اکسترنال
ریکاوری هارد اکسترنال سیلیکون پاور مدل Stream S03 ریکاوری هارد اکسترنال سیلیکون پاور مدل Armor A80
ریکاوری هارد اکسترنال سیلیکون پاور مدل Armor A85 ریکاوری هارد اکسترنال Sitdcon Power مدل Armor A80
ریکاوری هارد اکسترنال سیلیکون پاور مدل Armor A65 ریکاوری هارد اکسترنال سیلیکون پاور مدل Armor A65M
ریکاوری هارد اکسترنال سیلیکون پاور مدل Armor A75 ریکاوری هارد اکسترنال سیلیکون پاور مدل Armor A75
ریکاوری هارد اکسترنال سیلیکون پاور مدل D30 ریکاوری هارد اکسترنال سیلیکون پاور مدل Armor A30
ریکاوری هارد اکسترنال سیلیکون پاور مدل Armor A62S ریکاوری هارد اکسترنال سیلیکون پاور مدل Armor A60
ریکاوری هارد اکسترنال سیلیکون پاور مدل Armor A65M ریکاوری هارد اکسترنال Sitdcon Power مدل آرمور A15
ریکاوری هارد اکسترنال سیلیکون پاور مدل Armor A85 ریکاوری هارد اکسترنال Sitdcon Power مدل دایموند D05
ریکاوری هارد اکسترنال سیلیکون پاور مدل Armor A85 ریکاوری هارد اکسترنال Sitdcon Power مدل دایموند D06
ریکاوری هارد اکسترنال Sitdcon Power مدل استریم S03 ریکاوری هارد اکسترنال Sitdcon Power مدل اسکای شیر H10
ریکاوری هارد سیلیکون پاور آرمور ای70 - 750 گیگابایت ریکاوری هارد سیلیکون پاور آرمور ای 10 - 750 گیگابایت
ریکاوری هارد اکسترنال Sitdcon Power مدل آرمور A80 ریکاوری هارد سیلیکون پاور آرمور ای 50
ریکاوری هارد سیلسیلیکون ون پاور استورم اس 10 ریکاوری هارد سیلیکون پاور استورم اس 20
ریکاوری هارد سیلیکون پاور پرتابل دایموند D20 ریکاوری هارد سیلیکون پاور استورم اس 10
ریکاوری هارد سیلیکون پاور آرمور ای 50 ریکاوری هارد سیلیکون پاور دایموند D10


ریکاوری اطلاعات هارد سیگیت و روند تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد

مختصری درباره هارد اکسترنال سیگیت
شرکت سیگیت (Seagate) در زمینه‌ی تولید هارددیسک‌های اینترنال و اکسترنال، سابقه‌ای دور و دراز دارد و می‌توان به‌راحتی به محصولاتش اعتماد کرد. این هارددیسک اکسترنال با استفاده از رابط USB 3.0 به کامپیوتر وصل می‌شود؛ پورت USB 3.0 قابلیت پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی‌تر را هم دارد و چنانچه از کامپیوتری استفاده می‌کنید که به پورت USB 2.0 یا USB 1.1 مجهز است، مشکلی از بابت ناسازگاری نخواهید داشت. برق مورد نیاز برای کارکردن هارددیسک از طریق همان کابل USB تامین می‌شود و به این ترتیب، دیگر به همراه داشتن یک آداپتور حجیم و سنگین نیازی نخواهید داشت. سیستم‌عامل ویندوز، این هاردها  را به سرعت و بدون نیاز به نصب هیچ برنامه‌ای شناسایی می‌کند و قادر است اطلاعات را از روی آن بخواند یا روی آن کپی کند. همه‌ چیز به سادگی و در کمال راحتی کاربر انجام می‌شود. نسل های جدید هارد اکسترنال سگیت علاوه ‌بر کامپیوترهای شخصی و لپ‌تاپ، قابلیت پشتیبانی کامل از مدیاپلیر‌ها‌ی خانگی و حتی کنسول‌های بازی را هم دارد و به‌راحتی می‌توانید از این هارد برای افزایش فضای کنسول‌ بازی خود استفاده کنید. تنها باید به این نکته توجه داشته ‌باشید که فرمت هارددیسک با فرمت قابل پشتیبانی دستگاه مورد نظر مطابقت داشته ‌باشد.این هارد برنامه‌ی بکاپ‌گیری یا رمزگذاری ندارد؛ اما ایجاد این قابلیت، از طریق برنامه‌های مربوطه به‌آسانی امکان‌پذیراست. فرمت دستگاه توسط شرکت سازنده NTFS قرار داده شده که بدون هیچ تغییری و به‌راحتی با تمامی نسخه‌های سیستم‌عامل ویندوز سازگاری دارد
با همه ی این تعاریف، پاک شدن اطلاعات بر اثر ضربات فیزیکی، نوسانات برق و یا اشتباهات انسانی امری اجتناب ناپذیر بوده و ناگزیر بعضا اتفاق می افتد، در این راستا یکی از خدمات تخصصی که شرکت سایان سیستم ارائه می دهد: بازگردانی اطلاعات هاردهای اکسترنال می باشد، شیوه ی بازیابی اطلاعات در شرکت سایان سیستم به این گونه است که ما ابتدا سعیمان بر این خواهد بود که اقدام به تعمیر هارد با حفظ اطلاعات مشتری نمائیم و در صورتی که خرابی هارد بیش از حد متعارف بود و امکان تعمیر آن نباشد اقدام لازم جهت بازگرداندن و ریکاوری اطلاعات را انجام خواهیم داد.
 برخی از خدمات تخصصی که در واحد بازیابی اطلاعات شرکت سایان سیستم ارائه می شود به شرح زیر می باشد:
 • تعمیر هارد اکسترنال سیگیت هنگام عدم شناسایی آن توسط کامپیوتر و لپ تاپ
 • تعمیر هارد اکسترنال سیگیت زمان ایراد برد اصلی هارد
در بعضی از مواقع نوسان برق باعث سوختن برد تبدیل و برد اصلی هارد دیسک می گردد که در این حالت باید برد هارد دیسک تعمیر یا تعویض شود تا بتوان به اطلاعات دسترسی پیدا کرد. در شرکت سایان سیستم ابتدا اقدام به تعمیر برد می گردد و اگر این امر ممکن نبود با تعویض برد و پروسه یکسان سازی برد مشابه به اطلاعات دسترسی پیدا میکنیم.
 • تعمیر هارد اکسترنال سیگیت هنگام سوختن یا نیم سوز شدن برد یو اس بی
در خوشبینانه ترین حالت نوسانات برق باعث سوختگی یا خرابی برد تبدیل یو اس بی هارد دیسک می گردد که در این حالت با تعویض برد یو اس بی می توان به دیتا و اطلاعات هارد دسترسی پیدا کرد،  یا اینکه می توانید هارد را از باکس خارج کنید و بصورت مستقیم به سیستم خود وصل کنید و به اطلاعات آن دسترسی پیدا کنید البته به این نکته هم توجه کنید در بعضی از مدل های هارد اکسترنال سیگیت اطلاعات بصورت کد گذاری شده ذخیره سازی می گردد  که بدون برد تبدیل به اطلاعات آن دسترسی نخواهید پیدا کرد و درایو حاوی اطلاعات شما نمایش داده نخواهد شد و در Disk management  بصورت unallocated یا Raw  نمایش داده خواهد شد که در این حالت به هیچ عنوان نباید هارد را دستکاری کرد. هرگونه ساختن، پاک کردن پارتیشن در Disk management باعث خرابی بیشتر اطلاعات می گردد.
 • تعمیر هارد اکسترنال سیگیت زمانی که هارد دارای ایرادات فریم وری باشد.
 • تعمیر هارد اکسترنال سیگیت زمانی که هارد را شناسایی می شود ولی  اطلاعات درایو یا پارتیشن مخفی شده و یا نمایش داده نمی شود
 • تعمیر هارد اکسترنال سیگیت در نوسانات برق و مشکلات ناشی از نوسانات برق
در پایان به برخی از مدل های هارد اکسترنال سیگیت اشاره می کنیم که در مرکز تعمیرات و ریکاوری اطلاعات شرکت سایان سیستم بازیابی و تعمیر می گردد.
 
مدل هارد اکسترنال مدل هارد اکسترنال
ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل Expansion Portable STEA2000400 ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل Backup Plus Stdm
ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل Backup Plus Portable ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل Expansion Portable STEA4000400
ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل Backup Plus Ultra Stdm ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل Backup Plus Hub Desktop
ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل Backup Plus Portable ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل Backup Plus Stdm
ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل Backup Plus Stdm ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل Backup Plus Ultra Stdm
ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل Backup Plus Hub Desktop ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت اسلیم - 500 گیگابایت
ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل Wireless Plus Mobile ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل اکسپنشن پرتابل
ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل Backup Plus Desktop ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل Expansion Desktop STEB3000200
ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل Backup Plus Desktop ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل Backup Plus Desktop
ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل Innov8 ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل Expansion Desktop STEB5000200
ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل اکسپنشن پرتابل ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل Backup Plus Desktop
ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل Expansion Desktop STEB2000200 ریکاوری هارد اکسترنال و قابل حمل سیگیت مدل بک آپ پلاس فست
ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل Backup Plus Desktop ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل اکسپنشن دسکتاپ
ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل سنترال ذخیره ساز تحت شبکه سیگیت مدل بلک آرمور 220
ریکاوری هارد سیگیت نت ورک گوفلکس هوم - 1 ترابایت ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت مدل اکسپنشن پرتابل ظرفیت 1.5 ترابایت
ریکاوری هارد سیگیت پرتابل فیری اجنت گو - 500 گیگابایت ریکاوری هارد سیگیت اکسترنال فیری اجنت گوفلکس دسک


ریکاوری اطلاعات هارد اکسترنال وسترن دیجیتال(wd) و روند تعمیر و بازیابی هارد

یکی از شرکت های تولید کننده هارد اکسترنال شرکت «وسترن دیجیتال» (Western Digital) است. هارد های نسل جدید وسترن دیجیتال از رابط پرسرعت USB 3.0 برای انتقال اطلاعات استفاده می‌کند و به‌ صورت تئوریک قادراند اطلاعات را با حداکثر سرعت پنج گیگابیت بر ثانیه (640 مگابایت بر ثانیه) منتقل کند که البته این سرعت برای لپ تاپ ها و کامپیوترهایی که از سخت افزار بروز و سرعت بالائی دارند قابل لمس تر می باشد. البته اگر لپ‌تاپی در اختیار دارید که به نسخه‌های قدیمی  پورت USB مجهز است و تصمیم به تهیه‌ی این هارد دیسک گرفته‌اید، نباید هیچ نگرانی‌ای به دل راه دهید؛ زیرا که این هاردها از نسخه‌ی 2.0 و 1.1 یو اس بی هم پشتیبانی می‌کنند. این محصول خوش‌ساخت و قابل اطمینان، انرژی مورد نیاز خود را از طریق رابط USB تأمین می‌کند؛ بنابراین نیازی نیست یک آداپتور برق با وزنی اضافی را همیشه همراه خود داشته باشید. قابلیت پشتیبان‌گیری دستی و خودکار و سازگاری با نرم‌افزار امنیتی و انحصاری SmartWare وسترن دیجیتال از دیگر قابلیت‌های مهم این هارد دیسک ها هستند.
شرکت وسترن دیجیتال برای پشتیبان‌گیری از اطلاعات ضروری شما یک نرم‌افزار حرفه‌ای به نام WD Smart Ware طراحی کرده است. این نرم‌افزار که با هارد دیسک‌های سری المنتز وسترن دیجیتال هماهنگی کامل دارند و به صورت دستی و یا خودکار قادر به تهیه نسخه پشتیبان و پشتیبان گیری از اطلاعات شما می‌باشد. برای استفاده از این نرم‌افزار کافی است که آن را فعال نمایید تا به صورت مداوم و بدون ایجاد مزاحمت در هنگام استفاده از کامپیوتر و لپ‌تاپ و با استفاده از کمترین منابع پردازشی و حافظه از اطلاعات شما فایل پشتیبان تهیه شود. قابلیت دیگر استفاده از فضای ابری تحت وب می‌باشد. برای استفاده از این ویژگی شما می‌توانید با عضو بودن و یا داشتن حساب کاربری بر روی یکی از سایت‌هایی که در زمنیه فضای ابری فعالیت دارند مانند دراپ باکس (Dropbox) شما می‌توانید در هر زمان و هر مکانی که به اینترنت دسترسی داشته باشید، فایل‌های پشتیبان خود را روی وب سایت ذخیره نمایید و در زمان نیاز آن‌ها را بازخوانی کنید. همه ی این قابلیت ها باعث می گردد حتی در صورت خرابی کامل هاردتان حداقل به کلیه اطلاعاتتان دسترسی داشته باشید، که برای پیشگیری از حذف اطلاعات در مواقع خرابی هارد امکان بسیار مناسب و جالبی است.
با همه ی این تعاریف، پاک شدن اطلاعات بر اثر ضربات فیزیکی، نوسانات برق و یا اشتباهات انسانی امری اجتناب ناپذیر بوده و ناگزیر بعضا اتفاق می افتد، در این راستا یکی از خدمات تخصصی که شرکت سایان سیستم ارائه می شود بازگردانی اطلاعات هاردهای اکسترنال می باشد، شیوه ی بازیابی اطلاعات در شرکت سایان سیستم به این گونه است که ما ابتدا سعیمان بر این خواهد بود که اقدام به تعمیر هارد با حفظ اطلاعات مشتری نمائیم و در صورتی که خرابی هارد بیش از حد متعارف بود و امکان تعمیر آن نباشد اقدام لازم جهت بازگردان و ریکاوری اطلاعات را انجام خواهیم داد، برخی از تعمیراتی که در این مرکز انجام می گردد به شرح زیر می باشد:
 • تعمیر هارد اکسترنال وسترن دیجیتال هنگام عدم شناسایی آن توسط کامپیوتر و لپ تاپ
 • تعمیر هارد اکسترنال وسترن دیجیتال زمان ایراد برد اصلی هارد
در بعضی از مواقع نوسان برق باعث سوختن برد تبدیل و برد اصلی هارد دیسک می گردد که در این حالت باید برد هارد دیسک تعمیر یا تعویض شود تا بتوان به اطلاعات دسترسی پیدا کرد. در شرکت سایان سیستم ابتدا اقدام به تعمیر برد می گردد و اگر این امر ممکن نبود با تعویض برد و پروسه یکسان سازی برد مشابه به اطلاعات دسترسی پیدا میکنیم.
 • تعمیر هارد اکسترنال وسترن دیجیتال هنگام سوختن یا نیم سوز شدن برد یو اس بی
در خوشبینانه ترین حالت نوسانات برق باعث سوختگی یا خرابی برد تبدیل یو اس بی هارد دیسک می گردد که در این حالت با تعویض برد یو اس بی می توان به دیتا و اطلاعات هارد دسترسی پیدا کرد،  یا اینکه می توانید هارد را از باکس خارج کنید و بصورت مستقیم به سیستم خود وصل کنید و به اطلاعات آن دسترسی پیدا کنید البته به این نکته هم توجه کنید در بعضی از مدل های هارد اکسترنال وسترن دیجیتال اطلاعات بصورت کد گذاری شده ذخیره سازی می گردد  که بدون برد تبدیل به اطلاعات آن دسترسی نخواهید پیدا کرد و درایو حاوی اطلاعات شما نمایش داده نخواهد شد و در Disk management  بصورت unallocated یا Raw  نمایش داده خواهد شد که در این حالت به هیچ عنوان نباید هارد را دستکاری کرد. هرگونه ساختن، پاک کردن پارتیشن در Disk management باعث خرابی بیشتر اطلاعات می گردد.
 • تعمیر هارد اکسترنال وسترن دیجیتال زمانی که هارد دارای ایرادات فریم وری باشد.
 • تعمیر هارد اکسترنال وسترن دیجیتال زمانی که هارد را شناسایی می شود ولی  اطلاعات درایو یا پارتیشن مخفی شده و یا نمایش داده نمی شود
 • تعمیر هارد اکسترنال وسترن دیجیتال در نوسانات برق و مشکلات ناشی از نوسانات برق
در پایان به برخی از مدل های هارد اکسترنال وسترن دیجیتال اشاره می کنیم که در مرکز تعمیرات و ریکاوری اطلاعات شرکت سایان سیستم بازیابی و تعمیر می گردد.

