تعمیرات تخصصی یو پی اس - کلیه برندها

تعمیرات تخصصی یو پی اس

مجموعه سایان سیستم با بیش از پانزده سال تجربه در امور مرتبط با رایانه از جمله تعمیرات تخصصی یو پی اس (ups) با بهره گیری از افراد متخصص و مجرب همواره در این امر پیشگام بوده و یکی از مجهزترین و تخصصی ترین مراکز تعمیر و عیب یابی انواع یو پی اس در برندهای متفاوت می باشد، شرکت سایان سیستم خدمات خود را در زمینه تعمیرات فوق تخصصی یو پی اس و انواع بردهای صنعتی در کوتاهترین زمان و با مناسب ترین هزینه ممکن به کلیه نهادها، ارگانها، سازمانها و مراکز اداری، صنعتی، بازرگانی، خدماتی و کلیه هموطنان گرامی ارائه می نماید. لازم به ذکر است کلیه تعمیرات تخصصی یو پی اس در شرکت سایان سیستم و زیر نظر برترین مهندسین این حوزه انجام می گردد. شما مي توانيد از طريق مشاوره آنلاين و یا تماس با بخش فنی از مشكل دستگاه خود و هزينه تقريبي آن مطلع شويد و در صورت امكان اقدام به رفع مشكل مورد نظر نمائيد.

تعریف دستگاه یو پی اس

تعریفی از یو پی اس

منبع تغذیه بی وقفه (یو پی اس) یک دستگاه است که به کامپیوتر یا هر وسیله برقی دیگری  اجازه می دهد تا حداقل برای یک زمان کوتاه زمانی که منبع اصلی اولیه از دست رفته است، ادامه یابد.  یو پی اس همچنین برای حفاظت از نوسانات برق نیز کاربرد دارد. یو پی اس شامل یک باتری است که در هنگام قطع شدن و نواسانات برق به عنوان تامین کننده منبع انرژی(برق) مورد استفاده قرار می گیرد. اگر از کامپیوتر استفاده می کنید و در حال پردازش اطلاعات مهمی هستید ممکن است قطع شدن ناگهانی برق صدمات جبران ناپذیری را برای شما ایجاد نماید .زمانی که کامپیوتر شما مجهز به یو پی اس باشد، یو پی اس قبل از اتمام باتری آن به شما هشدار می دهد،  در این زمان هر گونه اطلاعاتی را که در حال کار بر روی آن هستید و قبل از اینکه منبع ثانویه (باتری) به اتمام برسد، ذخیره کنید.  هنگامی که وقایع برق رخ می دهد،  UPS موجب افزایش نفوذ می شود به طوری که باعث می گردد به کامپیوتر شما آسیبی نرسد.

تولید‌کننده‌های یو پی اس با توجه به نیاز‌ کسب‌و‌کار‌ها به انواع سیستم‌های یو پی اس، سه نوع UPS به بازار عرضه کرده‌اند. در ادامه به انواع یو پی اس و مزایا و معایب آن‌ها می‌پردازیم.

انواع یو پی اس (UPS)


1-یو پی اس آفلاین – Standby UPS

در این نوع یو پی اس‌ها برق ورودی، ولتاژ (بار خروجی) مورد نیاز را تامین می‌کنند و در صورت قطعی برق، مدار باتری و مبدل خروجی را نگه می‌دارند. این نوع UPS را سیستم آفلاین نیز می‌نامند و مزایا و معایبی دارد از جمله قیمت پائین تری نسبت به یو پی اس های دیگر دارند اما از معایب آن می توان به این نکته اشاره کرد که نوسانات برق را بدون کنترل و تنظیم به دستگاه جانبی انتقال می دهد و همچنین هنگام قطع کامل برق با کمی تاخیر به حالت باتری انتقال می یابد.