مدل هارد اکسترنال مدل هارد اکسترنال
ریکاوری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل Elements ریکاوری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل My Passport WDBYFT0020B
ریکاوری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل My Passport WDBYNN0010B ریکاوری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل Elements
ریکاوری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل My Passport WDBYFT0040B ریکاوری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل My Book Desktop
ریکاوری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل My Cloud Home WDBVXC0040HWT ریکاوری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل My Passport Ultra WDBFKT0030BGY
ریکاوری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل My Passport Ultra WDBTLG0010B ریکاوری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل My Passport WDBYFT0030B
ریکاوری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل My Passport Ultra Premium ریکاوری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل My Cloud Home WDBVXC0060HWT
ریکاوری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل My Passport Ultra Premium ریکاوری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل My Cloud
ذخیره ساز تحت شبکه وسترن دیجیتال مدل My Cloud Home WDBVXC0030HWT ریکاوری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل مای پاسپورت آلترا
ریکاوری هارد بی‌سیم وسترن دیجیتال مدل مای پاسپورت وایرلس ریکاوری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل My Passport Ultra Premium
ریکاوری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل My Passport Wireless PRO ریکاوری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل My Passport Ultra Premium
ریکاوری هارد بی‌سیم وسترن دیجیتال مدل My Passport Wireless ریکاوری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل مای پاسپورت استودیو
ریکاوری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل مای پاسپورت آلترا ریکاوری هارد وسترن مای بوک لایو
ریکاوری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل مای پاسپورت استودیو ریکاوری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل My Passport Ultra Metal Edition
ریکاوری هارد وسترن مای بوک لایو ریکاوری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال مدل مای بوک برای مک

 


ریکاوری اطلاعات هارد اکسترنال ای دیتا و روند تعمیر هارد قبل از ریکاوری

هاردهای اکسترنال با توجه به نوع طراحی، درگاه اتصال به کامپیوتر(usb2,usb3) و قابلیت‌هایی که دارند به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. همچنین شرکت‌های زیادی به طراحی و تولید هارد اکسترنال می‌پردازند که این موضوع باعث شده انتخاب یک هارد اکسترنال مناسب کار ساده‌ای نباشد. یکی از شرکت‌های فعال در تولید هارد اکسترنال شرکت ای دیتا است. هارد اکسترنال ای دیتا در زمره‌ی هاردهای اکسترنال مقاوم قرار می‌گیرد و مشخصاتی به آن اضافه شده است تا در برابر عوامل بیرونی مقاومت بیشتری داشته باشد.این هارد در برابر ضربه و سقوط از ارتفاع وهمچنین در برابر آب و گرد و خاک مقاوم است. سازنده‌ی محصول تضمین‌ کرده است که در صورت قرارگرفتن در شرایط جوی بیابان، غبار به درون محصول نفوذ نمی‌کند. اتصال هارد به کامپیوتر با استفاده از رابط USB 3.0 انجام می‌شود. کابل اتصال این هارداکسترنال به کامپیوتر در شیاری که دور بدنه تعبیه شده‌ است، محکم می‌شود. این طراحی، احتمال گم‌شدن کابل را به حداقل می‌رساند.
با همه ی این تعاریف، در واقعیت شرکت ADATA  تولید کننده هارد دیسک نیست بلکه تولید کننده باکس هارد دیسک است به این ترتیب که باکس را تولید و از تولید کنندگانی مانند شرکت های WD , Seagate , Toshiba , Samsung  هارد دیسک را خریداری می کند و پس از جای گذاری در باکس خود آن را بفروش می رساند. اندکی پشت پرده ی این هاردهای زیبا باید به خواص ضد ضربه بودن و ضد آب بودن آن ها شک کرد چرا که روزانه هاردهای بسیاری حتی از همین برند که ضد ضربه است، به ما مراجعه می نمایند. خرابی هایی که ممکن است برای هاردهای Adata بوجود بیاید وابسته به هاردی می باشد که در داخل آن قرار گرفته است.هاردهایی که برند Adata ای دیتا در داخل باکس های خود قرار می دهد اغلبا از برند توشیبا ، سامسونگ و یا وسترن می باشد که خرابی های متداول هر کدام از این هاردهای توشیبا ، سامسونگ ، وسترن با یکدیگر فرق می کند که می توانید با مراجعه به هر کدام از توضیحات این هاردها مشکلات متداول در این هاردها را مطالعه نمائید.
شیوه ی بازیابی اطلاعات در شرکت سایان سیستم به این گونه است که ما ابتدا سعیمان بر این خواهد بود که اقدام به تعمیر هارد با حفظ اطلاعات مشتری نمائیم و در صورتی که خرابی هارد بیش از حد متعارف بود و امکان تعمیر آن نباشد اقدام لازم جهت بازگردان و ریکاوری اطلاعات را انجام خواهیم داد،
برخی از تعمیراتی که در این مرکز انجام می گردد به شرح زیر می باشد:
 • تعمیر هارد اکسترنال ADATA هنگام عدم شناسایی آن توسط کامپیوتر و لپ تاپ
 • تعمیر هارد اکسترنال ADATA زمان ایراد برد اصلی هارد
در بعضی از مواقع نوسان برق باعث سوختن برد تبدیل و برد اصلی هارد دیسک می گردد که در این حالت باید برد هارد دیسک تعمیر یا تعویض شود تا بتوان به اطلاعات دسترسی پیدا کرد. در شرکت سایان سیستم ابتدا اقدام به تعمیر برد می گردد و اگر این امر ممکن نبود با تعویض برد و پروسه یکسان سازی برد مشابه به اطلاعات دسترسی پیدا میکنیم.
 • تعمیر هارد اکسترنال ADATA هنگام سوختن یا نیم سوز شدن برد یو اس بی
در خوشبینانه ترین حالت نوسانات برق باعث سوختگی یا خرابی برد تبدیل یو اس بی هارد دیسک می گردد که در این حالت با تعویض برد یو اس بی می توان به دیتا و اطلاعات هارد دسترسی پیدا کرد،  یا اینکه می توانید هارد را از باکس خارج کنید و بصورت مستقیم به سیستم خود وصل کنید و به اطلاعات آن دسترسی پیدا کنید البته به این نکته هم توجه کنید در بعضی از مدل های هارد اکسترنال ADATA اطلاعات بصورت کد گذاری شده ذخیره سازی می گردد  که بدون برد تبدیل به اطلاعات آن دسترسی نخواهید پیدا کرد و درایو حاوی اطلاعات شما نمایش داده نخواهد شد و در Disk management  بصورت unallocated یا Raw  نمایش داده خواهد شد که در این حالت به هیچ عنوان نباید هارد را دستکاری کرد. هرگونه ساختن، پاک کردن پارتیشن در Disk management باعث خرابی بیشتر اطلاعات می گردد.
 • تعمیر هارد اکسترنال ADATA زمانی که هارد دارای ایرادات فریم وری باشد.
 • تعمیر هارد اکسترنال ADATA زمانی که هارد را شناسایی می شود ولی  اطلاعات درایو یا پارتیشن مخفی شده و یا نمایش داده نمی شود
 • تعمیر هارد اکسترنال ADATA در نوسانات برق و مشکلات ناشی از نوسانات برق
در پایان به برخی از مدل های هارد اکسترنال ای دیتا اشاره می کنیم که در مرکز تعمیرات و ریکاوری اطلاعات شرکت سایان سیستم بازیابی می گردد.
 
مدل هارد اکسترنال مدل هارد اکسترنال
ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD710 ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD720
ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD725 ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD710 Pro
ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HV100 ریکاوری هارد اکسترنال ADATA مدل HD700
ریکاوری هارد اکسترنال ADATA مدل HV620S ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HM900
ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD650X ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HV300
ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD725 ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD720
ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD710 ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD710
ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HM900 ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD330
ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD710M ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HV620
ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD710M Pro ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD710M
ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HM900 ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD710 Pro
ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD650X ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HC660
ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل Dashdrive HV620 ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD710A
ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HC660 ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD710M Pro
ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل NH13 ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HV100
ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD720 ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD710A
ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل Choice HC500 ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD650
ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD710A Pro ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD330
ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل Dashdrive Etdte HE720 ریکاوری هارد اکسترنال ADATA مدل HV620S
ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل NH13 ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD710A Pro
ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل Dashdrive HV620 ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل دیوربل HD650
ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل Choice HC500 ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HV100
ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل Choice HC500 ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل NH13
ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل Dashdrive Etdte HE720 ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD330
ریکاوری هارد ای دیتا مدل نوبیلیتی NH03 ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا مدل HD710 ظرفیت 750 گیگابایت
ریکاوری هارد اکسترنال ای دیتا SH14 ریکاوری هارد ای دیتا مدل نوبیلیتی NH03


 


برخی از لپ تاپ های پرفروش فوجیتسو که در واحد تعمیرات لپ تاپ شرکت سایان سیستم تعمیر می گرد

قابل ذکر است اکثر قطعات این لپ تاب ها (کیبورد، مادربورد، ال سی دی، ال ای دی، رایتر، سی پی یو و هارد) در ایران موجود است و در مجوعه سایان سیستم اکثر این لپ تاپ ها تعمیر می شوند مگر در مواقعی که قطعه مورد نظر در بازار موجود نباشد که در این صورت در حالتی که قطعه لپ تاپ ارزش تعمیر نداشته باشد و غیر قابل تعمیر باشد، با سفارش به وارد کنندگان قطعات تعمیر لپ تاپ این مشکل نیز حل می گردد که البته ممکن است مدت زمان بیشتری بگیرد.
برخی از لپ تاپ های پرفروش و محبوب فوجیتسو که در واحد تعمیرات تخصصی لپ تاپ شرکت سایان سیستم تعمیر و عیب یابی می گردند :
 تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک AH544،  تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ای اچ 530، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ای اچ 531،  تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک آ اچ 532، تعمیر لپ تاپ 14 اینچی فوجیتسو مدل LifeBook U904،  تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک AH544، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک اس 761، نوت بوک فوجیتسو لایف بوک AH532، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک UH572، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ای اچ 531، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک آ اچ 532، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک LH-532، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک آ اچ-512، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک UH-552، تعمیر لپ تاپ 13 اینچی فوجیتسو مدل LifeBook S904،  تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک E554،  تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک LH532، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک AH544، نوت بوک فوجیتسو لایف بوک E752، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک AH544، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک اس اچ 531، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک آ اچ 532، تعمیر لپ تاپ 15 اینچی فوجیتسو مدل LifeBook AH544، نوت بوک فوجیتسو لایف بوک AH-552، نوت بوک فوجیتسو لایف بوک AH532، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک AH544، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک SH-531،  تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ای اچ 530، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک AH544، نوت بوک فوجیتسو لایف بوک NH-751، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ای اچ 531-L، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک AH544، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ای اچ 531، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک آ اچ 532، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک LH-532،  تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ای اچ 531، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ای اچ 530،  تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک LH-532، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ای اچ 530، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک LH-532، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک AH544، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ای اچ 531-H، نوت بوک فوجیتسو لایف بوک AH-532، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ای اچ 531، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک آ اچ-512، نوت بوک فوجیتسو لایف بوک AH-532، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ای اچ 531، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک آ اچ-512، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ال اچ 531 بی، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک AH532، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ای 530، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک تی 900، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک پی 1610، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک AH532، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ای اچ 550، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک AH532، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو اسپریمو موبایل وی 6535، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک تی 4220، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ای اچ 531، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک AH532، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ال اچ 532، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو اسپریمو موبایل وی 6505، نوت بوک فوجیتسو لایف بوک S752، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک پی 7230، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ای اچ 531، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو اسپریمو موبایل دی 9510، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو آمیلو پرو وی 3515، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو اسپریمو موبایل یو 9200، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ای اچ 531، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ال اچ 530، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ای اچ 531، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو آمیلو پرو اس آی 2636، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ال اچ 531، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک تی 580، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ان اچ 570، نوت بوک فوجیتسو لایف بوک AH-532، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ای اچ 530، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ای اچ 550، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک SH-531، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو آمیلو ام 2010، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو اسپریمو موبایل وی 5505، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو اسپریمو موبایل وی 6545، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو اسپریمو موبایل وی 6505، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو اسپریمو موبایل ام 9400، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو اسپریمو موبایل یو 9210، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو اسپریمو موبایل وی 6535، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو اسپریمو موبایل وی 6535، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک SH-531، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو اسپریمو موبایل وی 6545، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو آمیلو پرو اس آی 2636، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو اسپریمو موبایل وی 6555، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو آمیلو پرو وی 3515، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ای اچ 530، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو اسپریمو موبایل وی 5505، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ای 8420، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو اسپریمو موبایل وی 6555، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو آمیلو پرو وی 3515، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک اس 7210، تعمیر لپ تاپ فوجیتسو اسپریمو موبایل وی 6555، 


برخی از مدل های پرفروش و محبوب لپ تاپ دل که در شرکت سایان سیستم تعمیر می شوند

قابل ذکر است اکثر قطعات این لپ تاب ها (کیبورد، مادربورد، ال سی دی، ال ای دی، رایتر، سی پی یو و هارد) در ایران موجود است و در مجوعه سایان سیستم اکثر این لپ تاپ ها تعمیر می شوند مگر در مواقعی که قطعه مورد نظر در بازار موجود نباشد که در این صورت در حالتی که قطعه لپ تاپ ارزش تعمیر نداشته باشد و غیر قابل تعمیر باشد، با سفارش به وارد کنندگان قطعات تعمیر لپ تاپ این مشکل نیز حل می گردد که البته ممکن است مدت زمان بیشتری بگیرد.

برخی از لپ تاپ های پرفروش و محبوب دل که در واحد تعمیرات تخصصی لپ تاپ شرکت سایان سیستم تعمیر و عیب یابی می گردند :
تعمیر لپ تاپ 13 اینچی دل مدل XPS 13 9365 2in1 - B ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل INSPIRON 3567 - B ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل Inspiron 15-5570 - C ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل INSPIRON 5570 - I ،تعمیر لپ تاپ 11 اینچی دل مدل inspiron 3168-H ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل Inspiron 3552 - B ،تعمیر لپ تاپ 14 اینچی دل مدل Inspiron 3476 ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل Inspiron 7577 - AC ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل XPS 15-9560 ،تعمیر لپ تاپ 11 اینچی دل مدل Inspiron 11 3185 2-in-1 ،تعمیر لپ تاپ 11.6 اینچی دل مدل INSPIRON 3168 -AC B ،تعمیر لپ تاپ 13.3 اینچی دل مدل Inspiron 5370 ،تعمیر لپ تاپ دل اینسپایرون 5110 ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل INSPIRON 15-3567 – B ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل INSPIRON 3567 - T ،تعمیر لپ تاپ 13 اینچی دل مدل XPS 13-0848 ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل INSPIRON 15-5567 - B ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل INSPIRON 5570 ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل Dell INSPIRON 15-5567 ،تعمیر لپ تاپ دل اینسپایرون 5110 ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل XPS 15-9560-Plus ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل Inspiron 15-5570 - O ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل Inspiron 15-5570 - B ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل Inspiron 7577 لپ‌تاپ 15 اینچی دل مدل Inspiron-15-7567 لپ‌تاپ 14 اینچی دل مدل VOSTRO 14-5468 - C لپ‌تاپ 15 اینچی دل مدل INSPIRON 15-5559 - A ،تعمیر لپ تاپ دل لتیتود ای 4310 ،تعمیر لپ تاپ دل اینسپایرون 15R مدل 5537 ،تعمیر لپ تاپ 13 اینچی دل مدل XPS 13-9360 ،تعمیر لپ تاپ دل اینسپایرون ان 5520 ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل Latitude 5580 لپ‌تاپ 14 اینچی دل مدل LATITUDE 14 E5450 ،تعمیر لپ تاپ 14 اینچی دل مدل vostro 5471 ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل اینسپایرون 3542 ،تعمیر لپ تاپ دل اینسپایرون 3521 ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل Precision 15-3510 ،تعمیر لپ تاپ دل اینسپایرون 5521 ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل INSPIRON 15-3567 - I ،تعمیر لپ تاپ دل اینسپایرون 4030 ،تعمیر لپ تاپ 11.6 اینچی دو در یک دل مدل INSPIRON 3168 ،تعمیر لپ تاپ دل ایکس پی اس ال 502 ،تعمیر لپ تاپ دل اینسپایرون 4050 ،تعمیر لپ تاپ دل اینسپایرون 5040 ،تعمیر لپ تاپ 13.3 اینچی دل مدل INSPIRON 5379 ،تعمیر لپ تاپ دل 12 اینچی XPS اولترابوک 13 اینچی دل مدل XPS 13-9343-B ،تعمیر لپ تاپ دل وسترو 1540-A ،تعمیر لپ تاپ دل اینسپایرون 5110 ،تعمیر لپ تاپ دل اینسپایرون ان 5050 ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل INSPIRON 7577 - D ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل INSPIRON 15-7559-A ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل INSPIRON 3558 - A ،تعمیر لپ تاپ 14 اینچی دل مدل LATITUDE 14 E7470 ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل - INSPIRON 15-3567 - C ،تعمیر لپ تاپ 13 اینچی دل مدل XPS 13-1014 لپ‌تاپ 14 اینچی دل مدل VOSTRO 14-5459 ،تعمیر لپ تاپ دل اینسپایرون 5110 لپ‌تاپ 15 اینچی دل مدل INSPIRON 15-5559 ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل Inspiron 15-5570 - A ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل INSPIRON 15-5570 - AC I ،تعمیر لپ تاپ دل اینسپایرون ان 5520 ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل Inspiron 3567 - MAD ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل Inspiron 15-5567 - F ،تعمیر لپ تاپ دل وسترو 5470 ،تعمیر لپ تاپ دل وسترو 3350-D ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل Inspiron 15-5570 - P لپ‌تاپ 14 اینچی دل مدل VOSTRO 14-5459 ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل Inspiron 7577 - CN ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل INSPIRON 5570 - AC B ،تعمیر لپ تاپ 13 اینچی دل مدل XPS 13-0850 ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل Inspiron 5567 – MAD ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل INSPIRON 7577 - A ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل INSPIRON 15-3567-K ،تعمیر لپ تاپ دل اینسپایرون 3520 ،تعمیر لپ تاپ دل اینسپایرون 5110 ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل Inspiron 3552 ،تعمیر لپ تاپ 13 اینچی دل مدل XPS 13 لپ‌تاپ 14 اینچی دل مدل Vostro 14-5468 - F ،تعمیر لپ تاپ دل اینسپایرون 5110 ،تعمیر لپ تاپ 14 اینچی دل مدل Latitude 14-3450 ،تعمیر لپ تاپ 13.3 اینچی دل مدل 9365 13 XPS ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل XPS 15 9560 - A ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل Inspiron 7577 - B ،تعمیر لپ تاپ دل اینسپایرون 5110 ،تعمیر لپ تاپ دل وسترو 3550 ،تعمیر لپ تاپ دل استودیو 1749-A لپ‌تاپ 14 اینچی دل مدل Vostro 14-5468 - E لپ‌تاپ 15 اینچی دل مدل INSPIRON 15-5559-INS-I ،تعمیر لپ تاپ دل اینسپایرن 14 - 3421 ،تعمیر لپ تاپ 14 اینچی دل مدل Latitude 5480 لپ‌تاپ 14 اینچی دل مدل VOSTRO 14-5468 - B ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل Inspiron 15-5570 - N ،تعمیر لپ تاپ دل اینسپایرون 4110 ،تعمیر لپ تاپ 11 اینچی دل مدل INSPIRON 11 3162 - A ،تعمیر لپ تاپ دل وسترو 1540 ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل  INSPIRON 5570 - J ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل  INSPIRON 5570 -  K لپ‌تاپ 14 اینچی دل مدل VOSTRO 14-5468 - A ،تعمیر لپ تاپ دل اینسپایرون 5521 ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل اینسپایرون 3537 ،تعمیر لپ تاپ 11 اینچی دل مدل INSPIRON 3168 - B ،تعمیر لپ تاپ 13.3 اینچی دل مدل XPS 13 9365 - AC ،تعمیر لپ تاپ دل اینسپایرون 3521 ،تعمیر لپ تاپ 15 اینچی دل مدل LATITUDE 15 E5550 - C ،تعمیر لپ تاپ دل اینسپایرون 15R مدل 5537


تست سالم بودن، عیب یابی و تشخیص ایراد هارد و رفع ایراد بدسکتور

تست سلامت هارد دیسک کامپیوتر HDD و هارد های SSD
با توجه به اینکه تمامی فایل ها در هارد کامپیوتر و یا لپ تاپ نگهداری می شوند و خرابی آن باعث از بین رفتن اطلاعات می گردد که ممکن است برایمان این اطلاعات خیلی ارزشمند باشد لذا تست سخت افزاری هارد و جلوگیری از خرابی آن امر مهمی به نظر می آید.
برای تست هارد دیسک نرم افزارهای زیادی وجود دارد که یکی از آن ها نرم افزار HDSentitel می باشد که امکانات متنوعی را در اختیارکاربران قرار می دهد و رابط کاربری آن آسان است.
برنامه Hard Disk Sentinel نرم افزاری کاربردی برای نظارت و رفع ایراد هارد دیسک می باشد که از درایوهای HDD ،SSD و SSHD پشتیبانی می کند. هدف این برنامه پیدا کردن، عیب یابی، تست، تشخیص و تعمیر مشکلات هارد دیسک، تهیه گزارشی کامل و نمایش وضعیت سلامت هارد، پایین آمدن سطح عملکرد هارد، دما و عدم کارکرد صحیح هارد است. این برنامه توضیحات متنی کامل، نکات و گزارش های جامعی را درباره ی هارد دیسک و دیسک های جامد موجود در داخل کامپیوتر، لپ تاپ و یا هاردهای اکسترنال مانند USB و e-SATA در اختیار کاربر قرار می دهد. این نرم افزار وضعیت لحظه ای هارد را بررسی نموده و آن را به صورت خودکار آنالیز می کند و گزارش نهایی را به کاربر تحویل می دهد و همچنین سرعت انتقال اطلاعات را نیز محاسبه کرده و نمایش می دهد.
قابلیت های مهم نرم افزار Hard Disk Sentinel:
- پشتیبانی از هارد های داخلی و یا اکسترنال
- تست و نمایش سرعت انتقال اطلاعات توسط هارد
- آنالیز خودکار و ایجاد گزارش کامل از عملکرد هارد برای کاربر
- پشتیبانی از هاردهای HDD ، SSD و SSHD
- نظارت بر دما و عملکرد لحظه ای هارد
در نهایت  ممکن است مشکلاتی مانند بدسکتور هارد گزارش داده شود که دربرخی از موارد این بدسکتورها قابل تعمیر می باشند و در برخی موارد غیر قابل تعمیر. بدسکتور بر روی هارد دیسک به تعریف ساده یک دسته کوچکی از فضای ذخیره سازی اطلاعات ( سکتور یا سلول حافظه) است که معیوب به نظر می رسد. که این سکتور خراب به درخواستهای خواندن یا نوشتن واکنش نشان نمی دهد به عبارتی هد هارد روی این سکتورها توان نوشتن یا خواندن اطلاعات را ندارد. بدسکتور ها می توانند در هاردهای مغناطیسی و هاردهای SSD رخ دهند که این بدسکتورها دو گونه هستند، بد سکتورهای سخت افزاری که معمولا بر اثر ضربات فیزیکی و یا تکان های شدید موقع کار کردن هارد ایجاد می گردد که معمولا قابل تعمیر و ترمیم نیستند و بدسکتورهای نرم افزاری که غالبا بر اساس اشکالات نرم‌افزاری ایجاد می‌ شود که معمولا به راحتی قابل ترمیم هستند.
 


نحوه تشخیص و عیب یابی رم لپ تاپ و کامپیوتر و تست سالم بودن رم

تشخیص و تست سالم یا خراب بودن رم لپ تاپ یا کامپیوتر
حافظه رم ( RAM memory ) ، یکی از قطعات مهم در کامپیوتر و لپ تاپ است و معمولا به ندرت دچار ایراد می گردد که گاهی تشخیص و عیب یابی آن دشوار می گردد. با توجه به اینکه در برخی از لپ تاپ یا کامپیوترها تعداد زیادی رم و اسلات رم وجود دارد که همین موضوع ، تشخیص خرابی رم را مشکل تر می کند.
تست خرابی ، سالم بودن و عیب یابی رم های لپ تاپ و کامپیوتر
How to Diagnose, Check, and Test for Bad Memory
برخی از نشانه ها برای تشخیص خرابی رم کامپیوتر یا لپ تاپ :
 1. نشانه ی بارز دیگر خرابی رم ، نمایش صفحه آبی رنگ که به اصلاح به آن صفحه مرگ نیز گفته می شود! این صفحه باعث از کار افتادن سیستم می شود و معمولا پس از نمایش صفحه آبی رنگ، لپ تاپ یا کامپیوتر ریستارت می شود.البته گاهی بر اثر نصب یک برنامه یا نرم افزار ، این خطا ممکن است ایجاد شود. اما زمانی که رم ایراد دارد، بدون نصب هیچ برنامه جدید یا اعمال تغییرات ، این صفحه را مشاهده خواهید کرد.
 2. ممکن است هنگام کار کردن با یک برنامه خاص در ویندوز، کامپیوتر یا لپ تاپ به صورت مداوم ری استارت شود. البته ری استارت شدن ویندوز دلایل مختلفی می تواند داشته باشد، اما زمانی که رم کامپیوتر و یا لپ تاپ ایراد داشته باشد ، این اتفاق نیز رخ می دهد.
 3.  زمانی که شما مشغول کار کردن با یک برنامه خاص هستید که ممکن است فضای زیادی از حافظه موقت رم را استفاده کند، ممکن است ویندوز به صورت ناگهانی هنگ  و توقف کند و یا به اصطلاح فریز شود. این فرآیند باعث می شود که بازکردن مرورگر هایی نظیر اینترنت اکسپلورر، موزیلا و یا کروم زمان بسیاری به طول بیانجامد.  این مورد می تواند نشانه ای از معیوب بودن رم لپ تاپ یا کامپیوتر باشد.
 4. خرابی فایل ها و عدم ذخیره شدن آن ها ، از نشانه های دیگر رم معیوب می باشد.  به عنوان مثال اگر فایل ها به نحوی که شما در ویندوز فرمان داده اید ، ذخیره نشوند و هارد درایو را نیز از جهت سلامت بررسی کرده باشید ، می تواند دلیلی بر  خراب شدن رم یا مموری اشد
 5.  ممکن است هنگام کار با کامپیوتر یا لپ تاپ، رنگ های نامتعارف افقی یا عمودی را مشاهده کنید. این رنگ ها بر اثر خراب شدن رم و ارسال ناموفق دیتا روی اسکرین نمایان می شوند که البته این ایراد می تواند از کارت گرافیک کامپیوتر یا لپ تاپ نیز باشد.
 6. شنیدن صدای نامتعرف بوق چک که هنگام بالا آمدن ویندوز و چک کردن سخت افزار کامپیوتر یا لپ تاپ شنیده می شود، صدای بوق ممتد با فاصله های منظم ویژه خطای عدم شناسایی رم می باشد که در اکثر لپ تاپ ها و کامپیوتر معمولا این صدا به یک شکل است و خرابی رم با این صدا به شما گزارش می شود، علت دیگر این صدا ممکن است از خراب بودن اسلات رم که روی مادربرد قرار گرفته است باشد که در این حالت بهتر است رم در اسلات دیگری از مادربرد قرار گیرد و دوباره تست شود تا از خراب بودن رم مطمئن شوید.
تشخیص و عیب یابی رم و مموری
با استفاده از نشانه های رم معیوب ، می توانید از احتمال بروز اشکال و ایرادهای احتمالی در رم با خبر شوید ؛ اما برای مطمئن تر از ایراد رم ، می توانید به دو روش زیر عمل نمائید
 
 • باز کردن کامپیوتر و خارج کردن رم به صورت فیزیکی و بررسی آن
 در این روش ابتدا رم را از مادربرد کامپیوتر یا لپ تاپ جدا کنید و رم را به طور جداگانه در دستگاه دیگری و یا اسلات رم دیگری از همان سیستم تست نمائید و از سالم یا خراب بودن آن مطمئن گردید، اگر همچنان بوق ممتد خطای رم در ابتدای روشن شدن کامپیوتر برجا بود به طور یقین رم شما دارای ایراد می باشد و باید تعویض گردد و در صورتی که رم را در دستگاه دیگری تست کردید و رم سال بود به احتمال زیاد اسلات رم دارای ایراد می باشد.
 
 • نصب نرم افزار هایی برای چک و بررسی کردن رم
استفاده از Windows Memory Diagnostics Tool
ساده ترین راه در این زمینه استفاده از Windows Memory Diagnostics Tool می باشد. برای دسترسی به این ابزار ، از قسمت کنترل پانل ، روی Administrative Tools کلیک کنید. همچنین می توانید در محیط کنترل پنل  در قسمت جست وجوی آن ، memory را تایپ کنید. در همین بخش لینکی تحت عنوان diagnose your computer’s memory problems مشاهده خواهید کرد و در مرحله بعدی سیستم از شما می پرسد که آیا می خواهید کامپیوتر ری استارت شود و یا این که دفعات بعد و با روشن شدن کامپیوتر تست انجام شود. هنگام انجام این تست و در بخش پایین، قسمتی که با Status مشخص شده، خطاهایی که شناسایی شدند نمایش  داده می شود.
و یا می توانید از نرم افزارهای دیگری جهت تست وعیب یابی رم استفاده نمائید، یکی از قدیمی ترین و بهترین این نرم افزارها Memtest86  می باشد، که پس از نصب آن روی سیستم عامل به سادگی می توانید از آن استفاده نمائید.