2- یو پی اس انلاین – Online UPS

با توجه به این‌ نکته که برق متناوب شهری در دستگاه‌های الکترونیکی به برق مستقیم تبدیل می‌گردد، در سیستم  یو پی اس آنلاین، برق ورودی بعد از یکسوسازی و تبدیل به ولتاژ مستقیم، برای شارژ باتری استفاده می‌شود و خروجی باتری با بهره‌گیری از مبدل، مجددا به سیگنال های سینوسی تبدیل می‌گردد  و چون این سیگنال کاملا باز تولید می‌شود، از  مشکلاتی مانند نوسانات برق و تغییرات فرکانس کاملا جلوگیری نموده، و سگنال بازتولید شده کاملا سینوسی و ثابت است. از مزایای این یو پی اس ها تامین برق بدون اختلال و مناسب برای برق های اضطراری است و از معایب آن می توان به قیمت بالا نسبت به یو پی اس های مشابه است.

3- یو پی اس تعاملی – Line Interactive UPS

در این مدل، مبدل همیشه در مدار وجود دارد و در صورت قطع برق، ورودی آن را، باتری تامین می‌کند. زمانی که برق شهر فعال است اینورتر و کانورتر باتری را شارژ می‌کنند و زمانی که برق شهر قطع شد این مجموعه به عنوان رزرو شروع به کار می نماید.

در این تکنولوژی، مبدل همیشه روشن است و در هنگامی‌که توان منبع ورودی در بازه مجاز قرار دارد، به شارژ باتری‌ها مشغول است و وقتی، توان ورودی از بازه مجاز خارج شود و دارای نوساناتی از قبیل افت و خیز باشد، پیوستگی توان خروجی، از مبدل و انرژی ذخیره شده باتری‌ها تامین می‌شود. از مزایای این مدل یو پی اس ها استتفاده از Stabilizer برای رفع نوسانات ولتاژ ورودی می باشد و قیمت نسبتا مناسبتری در مقایسه با یو پی اس های آنلاین دارد.

قطعات اصلی یک سیستم یو پی اس (UPS)


 1. یکسو کننده : مبدل جریان متناوب به جریان مستقیم که قدرت DC را برای شارژ باتری تولید می کند
 2. اینورتر: مبدل جریان مستقیم به جریان متناوب که قدرت الکتریکی با کیفیت را از همه اختلالات برق ، به ویژه قطع برق، تولید می کند و در حد معمول، سازگار با الزامات دستگاه های الکترونیکی است.
 3. باتری: دو یا چند سلول ذخیره انرژی الکتریکی که به هم وصل شده و به عنوان منبع انرژی الکتریکی استفاده می شوند که زمان پشتیبانی کافی برای اطمینان از ایمنی دستگاه را با جایگزینی ابزار به صورت مورد نیاز فراهم می کند.
 4. سوئیچ استاتیک: یک دستگاه نیمه رسانا است که بار را از دستگاه به اینورتر انتقال می دهد.

تشخیص، عیب یابی و تعمیر یو پی اس

برای تعمیر یو پی اس یا هر قطعه الکتریکی دیگر ابتدا باید بدانید چطور قطعات الکترونیکی را آزمایش و اندازه گیری و در ادامه از نحوه ی کار آن دستگاه مطلع و سپس به تشخیص، عیب یابی و تعمیرا آن بپردازید .در تعمیر یوپی اس حتی اگر بتوانید مدار معیوب دستگاه یو پی اس را تشخیص دهید ولی اگر ندانید چطور قطعات الکترونیک ساده یو پی اس را بررسی و آزمایش کنید پس به نتیجه ای نیز نخواهید رسید و نمی توانید تعمیرات تخصصی یو پی اس را انجام دهید. فرض کنید تشخیص داده ایدکه بخش شارژر دستگاه یو پی اس دچار مشکل شده و باید یو پی اس تعمیر گردد، اما چون در آزمایش قطعات الکترونیک ، یا حتی ولتاژگیری ضعیف هستید احتمال تعمیر یو پی اس توسط شما زیاد نخواهد بود.

برای اینکه شناخت شما از یک دستگاه الکترونیک خاص مانند یو پی اس  افزایش یابد به نحوی که قادر به تعمیر آن گردید نیاز به دیاگرام شماتیک یو پی اس  دارید. اگر می خواهید با نحوه کار یو پی اس آشنا شوید پس باید دیاگرام شماتیک یو پی اس را بخرید یا با جستجو در اینترنت آن را دانلود نمایید و شروع به تمرین در مورد نحوه کار هر مدار یو پی اس نمائید. مدارها را به بخش های مختلفی تقسیم کنید مانند بخش منبع تغذیه ، اینورتر ، شارژر ، مادربورد و غیره . هر یک از این مدارها را مطالعه کرده و بشناسید و شروع به پرسیدن سوالاتی از خودتان کنید. به طور مشابه ، این مثال را می توانید در مورد تعمیر یو پی اس  و LCD یا هر دستگاه الکترونیک دیگر استفاده کنید.

مجموعه سایان سیستم با بیش از پانزده سال تجربه در امور مرتبط با رایانه از جمله تعمیرات تخصصی لپ تاپ و نوت بوک با بهره گیری از افراد متخصص و مجرب همواره در امر تعمیرات لپ تاپ و نوت بوک پیشگام بوده و یکی از مجهزترین و تخصصی ترین مراکز تعمیر و عیب یابی انواع مادربرد لپ تاپ در برندهای متفاوت می باشد، شرکت سایان سیستم خدمات خود را در زمینه تعمیرات فوق تخصصی کلیه قطعات لپ تاپ و انواع بردهای صنعتی در کوتاهترین زمان و با مناسب ترین هزینه ممکن به کلیه نهادها، ارگانها، سازمانها و مراکز اداری، صنعتی، بازرگانی، خدماتی و کلیه هموطنان گرامی ارائه می نماید. لازم به ذکر است کلیه تعمیرات تخصصی لپ تاپ در شرکت سایان سیستم و زیر نظر برترین مهندسین این حوزه انجام می گردد. شما مي توانيد از طريق مشاوره آنلاين و یا تماس با بخش فنی از مشكل دستگاه خود و هزينه تقريبي آن مطلع شويد و در صورت امكان اقدام به رفع مشكل مورد نظر نمائيد.

برخی از برندهای یو پی اس که در شرکت سایان سیستم تعمیر می گردند

تعمیر یو پی اس تکام
Tacam ups repair
تعمیر یو پی اس ونوس
Venus ups repair
تعمیر یو پی اس فاراتل
Faratel ups repair
تعمیر یو پی اس ماتا
MATA ups repair
تعمیر یو پی اس سارا
Sara ups repair
تعمیر یو پی اس لاین اینتراکتیو سونر
Line Interactive Soner ups repair
تعمیر یو پی اس دلتا
Delta ups repair
تعمیر یو پی اس گاما
Gama ups repair
تعمیر یو پی اس رک مونت پُرسو
Porsoo Rack Mount ups repair
تعمیر یو پی اس فاران
Faran ups repair
تعمیر یو پی اس هژیر صنعت
Hajir Sanat ups repair
تعمیر یو پی اس صانا پاور
Sana power ups repair

برخی از خدمات تعمیر یو پی اس شرکت سایان سیستم

یو پی اس یک منبع برق اضطراری  که برای ایجاد ثبات در تغذیه تجهیزاتی که نیاز به تغذیه دارند می باشد، یو پی اس در صورت قطع برق به هر دلیل بدونهر گونه وقفه ای وارد مدار می شود و برق مصرفی را مورد نیاز را تامین می نماید، به گونه ای که دستگاه مورد نظر خاموش یا ری استارت نگردد در بعضی از مدل های یو پی اس که دارای استابلایزر نیز هستند این امکان را فراهم می سازد که تجهیزاتی که از آن تغذیه می کند را در برابر نوسانات برق و نویز مدار محافظت کند. یو پی اس ها دارای کابین باتری می باشند که تغذیه خروجی خود را از این کابین تامی کنند و آمپر این کابین مدت زمان کار کرد یو پی اس را مشخص می کند، یو پی اس ها نیز مانند دیگر وسایل نیاز به تعمیر و سرویس دوره ای دارد و برخی از موارد نیاز به تعمیر اساسی پیدا می کنند، مجموعه  سایان سیستم با داشتن تخصص و ابزارهای حرفه ای تست و تعمیر اقدام به تعمیرات تخصصی انواع یو پی اس می کند.