تست سالم بودن صفحه نمایش لپ تاپ، مانیتور و ال این وان ها برای پیکسل سوخته

چک کردن پیکسل سوخته مانیتور و لپ تاپ( صفحه نمایش)
مانیتورها و صفحه نمایش لپ تاپ ها و ال این وان ها از چند هزار تا چند میلیون پیکسل ساخته شده اند که طیف گسترده ای از رنگاهای متفاوت  را با ترکیب رنگ های اصلی (آبی، قرمز و سبز) نمایش می‌دهند و ترکیب روشن و خاموش بودن آن‌ها تصاویر را می‌سازند. امکان دارد یک یا چند پیکسل اصلاً روشن نشود که اصلاحاً به آن پیکسل سوخته گفته می شود یا فقط یک رنگ را نشان دهد که باز هم  پیکس خراب به حساب می آید.  برای تست سلامت پیکسل‌های مانیتور و صفحه نمایش انواع لپ تاپ ها می توانید از سایت  CheckPixels استفاده نمائید. به محض وارد شدن به سایت تست را شروع کنید و با تغییر رنگ کل صفحه نمایش به راحتی پیکسل سوخته را مشاهده خواهد شد. فقط این نکته را یادتان باشد با زدن کلید F11 مرورگر خود را در حالت تمام صفحه قرار دهید. عملکرد وبسایت به اینگونه است که با نمایش دادن رنگ های یکنواخت در تمام پهنای صفحه نمایش در صورت خراب بودن پیکسلی از مانیتور و یا صفحه نمایش لپ تاپ به راحتی مشاهده خواهد گردید.
هرچند لپ تاپ ها ال این وان ها و مانیتورهای نو اکثرا دارای گارانتی می باشند، اما این مسأله  را در خرید لپ تاپ، کامپیوتر، تبلت، گوشی و قطعات دست دوم جدی‌تر بگیرید چون هیچ تضمینی بر سلامت کارکرد آن وجود ندارد و با توجه به اینکه ممکن است در هنگام خرید اصلا متوجه ایراد این پیکسل های سوخته نگردید و پس از مدتی امکان افزایش این پیکس های سوخته وجود دارد که نهایتا منجر به خرابی صفحه نمایش و غیر قابل استفاده بودن آن می گردد، بهترین کار برای پیشگیری از مشکلات این چنینی عیب یابی و تست سخت افزار مانیتور و لپ تاپ خریداری شده و یا حتی قبل از خرید است. روش‌ها و نرم افزارهای مختلف در سطوح ساده و تخصصی مخصوص تست سلامت سخت افزار کامپیوتر، لپ تاپ و ماشین های اداری وجود دارد که به مرور بر آن اشاره خواهیم نمود.
 


تست سالم بودن مانیتور و صفحه نمایش لپ تاپ برای پیکسل سوخته

چک کردن پیکسل سوخته مانیتور و لپ تاپ( صفحه نمایش)
مانیتورها و صفحه نمایش لپ تاپ ها از چند هزار تا چند میلیون پیکسل ساخته شده اند که طیف گسترده ای از رنگاهای متفاوت  را با ترکیب رنگ های اصلی (آبی، قرمز و سبز) نمایش می‌دهند و ترکیب روشن و خاموش بودن آن‌ها تصاویر را می‌سازند. امکان دارد یک یا چند پیکسل اصلاً روشن نشود که اصلاحاً به آن پیکسل سوخته گفته می شود یا فقط یک رنگ را نشان دهد که باز هم  پیکس خراب به حساب می آید.  برای تست سلامت پیکسل‌های مانیتور و صفحه نمایش انواع لپ تاپ ها می توانید از سایت  CheckPixels استفاده نمائید. به محض وارد شدن به سایت تست را شروع کنید و با تغییر رنگ کل صفحه نمایش به راحتی پیکسل سوخته را مشاهده خواهد شد. فقط این نکته را یادتان باشد با زدن کلید F11 مرورگر خود را در حالت تمام صفحه قرار دهید. عملکرد وبسایت به اینگونه است که با نمایش دادن رنگ های یکنواخت در تمام پهنای صفحه نمایش در صورت خراب بودن پیکسلی از مانیتور و یا صفحه نمایش لپ تاپ به راحتی مشاهده خواهد گردید.
هرچند لپ تاپ ها و مانیتورهای نو اکثرا دارای گارانتی می باشند، اما این مسأله  را در خرید لپ تاپ، کامپیوتر، تبلت، گوشی و قطعات دست دوم جدی‌تر بگیرید چون هیچ تضمینی بر سلامت کارکرد آن وجود ندارد و با توجه به اینکه ممکن است در هنگام خرید اصلا متوجه ایراد این پیکسل های سوخته نگردید و پس از مدتی امکان افزایش این پیکس های سوخته وجود دارد که نهایتا منجر به خرابی صفحه نمایش و غیر قابل استفاده بودن آن می گردد، بهترین کار برای پیشگیری از مشکلات این چنینی عیب یابی و تست سخت افزار مانیتور و لپ تاپ خریداری شده و یا حتی قبل از خرید است. روش‌ها و نرم افزارهای مختلف در سطوح ساده و تخصصی مخصوص تست سلامت سخت افزار کامپیوتر، لپ تاپ و ماشین های اداری وجود دارد که به مرور بر آن اشاره خواهیم نمود.
 


نکاتی در مورد تست و تعمیر پاور و علت خرابی پاور کامپیوتر

برخی از مواردی که نشان دهنده ی خراب شدن پاور(منبع تغذیه) کامپیوتر می باشد :
کلیه نشانه های زیر می تواند دلیل خرابی پاور کامپیوتر باشد اما این نکته را نیز در نظر داشته باشید که کلیه دلایل زیر به تنهایی ممکن است مربوط به خرابی پاور نبوده و دلایل دیگری از جمله خرابی مادربرد، کارت گرافیک، فن سی پی یو و یا دیگر قطعات نیز باشند.
 • روشن نشدن کامپیوتر و یا خاموش شدن سریع پس از بالا آمدن ویندوز
 • روشن شدن خود به خودی کامپیوتر بدون اینکه  دکمه روشن شدن روی کیس زده شود.
 • کار نکردن پورت های یو اس بی و عدم شناسایی ماوس یا کیبورد
 • کند شدن عملکرد کیبورد کامپیوتر در هنگام تایپ ، به گونه ای که بعد از فشار دادن کلیدها، وفقه ی زیادی ایجاد گردد.
 • بالا رفتن دمای سی پی یو، هنگ کردن کامپیوتر یا ریست شدن ناگهانی کامپیوتر
 • تغییر صدای فن های سی پی یو و کارت گرافیک و از کار افتادن آن ها
 • از کار افتادن فن پاور که موجب ایجاد حرارت زیاد و یا خاموش شدن کامپیوتر می گردد
 • بوی سوختگی شدید در اطراف کیس که ممکن است مربوط به خازن ، مقاومت و یا دیگر اجزای کامپیوتر باشد.
 • تغییر ظاهری اجزای داخلی پاور
همانطور که مشاهده می کنید دلایل زیادی می تواند باعث خرابی پاور کامپیوتر باشند. علاوه بر این نکات شما در صورت آشنایی با ابزارهای الکترونیکی ، ولتاژ قسمت های مختلف پاور را نیز می توانید جهت تست عملکرد صحیح پاور بررسی نمائید، برای تست پاور کامپیوترمی توانید ولتاژ خروجی پاور را اندازه گیری کنید.
آیا تعمیر کردن پاور کامپیوتر کار صحیحی می باشد؟
بسیاری از خرابی پاورها به علت نوسانات بیش از حد برق، کثیف بودن بیش از حد اجزای داخل پاور،از کار افتادن فن پاور و یا ایراد ناشی از خرابی خازن و مقاومت ها  رخ می دهد. بنابراین اولین قدم پس از تشخیص خرابی پاور، باز کردن پاور و زدودن گرد و غبار داخل آن و رفع  ایرادات احتمالی می باشد، با توجه به اینکه پاور نقش حیاتی را در کل سیستم ایفا می نماید و تامین کننده برق کلیه اجزای داخل کامپیوتر می باشد و خراب بودن آن می تواند باعث صدمه زدن به اجزای دیگر کامپیوتر از جمله مادربرد، گرافیک، هارد و ...  می گردد لذا اگر اطلاعات و تخخص کافی در این زمینه را  ندارید این کار را به متخصصین این حوزه بسپارید و یا اگر نمی خواهید ریسک کنید و علت خرابی پاور شما بیش از حد جدی باشد، بهترین گزینه خرید یک پاور جدید و متناسب با اجزای سخت افزاری کامپیوتر شما می باشد.
 


حذف رمز لپ تاپ، کامپیوتر، گوشی و انواع برنامه های کاربردی

برخی از خدمات تخصصی که در مرکز تعمیرات تخصصی  مجموعه سایان سیستم ارائه می شوند، عبارت است از حذف پسورد و ریکاوری انواع فایل های رمز نگاری شده و انواع پسوردهای بایوس، هارد و غیره می باشد که به برخی در زیر اشاره می گردد:
 • حذف رمز بایوس ستاپ (Bios Password) انواع لپ تاپ، کامپیوتر و ال این وان ها
 • برداشتن رمز ویندوز در مواقع فراموشی رمز توسط کاربر
 • حذف رمز انواع پایگاه داده های اطلاعاتی از قبیل Sql Server، اوراکل و ...
 • حذف رمز نرم افزارهایی مثل دیپ فریز با حفظ کامل اطلاعات کاربر و مشتری
 • حذف رمز ورود انواع گوشی های اندرویدی
 • بازگردانی پسورد ایمیل ها و جیمیل های از دست رفته
 • بازگردانی اکانت اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک و ...
 • برداشتن رمز فایل های برنامه های کاربردی از قبیل اکسل، پاور پوینت، ورد و ...
 • بازگردانی مخاطبین پاک  شده از انواع گوشی های اندرویدی
 • بازگردانی رمز های ذخیره شده در انواع مرورگر ها
 • حذف پسورد فایل های پی دی اف، برنامه پری مایر و ...
 • حذف رمز بیت لاکر  bitlocker password
 • حذف و شکستن رمز نرم افزارهای حسابداری در صورت فراموش کردن رمز
 • پشتیبان گیری از اطلاعات مهم و حیاتی مشتریان
 • حذف پسورد و الگوی  ورود گوشی های سامسونگ، هوائی، ال جی و ...
لازم به ذکر است کلیه خدمات تخصی ارائه شده در مجموعه سایان سیستم و زیر نظر متخصص ترین و باتجربه ترین افراد انجام گرفته و در اسرع وقت به مشتری تحویل خواهد گردید، مجموعه سایان سیستم یکی از تخصصی ترین مراکز فروش و تعمیرات تخصصی لپ تاپ، کامپیوتر، چاپگر و انواع ماشین های اداری در استان آذربایجان شرقی – شهر شبستر می باشد. مشتریان گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره های 42422120-041 و یا 42420298-041 تماس حاصل فرمایند.


حذف رمز بایوس و رمز هارد دیسک

یکی از خدمات مجموعه سایان سیستم برداشتن و حذف رمز (پسورد) بایوس انواع لپ تاپ، کامپیوترها و آل این وان ها و یا پسورد هارد دیسک انواع لپ تاپ (نوت بوک) از جمله لپ تاپ های ایسوس، لنوا، سونی، توشیبا، ایسر، ام اس آی، دل، اچ پی و ... می باشد. معمولاً در اکثر موارد، کاربران لپ تاپ و یا اطرافیان وی پس از گذاشتن پسورد بر روی بایوس ستاپ(SetUp) و یا هارد دیسک لپ تاپ یا کامپیوتر، پسورد سیستم  را فراموش کرده و قادر به استفاده از لپ تاپ بدون داشتن پسورد صحیح بایوس و هارد، نمی گردند. در برخی دیگر از موارد نیز بدلایل ناخواسته از جمله آپدیت بایوس لپ تاپ (نوت بوک) و … ، در هنگام بالا آمدن ویندوز، سیستم از کاربر رمز عبور می خواهد و بناچار برای استفاده از لپ تاپ می بایستی آن را به مراکز تعمیراتی لپ تاپ سپرد.
با توجه به موارد فوق، یکی از خدمات مهم سایان سیستم در این خصوص، حذف و برداشتن پسورد بایوس و هارد انواع لپ تاپ و نوت بوک بوده و در عین حال کلیه این خدمات تخصصی  با حفظ اطلاعات شخصی داخل لپ تاپ و در حداقل زمان ممکن می باشد تا دغدغه های احتمالی کاربران لپ تاپ در این خصوص رفع گردد.


سوکت پردازنده چیست و انواع سوکت مادربرد

سوکت پردازنده چیست ؟

برای اینکه بدانیم مادربردها چه نسل و مدلی از سی پی یو ها را به اطلاح ساپورت یا پشتیبانی می نمایند اغلب از کلمه سوکت استفاده می شود.سوکت پردازنده همان قسمتی از مادربورد هست که پردازنده درون آن قرار میگیرد . درواقع سوکت ارتباط بین سی پی یو و مادربورد هست . سوکت پردازنده روی مادربورد تعبیه گردیده است و از طرفی پایه های پردازنده رو در خود جای داده است. جنس سوکت از پلاستیک و داخلش پر از پین هایی است که قرار است با پین های سی پی یو اتصال برقرار کند . معمولا کنار سوکت ، یک اهرم فلزی مانند برای محکم نگه داشتن پردازنده روی سوکت قرار میدهند تا سی پی یو به صورت کامل روی مادربرد جای بگیرد و هیچگونه تکانی نخورد.
آیا پردازنده اینتل روی مادربورد با سوکت AMD نصب میشه ؟
در یک کلمه خیر، بسیاری از افراد گمان می برند که هر پردازنده ای روی هر مادرربردی کار می کند که این تصور اشتباه می باشد پلتفرم AMD و طراحی پین های پردازنده های AMD با پردازنده های اینتل متفاوت است. مثلا شاید پایه تغذیه پردازنده AMD پین 40 باشد در صورتی که  در پردازنده اینتل پین 180 باشد.
به همین خاطر در بازار  دو گونه مادربرد ارائه می گردد :
 1. مادربرد هایی که سی پی سو های شرکت اینتل را پشتیبانی می نمایند .
 2. مادربرد های که سی پی یو های شرکت ای ام دی را پشتیبانی می نمایند.
آیا سوکت پردازنده های core i5 ، core i3 و core i7 یکی است ؟
همان طور که می دانید، پردازنده های اینتل نسل های مختلفی دارند. که از نسل  اول شروع و همچنان نسلها ی چهارم و پنجم تولید می شوند . نسل چهارم سی پی یو های اینتل همان پردازنده های هزول هستند. حال این نسل های مختلف برای 3 دسته کلی دسکتاپ ، لپ تاپ و سرور وجود دارند ، یعنی به زبان سادتر ، اینتل پردازنده های هزول یا آی وی بریج رو هم برای دسکتاپ هم برای لپ تاپ و هم برای کامپیوترهای سرور طراحی می نماید . سوکت هایی که مخصوص سی پی یوهای اینتل طراحی می شوند معمولا برای یک نسل هستند و تا یک بازه زمانی اعتبار دارند . برای مثال سوکت 1155 برای تمام پردازنده های نسل دوم ( سندی بریج ) و نسل سوم ( آی وی بریج ) و البته در دسکتاپ طراحی شده است . یعنی شما پردازنده های نسل دوم و سوم از سلرون گرفته تا core i7 رو می توانید روی این سوکت سوار کنید . یعنی اگه کامپیوتر شما پردازنده اش core i7 نسل دو یا سوم هست و مادربورد شما سوکت 1155 باشد ، می توانید پردازنده پنتیوم یا مثلا core i3 از نسل دو یا سه رو باهاش عوض و بدل کنید . پس باید به نوع سوکت نگاه کنید. البته بهترین روش استفاده از دفترچه هایی می باشد که همراه مادربردها ارائه می گردند، در این دفترچه های راهنما به طور کامل و دقیق نوع سی پی یو هایی که مادربرد با آنها سازگار است ذکر شده است و از طریق اینترنت نیز این اطلاعات قابل دسترس می باشد.
نسل های مختلف سوکت CPU های اینتل
سوکت های زیر همگی مخصوص کامپیوتر های دسکتاپ هستند
سوکت LGA775
با ورود این سوکت به بازار در سال 2004 ، سوکت های پردازنده اینتلی تغییر شکل دادن . اگه خاطرتان باشد، در سالهای 2002 و 2003 سوکت پردازنده ها حفره داشت و پردازنده ها پین های بلندی داشتن اما سوکت LGA 775 دیگر حفره نداشتند  و در عوض 775 تا خار فلزی داره که با پین های پردازنده اتصال برقرار میکنه . عیب این سوکت ها این بود که احتمال شکستگی و یا کنده شدن این خارهای فلزی وجود داره . اکثر کامپیوترهایی که حتی همین الان در منزل بسیاری از ایرانی ها هست دارای مادربردهای سوکت 775 هستند . پردازنده هایی مثل پنتیوم D و سلرون و Core 2 Duo همگی به مادربردهای سوکت 775 می خورند.
سوکت LGA 1156
این سوکت در سال 2009 معرفی شد و مخصوص پردازنده های نسل اول Core i بود یعنی نسل قبل از سندی بریج . این سوکت 1156 تا خار فلزی داره . برای جایگزینی با سی پی یو های سوکت 775 آمدند و فرقی که پردازنده های قابل پشتیبانی این سوکت با پردازنده های 775 دارن اینه که پردازنده های سوکت 775 از طریق مادربورد به یک چیپ جداگانه به نام پل شمالی یا به انگلیسی North Bridge وصل می شدند اما پردازنده های سوکت 1156 داخل خودشون پل شمالی تعبیه شده بود.
سوکت LGA
سوکتی که در سال 2011 و بعد از 1156 اومد 1155 بود که مخصوص نسل های سندی بریج و آی وی بریج بود . از سلرون تا Core i7 . این سوکت 1155 تا خار فلزی داره . به دلیل هم شکل بودن و ابعاد یکسان پردازنده های 1156 و 1155 ، سیستم خنک سازی هر دو سوکت مشابه بود . این سوکت با سوکت 1156 فرق دارداما ابعاد یکسانی دارند.
LGA 2011
این سوکت در سال 2011 معرفی شد . 2011 تا خار فلزی دارند و بیشتر برای پردازنده های قوی دسکتاپ و سرور طراحی شده اند، مخصوص نسل دوم و سوم .
 
LGA 1150
این سوکت در سال 2013 معرفی شد و مخصوص پردازنده های هزول و Broadwell هست .  Broadwell نسل بعدی هزول می باشد . فعلا جدیدترین سوکت معرفی شده از طرف اینتل هست که از خیلی از تکنولوژی های روی مادربورد پشتیبانی می نماید.
تفاوت سوکت ها در چیست ؟
هرچی جلوتر میریم پردازنده ها ظریف تر ، کم مصرف تر ، قدرتی تر و خلاصه صفت های خوبشون بیشتر میشود . این سوکت ها  باید میزبان همین پردازنده های جدید و عجیب و غریب بشن ، پس اگه تعداد پایه ها و شکل و شمایل یه پردازنده تغییر کنه ، سوکت اون CPU هم باید تغییر کنه تا با  هم سازگاری داشته باشند.جهت ارتقاء سخت افزاری سیستم خود می توانید به مجموعه سایان سیستم، از تخصصی ترین مراکز تعمیرات تخصصی کامپیوتر مراجعه نمائید.      
 
                       
             
           


مختصری در مورد کامپیوتر های آل این وان و انواع برند ها و تعمیرات آن

تعمیرات تخصصی کامپیوتر های آل این وان (All In One)
 
کامپیوترهای ال این وان ( All In One -All In One PC ) به کامپیوترهایی گفته می شوند که مانیتور، مادربرد، پاور، هارد، گرافیک و دی وی دی رایتر آن یکجا و یکپارچه  در یک پکیج  جمع گردیده است و فضای خیلی کمتری نسبت به کامپیوتر های دسکتاپ دارند. به تعبیر دیگر کامپیوتر های All In One شباهت زیادی به لپ تاپ دارند با این تفاوت که قابلیت حمل ندارند و نسبت به لپ تاپ وزن بیشتری دارند و بیشتر برای دفاتر، کارخانه ها و محیط هایی مورد استفاده قرار می گیرد که فضای کوچکتری دارند و از لحاظ قدرت پردازش و گرافیک با کامپیوتر های رومیزی برابری می نمایند که با سخت افزارهای متفاوتی به بازار ارائه می شوند. اغلب برندها و شرکت های تولید کننده All In One  عبارت اند از سامسونگ ( samsung )، ایسر(Acer)، ایسوس (Asus)، دل ( Dell )، سونی ( Sony )، ام اس آی (MSI) و ...
به دلیل کم حجم بودن و هماهنگی قطعات آل این وان ها جای خود را در بین مصرف کنندگان باز کرده، این محصول هم همانند دیگر محصولات نیازمند سرویس و تعمیر میباشند، در راستای برآورده سازی نیازهای کاربران، شرکت سایان سیستم با استفاده از پیشرفته ترین ابزارها و کادری مجرب اقدام به راه اندازی بخش تعمیرات تخصصی All in one نموده است.
 برخی از خدمات تخصصی ارائه شده  در واحد تعمیرات شرکت سایان سیستم عبارتند از :
 
 • تعمیر و تعویض انواع سوکت های شارژ آل این وان ، USB ، USB3 ، VGA ، S.Video ، HDMI ، Power DC jack ، DVI ، DC Jack
 • تعمیرات تخصصی مدار PWM  آل این وان جهت رفع مشکل No Boot - No Power
 • ارتقا انواع آل این وان ( All In One ) جهت افزایش سرعت و بهبود کارایی از قبیل رم، هارد، رایتر و...
 • تعویض چیپ شمالی ( Chipset Northbridge ) و چیپ جنوبی ( Chipset Southbridge ) در صورت نیاز
 • تعمیرات تخصصی گرافیک ( GPU ) انواع آل این وان ( All In One ) و در صورت نیاز تعویض چیپ گرافیک توسط دستگاه BGA بصورت کاملا تخصصی ( AMD- NVIDIA )
 • تعمیر و سرویس فن انواع آل این وان ( All In One ) که تاثیر زیادی در کارکرد بهتر این دستگاه دارد و باعث جلوگیری از داغی بیش از حد و هنگ کردن دستگاه می شود
 • باز کردن قفل انواع بایوس ( Bios Password ) و بروز رسانی بایوس ( Bios Update ) و رفع مشکل بایوس به صورت نرم افزاری ، سخت افزاری توسط دستگاه TNM و  Xeltek  و عوض کردن IC Bios  آل این وان در صورت نیاز
 • تعمیرات تخصصی انواع درایور های نوری آل این وان ها ( DVD-ROM DVD-RW BD-ROM BD-R )
 • نصب ویندوز اورجینال ، نصب نرم افزار های متناسب با سیستم عامل و تمامی درایور های اصلی و سازگار با سیستم عامل
 • تعمیرات تخصصی بخش صدا ( Sound Card ) ، کارت شبکه ( LAN ) و . . .
 • تعمیرات کارت وایرلس ( Wireless card ) و مشکلاتی از قبیل وصل نشدن به شبکه انواع آل این وان ( All In One )
 • استفاده از قطعات اصلی و اورجینال در حین تعمیر دستگاه
 • تعمیرات تخصصی هارد دیسک آل این وان ( All In One ) و ارتقا هارد های HDD به SSD
 • بازیابی اطلاعات (Data Recover)
 • تعمیرات تخصصی صفحه نمایش آل این وان ها LCD ، LED ، OLED و تعویض ال سی دی در صورت نیاز
 
انواع برند های آل این وان که در واحد تعمیرات تخصصی شرکت سایان سیستم سرویس، عیب یابی و تعمییر می گردند:
تعمیر آل این وان ایسوس ، تعمیر آل این وان دل ، تعمیر آل این وان ای سونیک ، تعمیر آل این وان فوجیتسو ، تعمیر آل این وان ایسوس ، تعمیر این وان اچ پی ، تعمیر آل این وان لنوو ، تعمیر آل این وان ام اس آی ، تعمیر آل این وان سامسونگ ، تعمیر آل این وان سونی ، تعمیر ال این وان ایسر ، تعمیر آل این وان اپل ، تعمیر ال این وان ال جی ، تعمیر  All In One Apple ، تعمیر All In One Acer ، تعمیر  All In One ASUS ، تعمیر All In One Dell ، تعمیر All In One Esonic ، تعمیر All In One Fujitsu ، تعمیر All In One HP ، تعمیر All In One Lenovo ، تعمیر All In One MSI ، تعمیر All In One Samsung ، تعمیر All In One SONY ، تعمیر All In One LG


انواع لپ تاپ های محبوب و پر کاربرد ایسوس در ایران

 برخی از تعمیر لپ تاپ های محبوب ایسوس که در ایران استفاده بیشتری دارند

قابل ذکر است اکثر قطعات این لپ تاب ها در ایران موجود است و در مجوعه سایان سیستم اکثر این تعمیر لپ تاپ ها تعمیر می شوند مگر در مواقعی که قطعه مورد نظر در بازار موجود نباشد که در این صورت با سفارش به وارد کنندگان قطعات تعمیر لپ تاپ این مشکل نیز حل می گردد که البته ممکن است مدت زمان بیشتری بگیرد.

تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook X541NA - D
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل X541UV - I
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل X541UV - I
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل - A540UP - A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل - A540UP - A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل FX503VD - A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل FX503VD - A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook X541NA - B
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook X541NA - B
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل K556UR - E
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل K556UR - E
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل X540NV - A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل X540NV - A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل X541UV - K
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل X541UV - K
تعمیر لپ تاپ 14 اینچی ایسوس مدل K456UR
تعمیر لپ تاپ 14 اینچی ایسوس مدل K456UR
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل X541UV - O
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل X541UV - O
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل  VivoBook K550IK- A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook K550IK- A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل FX553VD - C
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل FX553VD - C
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل K556UQ - K
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل K556UQ - K
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook R542UR - F
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook R542UR - F
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل R556QG- A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل R556QG- A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook R542UR - G
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook R542UR - G
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل FX553VE - A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل FX553VE - A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook R542UR - E
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook R542UR - E
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل K556UR - D
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل K556UR - D
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل ROG GL552VW - D
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل ROG GL552VW - D
تعمیر لپ تاپ 15.6 اینچی ایسوس مدل VivoBook -K550IK
تعمیر لپ تاپ 15.6 اینچی ایسوس مدل VivoBook -K550IK
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook  X510UQ - E
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook X510UQ - E
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل X555QG
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل X555QG
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook S15 S510UF - BA
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook S15 S510UF - BA
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل - A540UP - B
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل - A540UP - B
تعمیر لپ تاپ 13 اینچی ایسوس مدل Zenbook Flip UX360CA - B
تعمیر لپ تاپ 13 اینچی ایسوس مدل Zenbook Flip UX360CA - B
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook X541NA - A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook X541NA - A
 
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook K542UF - A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook K542UF - A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل X542BA
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل X542BA
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook Flip TP510UQ - C
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook Flip TP510UQ - C
تعمیر لپ تاپ 13 اینچی ایسوس مدل Zenbook UX331UN - A
تعمیر لپ تاپ 13 اینچی ایسوس مدل Zenbook UX331UN - A
تاپ 15 اینچی ایسوس مدل X541UV - H
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل X541UV - H
تعمیر لپ تاپ 11 اینچی ایسوس مدل E202SA - B
تعمیر لپ تاپ 11 اینچی ایسوس مدل E202SA - B
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل Zenbook Pro UX550VD - B
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل Zenbook Pro UX550VD - B
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل X541UV - M
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل X541UV - M
تاپ 15 اینچی ایسوس مدل X541UV - J
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل X541UV – J
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل X541UV - N
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل X541UV - N
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل N552VW - A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل N552VW - A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل K550VX - D
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل K550VX - D
تعمیر لپ تاپ 11 اینچی ایسوس مدل E203NA - A
تعمیر لپ تاپ 11 اینچی ایسوس مدل E203NA - A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل ROG GL553VD - C
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل ROG GL553VD - C
تعمیر لپ تاپ 14 اینچی ایسوس مدل ZenBook UX430UA - B
تعمیر لپ تاپ 14 اینچی ایسوس مدل ZenBook UX430UA - B
لپ  تاپ 15 اینچی ایسوس مدل  N580VD-C
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل N580VD-C
تعمیر لپ تاپ 15.6 اینچی ایسوس مدل VivoBook X540YA - B
تعمیر لپ تاپ 15.6 اینچی ایسوس مدل VivoBook X540YA – B
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook Pro 15 N580VD - B
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook Pro 15 N580VD – B
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل N580VD - A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل N580VD – A
تعمیر لپ تاپ 14 اینچی ایسوس مدل ZenBook UX430UA - A
تعمیر لپ تاپ 14 اینچی ایسوس مدل ZenBook UX430UA – A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل K550VX - E
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل K550VX – E
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل ROG GL553VE - A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل ROG GL553VE – A
تعمیر لپ تاپ 14 اینچی ایسوس مدل ZenBook UX490UA - A
تعمیر لپ تاپ 14 اینچی ایسوس مدل ZenBook UX490UA – A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل FX553VD - B
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل FX553VD – B
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook Pro 15 N580VD - F
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook Pro 15 N580VD – F
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل ROG Zephyrus GX501VI - A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل ROG Zephyrus GX501VI – A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل  A540UP - F
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل A540UP – F
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook R542UQ - H
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook R542UQ – H
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل K556UQ - L
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل K556UQ - L
تعمیر لپ تاپ 14 اینچی ایسوس مدل V401UQ - B
تعمیر لپ تاپ 14 اینچی ایسوس مدل V401UQ - B
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook  X510UQ - F
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook X510UQ - F
تعمیر لپ تاپ 14 اینچی ایسوس مدل K456UR - D
تعمیر لپ تاپ 14 اینچی ایسوس مدل K456UR - D
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل ROG FX553VE - D
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل ROG FX553VE - D
تعمیر لپ تاپ 12.5 اینچی ایسوس مدل Zenbook 3 UX390UA - A
تعمیر لپ تاپ 12.5 اینچی ایسوس مدل Zenbook 3 UX390UA - A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل FX553VD - A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل FX553VD - A
لپ  تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook R542UQ - A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook R542UQ - A
تعمیر لپ تاپ 17 اینچی ایسوس مدل ROG GL702ZC - A
تعمیر لپ تاپ 17 اینچی ایسوس مدل ROG GL702ZC - A
 
لپ  تاپ 15 اینچی ایسوس مدل R542UN- A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل R542UN- A
تعمیر لپ تاپ 14 اینچی ایسوس مدل V401UQ – C
تعمیر لپ تاپ 14 اینچی ایسوس مدل V401UQ – C
تعمیر لپ تاپ 15.6 اینچی ایسوس مدل Strix ROG GL503VS - D
تعمیر لپ تاپ 15.6 اینچی ایسوس مدل Strix ROG GL503VS - D
تعمیر لپ تاپ 14 اینچی ایسوس مدل ZenBook UX430UA - A
تعمیر لپ تاپ 14 اینچی ایسوس مدل ZenBook UX430UA - A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل X555BP - A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل X555BP - A
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل ROG GL553VD - D
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل ROG GL553VD - D
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook Max X541UA - B
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook Max X541UA - B
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook X541NA - C
تعمیر لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook X541NA - C


آموزش تعمیر و عیب یابی شارژر لپ تاپ

تعمیر شارژر انواع  لپ تاپ و  نوت بوک

شارژر اکثر لپ تاپ ها به حالت پرس شده است. بعبارتی از هیچگونه  پیچی در بدنه و قاب شارژر استفاده نشده و باید بدنه ی شارژر شکسته شود تا بتوانید به مدارات داخلی و محتوای شارژر‌ دسترسی پیدا کنید. دقت نمائید که از ابزارهای مناسب برای باز کردن این پرس استفاده گردد، با توجه به این نکته که از پلاستیک خشک برای بدنه شارژر استفاده شده احتمال شکسته شدن قاب شارژر وجود دارد. پس از باز نمودن قاب شارژر باید لایه‌های محافظ مانند ساخته شده از فلز و  پلاستیک  دور مدارات را جدا نمود و سپس قطعه‌ی مشکل‌ساز را پیدا کرده و لحیم پایه‌هایش را با هویه محکم کرد که البته در اکثر موارد سوکت شارژ و اتصالات سیم شارژر لپ تاپ ها دچار آسیب می شوند کهبا هزینه ای جزئی قابل تعمیر می باشند.
طرز تشخیص شارژر معیوب از سالم

در مواقعی که لپ تاپ دچار خاموشی شده است ، بهتر است ابتدا دستگاه خود را با شارژر خودش به طور دقیق تست کنید . در ابتدا باتری را از دستگاه خارج نکنید و شارژر را به لپ تاپ متصل کنید ، اگر روشن شد که هیچ ولی اگر روشن نشد باطری را از دستگاه خارج کرده و لپ تاپ را به طور مستقیم به شارژر متصل کنید ، در صورتی که دستگاه روشن شود ، ایراد از باطری لپ تاپ است و باید باتری لپ تاپ تعوض شود ولی اگر لپ تاپ روشن نشد، با یک  شارژر دیگر لپ تاپ را تست می کنید، دقت نمائید که حتما ولتاژ و آمپر شارژر جدید دقیقا مطابق با همان شارژر اوریجینال خود لپ تاپ باشد، سپس اگر لپ تاپ روشن نگردید که ایراد از شارژر لپ تاپ نمی باشد و باید به طور دقیقتر در مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ بررسی گردد، ولی اگر روشن شد ایراد از شارژر لپ تاپ می باشد که با توجه به ایراد آن تعمیر یا تعویض می گردد.