تعمیرات تخصصی کامپیوتر دسکتاپ - Desctop pc

تعمیرات تخصصی کامپیوتر دسکتاپتعمیرات تخصصی کامپیوتر و رایانه - All In One

تعمیرات تخصصی کامپیوتر ال این وانتعمیر یو پی اس - تعمیرات تخصصی UPS service

تعمیرات تخصصی یو پی استعمیرات پروژوکتور - Projector Repair

تعمیرات تخصصی ویدئو پروژوکتورتعمیر مادربرد - Computer Motherboards Repair

تعمیرات تخصصی مادربردتعمیر پاور - computer power Repair

تعمیرات تخصصی پاور کامپیوترتعمیر هارد کامپیوتر - computer Hard Repair

تعمیرات تخصصی هارد دیسکتعمیر تخصصی کارت گرافیک کامپیوتر - Computer graphics card-service

تعمیرات تخصصی کارت گرافیکخدمات تخصصی تعمیرات یو پی اس در مجموعه سایان سیستم
خدمات قابل ارائه در بخش تعمیر UPS در سایان سیستم
 
 •     تعویض خازن های Ac یو پی اس
 •     تعویض و رفع مشکل ترانس یو پی اس
 •     رفع مشکلات ناشی از استفاده نادرست از باتری یوپی اس
 •     کالیبراسیون شارژر باتری یو پی اس
 •     تعمیر یو پی اس هنگام عدم عملکرد آن در حالت استفاده از باتری
 •     تعمیر یو پی اس در حالت عدم سوییچ بین برق شهر و باتری
 •     مشکلتتی از قبیل تاخیر و قطع لحظه ای ولتاژ هنگام سوییچ از برق شهر به باتری
 •     تعویض قطعات برد یو پی اس از قبیل MOSFET و IGBT
 •     عیب یابی و تعمیر مدار PFC یو پی اس
 •     عیب یابی و تعمیر مدار INVERTER یو پی اس
 •     عیب یابی و تعمیر مدار SPS یو پی اس
 •     عیب یابی و تعمیر مدار BYPASS یو پی اس
 •     رفع ایراد لحیم سردی
 
 مجموعه سایان سیستم  علت خرابی یو پی اس شما را به طور کامل بررسی، آنالیز و شناسایی خواهد کرد.همه یوپی اس ها تا ۱۰۰۰۰ ولت آمپر(۱۰KVA) برای این سرویس پذیرفته خواهند شد و در صورتی که تعمیر از نظر اقتصادی مقرون بصرفه باشد، پیشنهاد تعمیر ارائه خواهد شد.
تعمیر انواع برند یو پی اس در مجموعه سایان سیستم
توضیح مختصری در مورد یو پی اس و انواع برند های موجود در بازار
یو پی اس یک منبع برق اضطراری  که برای ایجاد ثبات در تغذیه تجهیزاتی که نیاز به تغذیه دارند می باشد، یو پی اس در صورت قطع برق به هر دلیل بدونهر گونه وقفه ای وارد مدار می شود و برق مصرفی را مورد نیاز را تامین می نماید، به گونه ای که دستگاه مورد نظر خاموش یا ری استارت نگردد در بعضی از مدل های یو پی اس که دارای استابلایزر نیز هستند این امکان را فراهم می سازد که تجهیزاتی که از آن تغذیه می کند را در برابر نوسانات برق و نویز مدار محافظت کند. یو پی اس ها دارای کابین باتری می باشند که تغذیه خروجی خود را از این کابین تامی کنند و آمپر این کابین مدت زمان کار کرد یو پی اس را مشخص می کند، یو پی اس ها نیز مانند دیگر وسایل نیاز به تعمیر و سرویس دوره ای دارد و برخی از موارد نیاز به تعمیر اساسی پیدا می کنند، مجموعه  سایان سیستم با داشتن تخصص و ابزارهای حرفه ای تست و تعمیر اقدام به تعمیرات تخصصی انواع یو پی اس می کند.
برخی از برند های یو پی اس که در مجموعه سایان سیستم تعمیر می شوند و قطعات و باتری این یو پی اس ها در شرکت موجود می باشد.
 • تعمیر یو پی اس تکام Tacam ups repair
 • تعمیر یو پی اس ونوس ups repair Venus
 •  تعمیر یو پی اس فاراتل ups repair Faratel
 •  تعمیر یو پی اس ماتا  MATA ups repair
 •  ‌تعمیر یو پی اس لاین اینتر اکتیو ups repair Line Interactive
 •  تعمیر یو پی اس لاین اینتراکتیو سونر ups repair Line Interactive Soner
 • تعمیر یو پی اس ساراups repair   Sara
 •  تعمیر یو پی اس دلتا ups repair Delta
 •  تعمیر یو پی اس گاما
 •  تعمیر یو پی اس گام
 •  تعمیر یو پی اس رک مونت پُرسو Porsoo Rack Mount ups repair
 •  تعمیر یو پی اس فاران ups repair Faran
 •  تعمیر یو پی اس هژیر صنعت ups repair Hajir Sanat
 •  تعمیر یو پی اس پاور والکر
 •  تعمیر یو پی اس ماد پاور
 •  تعمیر یو پی اس آ ا گ AEG ups repair
 •  تعمیر یو پی اس صانا پاورSana power ups repair

نمایندگی ها و گواهینامه ها سایان سیستم

نمایندگی بازرگانی مهر
نمایندگی بهین تکنولوژی
نمایندگی آسیاتک در شبستر
نمایندگی واگذاری اینترنت مخابرات
عضو اتحادیه نظام صنفی کامپیوتر در تبریز

شرکت سایان سیستم

مجموعه سایان سیستم فعالیت خود را از سال 1380 و با بیشتر از 16 سال تجربه در امور مربوط به رایانه ائم از سخت افزار، نرم افزار، شبکه و تجهیزات رایانه ای از قبیل فروش و تعمیرات تخصصی کامپیوتر، تعمیرات تخصصی لپ تاپ، تعمیرات تخصصی چاپگر و ماشین های اداری، تعمیرات تخصصی مانیتور و انواع بردهای صنعتی، بازیابی و ریکاوری اطلاعات و طراحی وب سایت آغاز نموده است و با اخذ نمایندگی رسمی شرکت هایی از جمله نمایندگی رسمی بهین تکنولوژی، نمایندگی رسمی بازرگانی مهر در زمینه ی فروش و گارانتی لپتاپهای Asus،Lenova،HP و همچنین نمایندگی شرکت آسیاتک و شرکت مخابرات در زمینه ی واگذاری اینترنت تلاش نموده سبد متنوعی از محصولات و تخصصصی ترین خدمات را در اختیار مشتریان گرامی قرار دهد. این مجموعه با تشکیل تیم فنی قدرتمند همواره تلاش داشته تا بهترین راهکارها را در قالب محصولات و خدمات در اختیار مشتریان خانگی،سازمان و ارگان ها قرار دهد. همچنین این شرکت با اجرای بهترین خدمات از جمله فروش، تعمیرات تخصصی، پشتیبانی و مشاوره در کلیه امور مربوط با رایانه یکی از تخصصی ترین مراکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ، کامپیوتر، چاپگر و .. بوده و تلاش نموده تا فردا هایی روشن تر را برای خدمت رسانی به هموطنان عزیز رغم زند.
آدرس:آذربایجان شرقی-شهرستان شبستر-بالاتر از میدان نماز - جنب بانک مسکن - سایان سیستم
تلفن تماس: 42422120-42420298 (041)98+

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت سایان سیستم می باشد.