طرز صحیح تمیز کردن کامپیوتر و قطعات آن

آموزش صحیح تمیز کردن کامپیوتر
برای تمیز کردن کامپیوتر راه های مختلفی وجود دارد اما بهترین روش آن است که اول به دفترچه راهنمای کامپیوتر خود مراجعه کنید و ببینید در آنجا چه دستورالعملی برای تمیز کردن لپ تاپ شما داده است.
 نخستین نکته در هنگام تمیز کردن کامپیوتر این است که از پارچه های زمخت و زبر و موادی که دارای حلال های آمونیاکی هستند خودداری کنید.
انواع گردو خاک ممکن است به درون کامپیوتر شما رفته باشد. خاک سیگار و تفاله های ریز از دیگر مواردی است که درون کیس کامپیوترها  پیدا می شود. اینها معمولا بر روی صفحه نمایشگر و مانیتور شما و یا درون پورت ها می نشینند و مشکلاتی را ایجاد می کنند. شما برای تمیز کردن کامپیوتر خود به وسایل زیر نیاز دارد: دمنده هوا، پارچه تنظیف پزشکی، محلول نظافت و در آخر یک تکه پارچه کتانی مانند یک تی شرت.
بخش بیرونی:
برای تمیز کردن بخش بیرونی و بدنه کامپیوتر از یک تکه پارچه استفاده کنید که می تواند بخشی از یک تی شرت کهنه و قدیمی باشد.به هیچ عنوان از پارچه های راه راه مخصوص نظافت و یا پارچه های ساینده برای این کار استفاده نکنید.از پارچه ها و دستمال های خشن مخصوص نظافت هم نباید استفاده کنید. یادتان باشد هیچ گاه اسپری تمیز کننده را مستقیم روی بدنه کامپیوتر ویا مانیتور نپاشید بلکه آن را روی پارچه ریخته و سپس به بدنه بکشید.
سوراخ های هواکش
شما می توانید از یک کمپرسور دمنده هوا بری تمیز کردن فن پاور، فن کیس،فن سی پی یو کارت گرافیک کامپیوتر خود استفاده کنید.
در هنگام دمیدن هوا مراقب باشید با شدت زیاد اسپری نکنید زیرا این کار به پره های فن کامپیوتر ممکن است آسیب بزند. از پارچه پزشکی برای تمیز کردن لابه لای سوراخ ها و پروانه فن استفاده کنید.
پورت ها
پس از آن که فن ها را گردگیری نمودید به سراغ پورت های کامپیوتر بروید. این پورت مکان هایی هستند که جرم زیادی را جمع آوری می کنند برای تمیز کردن آنها باید از پارچه پزشکی استفاده کنید.
دمنده هوای فشرده در اینجا نیز می تواند کمک فراوانی برای تمیز کردن پورت ها بکند. فقط مراقب باشید با فشار هوا جرم ها را به اعماق پورت ها نفرستید.
نمایشگر
اگر قصد تمیز کردن جرم های روی صفحه نمایشگر را دارید، حتما قبل از این کار کامپیوتر را خاموش کنید. باز هم از یک تکه پارچه کتان مانند یک تی شرت استفاده کنید و هرگز پارچه هایی که خش ایجاد می کنند را به کار نبرید.هرگز از دستمال توالت برای پاک کردن صفحه نمایشگر استفاده نکنید. هرگز از محلول های تمیز کننده که پایه آمونیاکی دارند برای تمیز کردن صفحه نمایشگر استفاده نکنید.در صورت استفاده از این محلول ها پایان کار صفحه نمایشگر فرا رسیده است. برای این کار حتما از محلول های تمیزکننده مانیتور استفاده کنید که مطمئن تر است. همیشه محلول را بر روی پارچه اسپری کنید و از اسپری کردن مستقیم بر روی صفحه نمایشگر پرهیز کنید. جهت کشیدن پارچه بر روی صفحه نمایشگر از چپ به راست و از بالا به پایین است. شما همچنین می توانید با مخلوط کردن ایزوپروپیل الکل و آب یک محلول تمیزکننده اختصاصی برای خود بسازید. این محلول باید حاوی قسمت های مساوی از آب و الکل باشد.
کیبرد
کی برد یکی از کثیف ترین بخش های کامپیوتر است و ممکن است انواع خوردنی ها و نوشیدنی ها در هنگام کار کردن روی آن بریزد. بسیاری از جرم ها به انگشتان شما چسبیده و از این طریق وارد کیبورد کامپیوتر شما می شوند.
برای خارج کردن جرم ها و ذرات زیر کیبورد که در آن فرو رفته اند از دمنده هوای فشرده با زاویه مورب استفاده کنید. به راهنمای استفاده کامپیوتر مراجعه کنید. چرا که ممکن است کلید های کی برد شما قابلیت برداشته شدن به منظور نظافت را داشته باشند. پس از تمیز کردن از قرار گرفتن درست کلید ها در جای درست خودشان مطمئن شوید. پارچه پزشکی وسیله مفیدی برای پاک کردن کلیدها و اطراف آنها است.


آموزش صحیح تمیز کردن لپ تاپ و نوت بوک

آموزش صحیح تمیز کردن لپ تاپ
برای تمیز کردن لپ تاپ راه های مختلفی وجود دارد اما بهترین روش آن است که اول به دفترچه راهنمای لپ تاپ خود مراجعه کنید و ببینید در آنجا چه دستورالعملی برای تمیز کردن لپ تاپ شما داده است.اغلب کارخانه های فروشنده لپ تاپ توصیه می کنند که تمیز کردن کلی لپ تاپ یک بار در سال بیشتر انجام نشود.اما کسانی که دائما در سفر هستند نیاز بیشتری به تمیز کردن لپ تاپشان پیدا می کنند. نخستین نکته در هنگام تمیز کردن لپ تاپ این است که از پارچه های زمخت و زبر و موادی که دارای حلال های آمونیاکی هستند خودداری کنید.
انواع گردو خاک  ممکن است به درون لپ تاپ شما رفته باشد. خاک سیگار و تفاله های ریز از دیگر مواردی است که درون لپ تاپ ها پیدا می شود!
اینها معمولا بر روی صفحه نمایشگر شما و یا درون پورت ها می نشینند و مشکلاتی را ایجاد می کنند. شما برای تمیز کردن لپ تاپ خود به وسایل زیر نیاز دارد: دمنده هوا، پارچه تنظیف پزشکی، محلول نظافت و در آخر یک تکه پارچه کتانی مانند یک تی شرت.
بخش بیرونی:
برای تمیز کردن بخش بیرونی و بدنه لپ تاپ از یک تکه پارچه کتانی استفاده کنید که می تواند بخشی از یک تی شرت کهنه و قدیمی باشد.به هیچ عنوان از پارچه های راه راه مخصوص نظافت و یا پارچه های ساینده برای این کار استفاده نکنید.از پارچه ها و دستمال های خشن مخصوص نظافت هم نباید استفاده کنید. یادتان باشد هیچ گاه اسپری تمیز کننده را مستقیم روی بدنه لپ تاپ نپاشید بلکه آن را روی پارچه ریخته و سپس به بدنه بکشید.
نمایشگر
اگر قصد تمیز کردن جرم های روی صفحه نمایشگر را دارید، حتما قبل از این کار لپ تاپ را خاموش کنید. باز هم از یک تکه پارچه کتان مانند یک تی شرت استفاده کنید و هرگز پارچه هایی که خش ایجاد می کنند را به کار نبرید.هرگز از دستمال توالت برای پاک کردن صفحه نمایشگر استفاده نکنید. هرگز از محلول های تمیز کننده که پایه آمونیاکی دارند برای تمیز کردن صفحه نمایشگر استفاده نکنید.در صورت استفاده از این محلول ها پایان کار صفحه نمایشگر فرا رسیده است. برای این کار حتما از محلول های تمیزکننده مانیتور استفاده کنید که مطمئن تر است. همیشه محلول را بر روی پارچه اسپری کنید و از اسپری کردن مستقیم بر روی صفحه نمایشگر پرهیز کنید. جهت کشیدن پارچه بر روی صفحه نمایشگر از چپ به راست و از بالا به پایین است. شما همچنین می توانید با مخلوط کردن ایزوپروپیل الکل و آب یک محلول تمیزکننده اختصاصی برای خود بسازید. این محلول باید حاوی قسمت های مساوی از آب و الکل باشد.


برخی از دلایل خرابی مادربرد لپ تاپ

برخی از علت های خرابی مادربرد لپ تاپ

خرابی مادربرد لپ تاپ ها دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد که  آشنایی با دلایل آن تا حدودی باعث می شود از خرابی لپ تاپ جلوگیری گردد و با رعایت این نکات طول عمر لپ تاپ افزایش می یابد. برخی از این علت ها قابل پیشگیری بوده و برخی دیگر غیر قابل اجتناب بوده و ممکن است بمرور زمان اتفاق بیفتد.
 • نوسانات بیش از حد برق و منبع ولتاژ
 • ریختن مایعات روی لپ تاپ
 • ایرادات ناشی از چیپست شمالی و چیپست جنوبی لپ تاپ
 • ایرادات شیارهای گرافیک (PCI-ESlot ,AGT Slot): استفاده از کارت های گرافیک غیر استاندارد و عدم نصب صحیح این کارت ها درون شکاف AGP یا PCI-Eبه آنها صدمه وارد می کند.
 • ایراد اسلات رم و عدم نصب صحیح رم روی اسلات رم لپ تاپ
 • استفاده از شارژرهای غیر اوریجینال و عدم هماهنگی شارژر با ولتاژ و آمپر لپ تاپ
 • استهلاک مادربرد لپ تاپ
 • عدم استفاده از کول پد
امر مسلمی که وجود دارد قطعا استفاده از کول پد درون لپ تاپ را خنک نمی کند، برخی به اشتباه گمان می کنند که استفاده از کول پد باعث خنک شدن درون لپ تاپ می گردد، کول پدها بیشتر به این خاطر حائز اهمیت می باشند که علاوه بر راحتی استفاده از لپ تاپ، باعث می گردد فضایی ایجاد گردد که حرارت ایجاد شده در لپ تاپ از طریق این فضا به آسانی خارج گردد، با توجه به اینکه حرارت ناشی از لپ تاپ از محفظه های کیبورد و قسمت پائین و کناره های لپ تاپ خارج می گردد، قرار دادن لپ تاپ روی میز، یا شیشته و محیط های صاف باعث می گردد حرارت تولید شده در لپ تاپ به راحتی خارج نگردیده و به مرور زمان این حرارت باعث صدمه دیدن لپ تاپ می گردد.
 
 • استفاده از کاورهای پلاستیکی که بعنوان محافظ کیبورد استفاده می گردد
استفاده از این کاورها در زمانی که لپ تاپ روشن نمی باشد مناسب است ولی در زمانی که لپ تاپ روشن است بهتر از از این کاورها که باعث می گردد حرارت تولیدی از لپ تاپ به راحتی خارج نگردد و به مرور زمان باعث صدمه رسیدن به لپ تاپ می گردد.
 
 • روشن گذاشتن لپ تاپ بیش از حد و اندازه معمول
بهتر است زمانی که نیازی به روشن بودن دستگاه نیست آن را خاموش نمائید یا حدالامکان تنظیمات لپ تاپ به صورتی باشد که هنگام عدم استفاده، لپ تاپ به حالت اسکرین سیور برود و یا  سیستم در حالت اسلیپ باشد که این تنظیمات به ظاهر ساده باعث جلوگیری از صدمه دیدن لپ تاپ و صفحه نمایش آن می گردد.
 • جابه جا کردن لپ تاپ در حالتی که دستگاه روشن و یا در حالت sleep می باشد.
 • آپدیت ورژن اشتباه بایوس لپ تاپ که باعث بالا نیامدن لپ تاپ می گردد
 • استفاده مستقیم از کلینر ها و شیشه پاک کنها برای تمیزی لپ تاپ
اگر قصد تمیز کردن جرم های روی صفحه نمایشگر را دارید، حتما قبل از این کار لپ تاپ را خاموش کنید. از یک تکه پارچه کتان مانند یک تی شرت استفاده کنید و هرگز پارچه هایی که خش ایجاد می کنند را به کار نبرید.
هرگز از دستمال توالت برای پاک کردن صفحه نمایشگر استفاده نکنید. هرگز از محلول های تمیز کننده که پایه آمونیاکی دارند برای تمیز کردن صفحه نمایشگر استفاده نکنید.
در صورت استفاده از این محلول ها پایان کار صفحه نمایشگر فرا رسیده است. برای این کار حتما از محلول های تمیزکننده مانیتور استفاده کنید که مطمئن تر است. همیشه محلول را بر روی پارچه اسپری کنید و از اسپری کردن مستقیم بر روی صفحه نمایشگر لپ تاپ پرهیز کنید. جهت کشیدن پارچه بر روی صفحه نمایشگر لپ تاپ از چپ به راست و از بالا به پایین است. شما همچنین می توانید با مخلوط کردن ایزوپروپیل الکل و آب یک محلول تمیزکننده اختصاصی برای خود بسازید. این محلول باید حاوی قسمت های مساوی از آب و الکل باشد.
 • استفاده از لپ تاپ در حالتی که شارژ باقیمانده آن زیر ده درصد می باشد.
 • مشکلات ناشی از حرارت بیش از حد سی پی یو و عدم سرویس فن سی پی یو و خمیر سیلیکون مخصوص لپ تاپ
 • خاموش کردن لپ تاپ با فشار دادن دکمه پاور و نگه داشتن آن
 • استفاده از لپ تاپ در محیط هایی که بیش از حد گرد وغبار وجود دارد.
 • ویروسی شدن لپ تاپ
عامل دیگری که احتمالاً کمتر به ان فکر می شود ویروس است. برخی از ویروس ها میتوانند  محاسبات و دستورات سنگینی را به سی پی یو لپ تاپ تحمیل کنند و همچنین برخی از ویروس ها روی فایل ROM بایوس تأثیر می گذارند؛ اگر فایل رام داخل آی سی های EPROM دارای bug باشد، باعت میشوند که  لپ تاپ دچار ایراد اساسی شده و روشن نشود.


انواع نرم افزار های بازیابی و ریکاوری اطلاعات

نرم افزار های بازیابی و ریکاوری اطلاعات
برخی از نرم افزارهایی که برای ریکاوری و بازیابی اطلاعات در مجموعه سایان سیستم استفاده می گردد در آخر مطلب اشاره کرده ایم، لازم به ذکر است کلیه این نرم افزارها به صورت اوریجینال تهیه و در مجموعه سایان سیستم از آنها برای ریکاروی اطلاعات استفاده می گردد، با توجه به تنوع نرم افزارهای ریکاوری اطلاعات برای هر نوع حافظه (حافظه اکسترنال – حافظه اینترنال – حافظه لپ تاپ – هارد های اس اس دی - فلش مموری – انواع کارت حافظه – گوشی های اندرویدی – حافظه دوربین دستگاه دی وی آر –  حافظه دوربین های مداربسته و ... ) مجموعه سایان سیستم با بیش از پانزده سال سابقه در زمینه ریکاوری اطلاعات با توجه به نوع حافظه و بررسی کامل نحوه پارتیشن بندی آن، نوع آسیب دیدگی دستگاه، نوع دستگاه، فرمت داده های پاک شده و عوامل بسایر دیگری شروع به بازیابی و ریکاوری اطلاعات می نماید و به یقین در نود درصد موارد کلیه اطلاعات پاک شده و آسیب دیده به هر دلیلی را ریکاوری و بازیابی نموده ایم، با توجه به این که ریکاوری و بازیابی اطلاعات امری حساس بوده و استفاده نادرست از نرم افزارهای ریکاوری اطلاعات که متناسب و متقارن با دستگاه شما نباشند ممکن است آسیب های غیر قابل اجتنابی به دستگاه وارد کرده و باعث عدم بازگشت اطلاعات گردد لذا توصیه می گردد بدون آگاهی کافی در این زمینه خودسرانه از این نرم افزارها استفاده ننمائید و این امر را به متخصصین این حوزه بسپارید.
 1.     Acronis True Image 2019 Build 13660 + Bootable ISO - نرم افزار پشتیبان گیری و …
 2.     AOMEI Backupper Professional + Technician + Technician Plus + Server v4.5.1 -
 3.     iCare Data Recovery Pro v8.1.8.0 - نرم افزار بازیابی اطلاعات از دست رفته و...
 4.     Auslogics File Recovery v8.0.14 - نرم افزار بازیابی فایل های حذف شده یا آسیب دیده ...
 5.     Remo Recover (Windows) v4.0.0.67 - نرم افزار بازیابی اطلاعات و ..
 6.     DFSee v15.1 - نرم افزار پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات
 7.     Veritas Backup Exec v20.2.1188.1650 x64 - نرم افزار پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات و …
 8.     Windows Password Recovery v11.5.6.1081 - نرم افزار بازیابی کلمه عبور ویندوز
 9.     Coolmuster Android SMS + Contacts Recovery v4.3.9 - نرم افزار بازیابی پیامک ها…
 10.     Macrium Reflect Workstation + Server + Server Plus v7.1.3480 x86/x64 + Home v7
 11.     Top Password iTunesKey v2.50 - نرم افزار بازیابی پسورد فایل بکاپ آیفون و...
 12.     Apeaksoft iOS Toolkit v1.0.28 - نرم افزار بازیابی اطلاعات و بکاپ گیری از دستگاه
 13.     R-Undelete v6.5 Build 170927 - نرم افزار بازیابی اطلاعات پاک شده
 14.     TeraByte Drive Image Backup & Restore Suite v3.21
 15.     Apeaksoft Android Toolkit v2.0.10 - نرم افزار پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات
 16.     R-Studio v8.8 Build 171971 Network Edition - نرم افزار بازیابی اطلاعات از دست رفته
 17.     PassFab ToolKit v1.0.0.1 - نرم افزار بازیابی رمز ویندوز و اسناد مختلف سیستم
 18.     O&O MediaRecovery v12.0 Build 65 Professional Edition - نرم افزار بازیابی
 19.     O&O DiskRecovery v12.0 Build 65 Pro/Admin/Technician Edition x86/x64
 20.     Recovery Explorer Professional v6.16.2.4894 - نرم افزار قدرتمند بازیابی اطلاعات
 21.     DiskGenius Professional v4.9.6.559 x86/x64 - نرم افزار مدیریت پارتیشن ها و ..
 22.     Kernel for Windows Data Recovery v17.0 for NTFS & FAT - نرم افزاربازیابی اطلاعات
 23.     Hasleo Data Recovery v4.5 Professional/Enterprise/Technician/Utilmate
 24.     Anvsoft SynciOS Data Recovery v2.0.0 - نرم افزار بازیابی داده های حذف شده
 25.     Active Data Studio v13.0.0.2 - مجموعه ی نرم افزارهای ریکاوری اطلاعات
 26.     Zero Assumption Recovery v10.0.1141 Technician Edition - نرم افزار ریکاوری اطلاعات
 27.     Acronis True Image 2018 Build 10410 + 2018 Build 12510 Bootable - نرم افزار پشتیبان گیری
 28.     EaseUS Todo Backup Technician v11.0 - نرم افزار تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی اطلاعات
 29.     Disk Drill Professional v2.0.0.334 - نرم افزار ریکاوری اطلاعات پاک شده
 30.     QILING Disk Master v4.5 Build 20180519 Professional/Server/Technician
 31.     Genie Timeline Pro 2018 v10.0.1.100 - نرم افزار بکاپ گیری خودکار از فایل ها و …
 32.     MiniTool Power Data Recovery v8.0 Business Standard/Deluxe/Enterprise/Technici
 33.     GetDataBack Simple v5.00 + for NTFS & FAT v4.33 x86/x64 - نرم افزار بازیابی
 34.     Tenorshare iPhone Backup Unlocker Profesional v4.1.0.0 - نرم افزار بازیابی رمز
 35.     AOMEI Partition Assistant v7.0 Unlimited/Technician/Professional/Server Editio…
 36.     Blade Professional v1.15.18030.32 - نرم افزار بازیابی انواع فایل های پاک شده
 37.     نرم افزار Ontrack EasyRecovery Professional + Technician v12.0.0.2 DC 16.04.2018
 38.     Comfy Partition Recovery v2.8 - نرم افزار بازیابی کامل فایل های مختلف
 39.     eSupport UndeletePlus v3.0.8.322 - نرم افزار بازیابی اطلاعات حذف شده
 40.     iCare SD Memory Card Recovery v1.0.8.0 - نرم افزار بازیابی اطلاعات کارت حافظه …
 41.     IUWEshare Any Data Recovery Wizard v1.9.9.9 - نرم افزار بازیابی اطلاعات
 42.     Prosoft Data Rescue Professional v5.0.5 x86/x64 - سی دی بوتیبل بازیابی اطلاعات…
 43.     IUWEshare Disk Partition Recovery Wizard v1.9.9.9 - نرم افزار بازیابی اطلاعات …
 44.     IUWEshare SD Memory Card Recovery Wizard v5.8.8.8 - نرم افزار بازیابی اطلاعات …
 45.     IUWEshare Digital Camera Photo Recovery v1.9.9.9 - نرم افزار بازیابی عکس ها
 46.     IUWEshare External Drive Data Recovery Wizard v1.9.9.9 - نرم افزار بازیابی اطلاعات
 47.     IUWEshare USB Flash Drive Data Recovery v5.8.8.8 - نرم افزار بازیابی اطلاعات فلش مموری
 48.     AOMEI Backupper Professional + Technician + Technician Plus + Server v4.1.0 x6…
 49.     Hetman Data Recovery Pack v2.6 Portable - مجموعه نرم افزار های بازیابی اطلاعات…
 50.     7Data Recovery Suite Enterprise v4.2 - نرم افزار بازیابی اطلاعات حذف شده
 51.     Runtime NAS Data Recovery v4.00 - نرم افزار بازگرداندن اطلاعات دستگاه NAS
 52.     Runtime RAID Recovery for Windows v4.00 - نرم افزار بازیابی RAID
 53.     Active Boot Disk v12.0.3 x64 Win10 PE (based on Windows 10 SP1) -
 54.     Remo Repair PSD v1.0.0.15 - نرم افزار تعمیر و بازیابی فایل های پی اس دی آسیب دیده
 55.     DeleteFIX Photo v2.04 Portable - نرم افزار بازیابی تصاویر حذف شده از دوربین دیجیتال
 56.     Remo Recover for Android v2.0.0.12 - نرم افزار بازیابی اطلاعات حافظه داخلی و اکسترنال
 57.     iCare Format Recovery Software v6.0.8 - نرم افزار بازیابی فایل ها از هارد درایو
 58.     Magic FAT Recovery v2.8 - نرم افزار بازیابی انواع فایل ها از فضا های ذخیره سازی اطلاعات
 59.     Magic NTFS Recovery v2.8 - نرم افزار بازیابی انواع فایل ها از فضا های ذخیره سازیاطلاعات
 60.     Active File Recovery v17.0.2 - نرم افزار بازیابی فایل های حذف شده
 61.     LC Technology Filerecovery 2016 Enterprise v5.5.9.8 - نرم افزار بازیابی اطلاعات
 62.     OSForensics Professional v5.2 Build 1005 - نرم افزار دستیابی به تمام اطلاعات
 63.     MOBILedit! Forensic v9.3.0.23657 - نرم افزار مشاهده و بازیابی اطلاعات گوشی
 64.     Recover Keys v10.0.4.201 Enterprise x86/x64 - نرم افزار بازیابی و نمایش شماره …
 65.     4Videosoft Android Data Recovery v1.2.10 - نرم افزار بازیابی اطلاعات حذف شده
 66.     LC Technology RescuePRO SSD v6.0.1.8 - نرم افزار بازیابی اطلاعات هارد اس اس دی
 67.     Veritas System Recovery v18.0.0.56426 - نرم افزار بازیابی اطلاعات از دست رفته
 68.     Macrium Reflect Workstation + Server + Server Plus v6.3.1734 x86/x64 + Technic…
 69.     Tenorshare ReiBoot Pro v7.0.0.0 - نرم افزار ورود به حالت ریکاوری در گوشی آیفون…
 70.     Aiseesoft FoneLab v9.0.72 - نرم افزار بازیابی اطلاعات برای iOS
 71.     AOMEI OneKey Recovery Customization v1.6.2 - نرم افزار ساخت پارتیشن بازیابی سی…
 72.     Acronis Backup Advanced v11.7.50088 Universal Restore + Bootable ISO
 73.     Abelssoft MyKeyFinder 2018 v7.0 - نرم افزار بازیابی سریال
 74.     Stellar Phoenix Photo Recovery v8.0.0.0 - نرم افزار بازگردانی عکس ها و فایل ها
 75.     O&O BlueCon Admin / Tech Edition v15.0 Build 4073 x86/x64 - نرم افزار مدیریت
 76.     Acronis Backup v12.5.8850 x64 Bootable ISO - نرم افزار پشتیبان گیری و بازیابی …
 77.     Glary Undelete v5.0.1.19 - نرم افزار بازگردانی فایل های پاک شده
 78.     Stellar Phoenix Mailbox Exchange Recovery v8.0.0.0 x86 - نرم افزار ریکاوری
 79.     Do Your Data Recovery v6.1 Professional/Technician/Enterprise/AdvancedPE Editi…
 80.     MiniTool Photo Recovery v3.0 Personal/Ultimate/Deluxe - نرم افزار بازیابی عکس
 81.     iMyfone D-Port Pro v3.0.0.29 - نرم افزار بکاپ گیری و بازیابی داده های گوشی آیفون
 82.     Recovery Toolbox for RAR v1.4.0.0 - بازیابی اطلاعات فایل های RAR آسیب دیده
 83.     TotalRecovery Pro v11.0 - نرم افزار ریکاوری و پشتیبان گیری
 84.     MiniTool Power Data Recovery v7.5 Business Standard/Deluxe/Enterprise/Technici…
 85.     Tipard Windows Password Reset Platinum v1.0.10.0 - نرم افزار بازیابی رمز عبور ویندوز
 86.     DocumentsRescue Pro v6.16 Build 1045 - نرم افزار بازیابی اسناد
 87.     Easy Photo Recovery v6.16 Build 1045 - نرم افزار بازیابی تصاویر و فیلم های حذف شده
 88.     OfficeFIX Platinum Professional v6.119 - نرم افزار بازیابی فایل های مجموعه مای…
 89.     ObjectRescue Pro v6.16 Build 1045 - نرم افزار بازیابی انواع فایل های حذف شده
 90.     MediaRescue Pro v6.16 Build 1045 - نرم افزار بازیابی اطلاعات از دست رفته
 91.     Instant Recovery Server v2.3.0.317 - نرم افزار بازیابی سیستم در هربار راه اندازی
 92.     AnyReader v3.18 Build 1140 - نرم افزار کپی اطلاعات از دیسک های آسیب دیده
 93.     FileRescue for Fat v4.16 Build 228 - نرم افزار بازیابی اطلاعات از هارد دیسک ها
 94.     FileRescue for NTFS v4.16 Build 228 - نرم افزار بازیابی اطلاعات از هارد دیسک
 95.     PhotoRescue Pro v6.16 Build 1045 - نرم افزار بازیابی تصاویر حذف شده از انواع
 96.     FileRescue Professional v4.16 Build 228 - نرم افزار بازیابی اطلاعات حذف شده
 97.     MiniTool Mobile Recovery for iOS v1.4.0.1 - نرم افزار ریکاوری اطلاعات گوشی ها…
 98.     Symantec Veritas Backup Exec v16.0 FP2 - نرم افزار پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات
 99.     Wondershare Dr.Fone Toolkit for iOS v8.5.0.36 - نرم افزار بازیابی اطلاعات گوشی…
 100.     Softaken OST File Exporter v3.0 - نرم افزار بازیابی و تبدیل فرمت فایل های OST
 101.     UFS Explorer Professional Recovery v5.22.4 - نرم افزار بازیابی اطلاعات آسیب دیده
 102.     Abelssoft Undeleter v4.2 - نرم افزار اسکن و بازیابی سریع اطلاعات از دست رفته
 103.     Wondershare Data Recovery v6.1.0.4 - نرم افزار بازیابی اطلاعات
 104.     WinPE 10-8 Sergei Strelec (x86/x64/Native x86) 2017.06.21 - دیسک نجات ویندوز
 105.     PhoneRescue for Android v1.0.0.20170613 Multilingual - نرم افزار حذف رمز
 106.     Magic Uneraser v3.9 - نرم افزار بازیابی فایل ها و پوشه های حذف شده
 107.     Magic Partition Recovery v2.6 - نرم افزار بازیابی و تعمیر انواع دیسک ها، پارتیشن بندی ها
 108.     iMyfone D-Back v6.0.0.32 - نرم افزار بازیابی اطلاعات گوشی آیفون
 109.     FileRestorePlus v3.0.7.512 - نرم افزار بازیابی آسان فایل های از دست رفته
 110.     Tenorshare Card Data Recovery v4.6.0.0 Build 4.27.2017 - نرم افزار بازیابی اطلاعات
 111.     MiniTool Mobile Recovery for Android v1.0.1.1 - نرم افزار بازیابی اطلاعات دستگاه های اندرویدی
 112.     CnW Recovery v5.21 - نرم افزار ریکاوری اطلاعات از انواع حافظه های فلش یو اس بی
 113.     Raxco InstantRescue v2.3.0 Build 316 - نرم افزار بازیابی سیستم
 114.     Lazesoft Recovery Suite Unlimited v4.2.1 - مجموعه ابزار بازیابی اطلاعات
 115.     WinASO EasyTweak v3.4.0 - نرم افزار بهینه ساز ویندوز
 116.     Veeam Backup & Replication v9.5.0.1038 - نرم افزار بکاپ گیری برای سیستم های
 117.     Ashampoo Photo Recovery v1.0.4 - نرم افزار بازیابی تصاویر
 118.     Rollback Rx v10.5 Build 2702327820 + Server Edition v2.1 Build 2701680652
 119.     ApexSQL Recover v2016.02.1166 - نرم افزار بازیابی داده های حذف شده از SQL
 120.     Digital Media Doctor 2017 Professional v3.1.5.1 - نرم افزار مدیریت فایل
 121.     JPEG Recovery Pro v6.1 - نرم افزار بازیابی عکس ها با فرمت JPEG
 122.     Acronis True Image Home 2017 v20.0 Build 5534 + v21.0.0.6116 Bootable ISO
 123.     Ultimate Boot CD v5.3.6 - نرم افزار بازیابی اطلاعات و تشخیص ایرادها و مشکلات
 124.     NSAuditor Backup Key Recovery v2.2.0.0 - پشتیبان گیری از شماره سریال‌های استفاده شده
 125.     Easy Image v6.0 - نرم افزار تهیه ایمیج پشتیبان از هارد دیسک و پارتیشن ها
 126.     Tenorshare iOS Data Recovery v7.0.0.2 - نرم افزار بازیابی اطلاعات آی او اس
 127.     oMega Commander v2.3.14.4267 - نرم افزار مدیریت فایل برای ویندوز
 128.     نرم افزار Ontrack EasyRecovery Professional + Enterprise v11.5.0.3 Portable
 129.     Tenorshare iPhone Data Recovery v6.8.0.0 - نرم افزار بازیابی اطلاعات آیفون
 130.     Symantec Backup Exec 15 v14.2 FP5 - نرم افزار پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات
 131.     M3 Bitlocker Recovery Professional v5.6 - نرم افزار بازیابی داده ها از حافظه هارد
 132.     VM Explorer v6.1.005.0 Enterprise Edition - نرم افزار پشتیبان گیری و بازگردانی اطلاعات
 133.     Z-DATdump v6.3 Build 6 - نرم افزار پشتیبان گیری داده ها بر روی نوار
 134.     IsoBuster Pro v3.8.0.0 - نرم افزار کپی و بازیابی اطلاعات سی دی های خش دار
 135.     EASEUS Todo Backup Advanced Server v9.2.0 - نرم افزار پشتیبان گیری از سرور
 136.     Recuva Professional v1.53.1087 - نرم افزار بازیابی فایل های از دست رفته
 137.     RAID Reconstructor v4.40 - نرم افزار بازیابی اطلاعات از RAID آسیب دیده
 138.     GoPro Recovery v1.27 - نرم افزار بازیابی فایل های ویدئویی از کارت حافظه دوربین
 139.     Acronis True Image Home 2016 v19.0 Build 6559 + Bootable ISO - نرم افزار پشتیبان گیری
 140.     Magic Word Recovery v2.3 - نرم افزار بازیابی فایل های ورد
 141.     Magic Office Recovery v2.3 - نرم افزار بازیابی فایل های سازگار با نرم افزار
 142.     Magic Photo Recovery v4.4 - نرم افزار بازیابی تصاویر دیجیتال و فایل های RAW
 143.     Active File Recovery Ultimate v15.0.5 - نرم افزار بازیابی فایل های حذف شده
 144.     Wondershare Dr.Fone for iOS v7.0.0.12 - نرم افزار بازیابی اطلاعات آی او اس
 145.     Iperius Backup Advanced Tape v4.5.0 - نرم افزار تهیه نسخه پشتیبان
 146.     RaidLabs File Uneraser v2.1 - نرم افزار بازیابی انواع فایل ها
 147.     Coolmuster iPhone Backup Extractor v2.1.30 - نرم افزار استخراج فایل پشتیبان
 148.     7-Data Android Recovery v1.4 - نرم افزار بازیابی اطلاعات از دستگاه های اندروید
 149.     Easy Archive Recovery v2.0 - نرم افزار بازیابی و تعمیر فایل های فشرده
 150.     Tenorshare Any Data Recovery Professional v5.3.0.0 - نرم افزار بازیابی
 151.     Tenorshare iPod Data Recovery v6.7.0.0 - نرم افزار بازیابی اطلاعات برای ipod
 152.     Microsoft Desktop Optimization Pack 2015 - مجموعه ابزار مدیریت و بهینه سازی
 153.     OnePro v1.0.4 x64 - نرم افزار تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی سیستم
 154.     Active UNDELETE v10.2.9.1 - نرم افزار باز گردانی اطلاعات پاک شده سیستم
 155.     AX64 Time Machine v2.0.0.665 - نرم افزار بازگرداندن سیستم به حالت قبل
 156.     BackupAssist v9.5.2 - نرم افزار بکاپ گیری و بازگردانی اطلاعات ویندوز سرور
 157.     Eassos Photo Recovery v2.1.6.287 - نرم افزار بازیابی تصاویر
 158.     Active NTFS Data Recovery Toolkit v7.5.0.1 - مجموعه ابزارهای مدیریت و ریکاوری …
 159.     phoneMiner v2.3.8 - نرم افزار بازیابی اطلاعات گوشی موبایل
 160.     Active Uneraser Pro v9.0 - نرم افزار بازگردانی فایل های حذف شده
 161.     7-Data Partition Recovery v1.1 - نرم افزار بازیابی داده از پارتیشن های از دست رفته
 162.     Recuva Business Edition v1.52.1086 + Free - نرم افزار بازیابی فایل های از دست رفته
 163.     CDRoller v10.1.0 - نرم افزار بازیابی فایل ها و فولدرها از روی CD و DVD
 164.     Active Boot Disk Suite v10.0.0 - نرم افزار ایجاد دیسک بوتیبل
 165.     Paragon Backup & Recovery 15 Home v10.1.25.348 x86/x64 - نرم افزار بازیابی
 166.     MiniTool Power Data Recovery v6.8.0.0 + Boot Disk - نرم افزار بازیابی اطلاعاتbest
 167.     Acronis Boot Collection - September 2014 - مجموعه بهترین ابزارهای بوت
 168.     Acronis Recovery for MS SQL Server v1.0 Build 212 - نرم افزار تهیه نسخه پشتیبان گیری
 169.     Acronis True Image Home 2015 v18.0 Build 6525 + 2014 v17 Build 5560 + PlusPack
 170.     Microsoft Desktop Optimization Pack 2014 - مجموعه ابزار مدیریت و بهینه سازی
 171.     FarStone RestoreIT 2014b Build 20140416 - نرم افزار بازیابی سیستم و فایل ها
 172.     Recover My Files v5.2.1.1964 - نرم افزار بازیابی اطلاعات پاک شده با سرعت بالاbest
 173.     Starus Partition Recovery Commercial Edition v2.1 - نرم افزار بازیابی
 174.     DiskPatch v4.0.300 - نرم افزار رفع مشکلات دسترسی به هارد دیسک
 175.     SoftLogica Handy Recovery v5.5 - نرم افزار ساده و قدرتمند جهت بازیابی فایل ها
 176.     Stellar Phoenix Access Recovery v4.1 - نرم افزار بازیابی و ترمیم فایل های بانک های اطلاعاتی
 177.     Photo Recover-Center v2.4 Build 2197 - نرم افزار بازیابی عکس های پاک شده
 178.     Prosoft Data Rescue v3.2 Boot CD - سی دی بوتیبل بازیابی اطلاعات پاک شده
 179.     Hetman File Repair v1.1 - نرم افزار ترمیم فایل های آسیب دیده
 180.     Magic Data Recovery Pack v3.1 - نرم افزار بازیابی فایل
 181.     Ashampoo GetBack Photo v1.0.0 - نرم افزار بازیابی عکس های پاک شده
 182.     Smart Partition Recovery v2.5 - نرم افزار بازیابی درایوهای هارد دیسک
 183.     Auslogics Emergency Recovery v2.1.15.175 - نرم افزار بازیابی فایل های آسیب دیده
 184.     wGXe Photo Recovery v1.0.0.2 - نرم افزار بازیابی عکس های از دست رفته
 185.     Wondershare Photo Recovery v3.0.3 - نرم افزار بازیابی تصاویر از دست رفته
 186.     Recoveryer 2010 Ultimate Edition v2.5 - نرم افزار بازیابی فایل های پاک شده
 187.     Multi Password Recovery v1.2.2 Multilingual - نرم افزار بازیابی پسورد نرم افزارها
 188.     Easy FAT File Undelete v2.5 - نرم افزار بازیابی فایل های پاک شده
 189.     Safe Data Recovery v2.4 - نرم افزار بازگرداندن اطلاعات پاک شده
 190.     Spotmau PowerSuite 2009 - نرم افزار حل مشکلات ویندوز
 191.     Symantec Backup Exec System Recovery Manager v8.5 - نرم افزار پشتیبان گیری و ب…
 192.     Recover Lost Data v3.1.2.2 - نرم افزار بازیابی اطلاعات پاک شده
 193.     Iolo Search and Recover v4.2 - نرم افزار بازیابی اطلاعات پاک شده


تعمیر انواع برند یو پی اس در مجموعه سایان سیستم

توضیح مختصری در مورد یو پی اس و انواع برند های موجود در بازار
یو پی اس یک منبع برق اضطراری  که برای ایجاد ثبات در تغذیه تجهیزاتی که نیاز به تغذیه دارند می باشد، یو پی اس در صورت قطع برق به هر دلیل بدونهر گونه وقفه ای وارد مدار می شود و برق مصرفی را مورد نیاز را تامین می نماید، به گونه ای که دستگاه مورد نظر خاموش یا ری استارت نگردد در بعضی از مدل های یو پی اس که دارای استابلایزر نیز هستند این امکان را فراهم می سازد که تجهیزاتی که از آن تغذیه می کند را در برابر نوسانات برق و نویز مدار محافظت کند. یو پی اس ها دارای کابین باتری می باشند که تغذیه خروجی خود را از این کابین تامی کنند و آمپر این کابین مدت زمان کار کرد یو پی اس را مشخص می کند، یو پی اس ها نیز مانند دیگر وسایل نیاز به تعمیر و سرویس دوره ای دارد و برخی از موارد نیاز به تعمیر اساسی پیدا می کنند، مجموعه  سایان سیستم با داشتن تخصص و ابزارهای حرفه ای تست و تعمیر اقدام به تعمیرات تخصصی انواع یو پی اس می کند.
برخی از برند های یو پی اس که در مجموعه سایان سیستم تعمیر می شوند و قطعات و باتری این یو پی اس ها در شرکت موجود می باشد.
 • تعمیر یو پی اس تکام Tacam ups repair
 • تعمیر یو پی اس ونوس ups repair Venus
 •  تعمیر یو پی اس فاراتل ups repair Faratel
 •  تعمیر یو پی اس ماتا  MATA ups repair
 •  ‌تعمیر یو پی اس لاین اینتر اکتیو ups repair Line Interactive
 •  تعمیر یو پی اس لاین اینتراکتیو سونر ups repair Line Interactive Soner
 • تعمیر یو پی اس ساراups repair   Sara
 •  تعمیر یو پی اس دلتا ups repair Delta
 •  تعمیر یو پی اس گاما
 •  تعمیر یو پی اس گام
 •  تعمیر یو پی اس رک مونت پُرسو Porsoo Rack Mount ups repair
 •  تعمیر یو پی اس فاران ups repair Faran
 •  تعمیر یو پی اس هژیر صنعت ups repair Hajir Sanat
 •  تعمیر یو پی اس پاور والکر
 •  تعمیر یو پی اس ماد پاور
 •  تعمیر یو پی اس آ ا گ AEG ups repair
 •  تعمیر یو پی اس صانا پاورSana power ups repair


خدمات تخصصی تعمیرات یو پی اس در مجموعه سایان سیستم

خدمات قابل ارائه در بخش تعمیر UPS در سایان سیستم
 
 •     تعویض خازن های Ac یو پی اس
 •     تعویض و رفع مشکل ترانس یو پی اس
 •     رفع مشکلات ناشی از استفاده نادرست از باتری یوپی اس
 •     کالیبراسیون شارژر باتری یو پی اس
 •     تعمیر یو پی اس هنگام عدم عملکرد آن در حالت استفاده از باتری
 •     تعمیر یو پی اس در حالت عدم سوییچ بین برق شهر و باتری
 •     مشکلتتی از قبیل تاخیر و قطع لحظه ای ولتاژ هنگام سوییچ از برق شهر به باتری
 •     تعویض قطعات برد یو پی اس از قبیل MOSFET و IGBT
 •     عیب یابی و تعمیر مدار PFC یو پی اس
 •     عیب یابی و تعمیر مدار INVERTER یو پی اس
 •     عیب یابی و تعمیر مدار SPS یو پی اس
 •     عیب یابی و تعمیر مدار BYPASS یو پی اس
 •     رفع ایراد لحیم سردی
 
 مجموعه سایان سیستم  علت خرابی یو پی اس شما را به طور کامل بررسی، آنالیز و شناسایی خواهد کرد.همه یوپی اس ها تا ۱۰۰۰۰ ولت آمپر(۱۰KVA) برای این سرویس پذیرفته خواهند شد و در صورتی که تعمیر از نظر اقتصادی مقرون بصرفه باشد، پیشنهاد تعمیر ارائه خواهد شد.


شرکت سایان سیستم

مجموعه سایان سیستم فعالیت خود را از سال 1380 و با بیشتر از 16 سال تجربه در امور مربوط به رایانه ائم از سخت افزار، نرم افزار، شبکه و تجهیزات رایانه ای از قبیل فروش و تعمیرات تخصصی کامپیوتر، تعمیرات تخصصی لپ تاپ، تعمیرات تخصصی چاپگر و ماشین های اداری، تعمیرات تخصصی مانیتور و انواع بردهای صنعتی، بازیابی و ریکاوری اطلاعات و طراحی وب سایت آغاز نموده است و با اخذ نمایندگی رسمی شرکت هایی از جمله نمایندگی رسمی بهین تکنولوژی، نمایندگی رسمی بازرگانی مهر در زمینه ی فروش و گارانتی لپتاپهای Asus،Lenova،HP و همچنین نمایندگی شرکت آسیاتک و شرکت مخابرات در زمینه ی واگذاری اینترنت تلاش نموده سبد متنوعی از محصولات و تخصصصی ترین خدمات را در اختیار مشتریان گرامی قرار دهد. این مجموعه با تشکیل تیم فنی قدرتمند همواره تلاش داشته تا بهترین راهکارها را در قالب محصولات و خدمات در اختیار مشتریان خانگی،سازمان و ارگان ها قرار دهد. همچنین این شرکت با اجرای بهترین خدمات از جمله فروش، تعمیرات تخصصی، پشتیبانی و مشاوره در کلیه امور مربوط با رایانه یکی از تخصصی ترین مراکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ، کامپیوتر، چاپگر و .. بوده و تلاش نموده تا فردا هایی روشن تر را برای خدمت رسانی به هموطنان عزیز رغم زند.
آدرس:آذربایجان شرقی-شهرستان شبستر-بالاتر از میدان نماز - جنب بانک مسکن - سایان سیستم
تلفن تماس: 42422120-42420298 (041)98+

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت سایان سیستم می باشد.