تعمیرات تخصصی کامپیوتر - کلیه برندها

تعمیر تخصصی کامپیوتر


تعمیرات تخصصی کامپیوتر دسکتاپ - Desctop pc

تعمیرات تخصصی کامپیوتر دسکتاپتعمیرات تخصصی کامپیوتر و رایانه - All In One

تعمیرات تخصصی کامپیوتر ال این وانتعمیر یو پی اس - تعمیرات تخصصی UPS service

تعمیرات تخصصی یو پی استعمیرات پروژوکتور - Projector Repair

تعمیرات تخصصی ویدئو پروژوکتورتعمیر مادربرد - Computer Motherboards Repair

تعمیرات تخصصی مادربردتعمیر پاور - computer power Repair

تعمیرات تخصصی پاور کامپیوترتعمیر هارد کامپیوتر - computer Hard Repair

تعمیرات تخصصی هارد دیسکتعمیر تخصصی کارت گرافیک کامپیوتر - Computer graphics card-service

تعمیرات تخصصی کارت گرافیککامپیوترهای دسکتاپ یا رومیزی از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که هر کدام از این اجزا وظیفه ی خاصی را برعهده دارند، که کم و بیش اکثر دوستان با آنها آشنائی دارند، گاهی اوقات برای کامپیوترهایمان مشکلاتی از قبیل کندی بیش از حد، روشن نشدن، ریست مداوم سیستم، هنگ کردن های پی در پی، شطرنجی شدن تصویر و خرابی هایی از این قبیل پیش می آید که در این مبحث قصد داریم به آن بپردازیم:

مفهوم بوق چک یا آلارم بایوس در کامپیوتر:

اکثرا هنگام روشن شدن کامپیوترها یک بوق خفیف می شنویم که از درون کیس کامپیوتر این صدا شنیده می شود. به این بوق اصطلاحا بوق چک یا آلارم بایوس( Power-on Self) نیز گفته می شود که هنگام راه اندازی یک تست و چک سخت افزاری از کل سیستم انجام می گردد و اگر هنگام بوت شدن مشکلی در قطعات سخت افزاری سیستم وجود داشت، معمولا کد خطا روی صفحه نمایش نشان داده می شود، با این حال اگر هیچ تصویری روی مانیتور وجود نداشت از صدای بوق بایوس نیز میتوان به تشخیص ایراد بوجود آمده پرداخت و هر ایرادی بسته به نوع خطا صدای کاملا متفاوتی را ایجاد می نماید برای مثال بوق ممتد در اکثر کامپیوتر ها نشانگر ایراد در رم و یا نصب نادرست آن روی مادربرد می باشد. بسیاری از این خطاها ناشی از ایرادات سخت افزاری است و شما برای حل مشکلتان به یک مرکز تعمیرات تخصصی احتیاج خواهید داشت. با این وجود برخی از خطاها به راحتی رفع می شوند به عنوان مثال ارورهای کنترلر کیبورد اغلب به این معناست که صفحه کلید شما به کامپیوتر وصل نشده است. در ادامه به طور کامل روند عیب یابی را بیان خواهیم نمود.

روند عیب یابی، تشخیص و تعمیر خرابی کامپیوتر دسکتاپ :

رفع ایرادات نرم افزاری سیستم

در اولین مرحله اگر بوق بایوس عادی بود و سیستم کاملا راه اندازی می گردد ولی با مشکلاتی از قبیل هنگ کردن های مکرر و سرعت پائین سیستم روبرو هستید در ابتدا فرض را بر این خواهیم گرفت که این ایرادات نرم افزاری بوده و ممکن است بر اثر ویروس ها، خرابی در سیستم عامل، درایورها، نرم افزارهای کاربردی، فضای باقیمانده درایوی که سیستم عامل روی آن نصب شده و غیره باشد. بنابراین در اولین مرحله اقدام به نصب ویندوزی که متناسب با سخت افزار کامپیوترمان می باشد می نمائیم و پس از نصب سیستم عامل اولین کاری که انجام می دهیم بدون آنکه درایوی از درایوهای کامپیوتر را باز نمائیم( زیرا ممکن است با این عمل سیستم دوباره ویروسی گردد و ویروس به سایر درایوها انتقال یابد) اقدام به نصب آنتی ویروس نموده و پس از آپدیت کامل آن، سیستم را به طور کامل ویروس کشی می نمائیم، پس از آنکه اطمینان پیدا کردیم که کلیه ویروس ها از سیستم پاک شده است، درایورهای کامپیوترمان از قبیل درایور مادربرد، درایور کارت گرافیک و غیره را نصب می نمائیم. دقت نمائید که از درایورهای دقیق سخت افزار سیستم خودتان استفاده نمائید زیرا استفاده از پکیج هایی مانند AutoDriver ممکن است درایور دقیق سخت افزار شما را دیتکت ننموده و درایوری شبیه آن را نصب نماید که خود این عامل می تواند باعث کندی سیستم و یا خراب شدن ویندوز گردد.

اگر در حین نصب ویندوز با صفحه ی آبی رنگی مواجه شدید که به اصطلاح به آن صفحه مرگ نیز گفته می شود و سیستم ریاستارت گردید، علت این خطا می تواند سی دی ویندوز، رم کامپیوتر و یا تنظیمات هارد در ستاپ سیستم باشد(که در سیستم های قدیمی معولا باید روی IDE و در سیستم های جدیدتر روی SATA  و یا حالت AHCI تنظیم گردد) پس برای اطمینان سی دی ویندوز را تعویض و تنظیمات هارد در ستاپ را کنترل و مجددا اقدام به نصب ویندوز نمائید. در برخی مواقع(نه همیشه) وقتی در مراحل نصب ویندوز هستید، در مرحله فرمت پارتیشن مورد نظر برای نصب ویندوز، هارد دیسک شناسایی نمی شود و ویندوز آن هارد دیسک را در لیست نشان نمی دهد. یکی از دلایل آن می تواند تنظیمات همین حالتها در بایوس باشد. مثلا حالت آن را در SATA Mode در حالت AHCI قرار دهید. حال اگر پس از انجام دادن مراحل بالا ایراد کند بودن و هنک کردن سیستم و اشکالاتی از این قبیل برطرف گردید که ایراد نرم افزاری بوده و شما موفق به حل آن گردیده اید، در غیر این صورت به احتمال زیاد ایراد سخت افزاری بوده که در ادامه نیز به نحوه تشخیض و حل آن خواهیم پرداخت.

بررسی فیزیکی و ظاهری قطعات کامپیوتر

پس از اطمینان از اینکه ایراد سخت افزاری می باشد، ابتدا درب کیس را باز کرده و درون کیس را کاملا برررسی می نمائیم و از محکم بودن اتصالات و کابل ها مطمئن می شویم، پایه های سی پی یو را کنترل می نمائیم که از مادربرد جدا نشده باشد، فن های سیستم را چک می نمائیم، فن گرافیک و سی پی یو را چک می کنیم که به درستی کار کنند و اگر گردگیری نیاز دارند آنها را سرویس می نمائیم، ظاهر فیزیکی خازن های، دیود و سایر اجزا را چک می نمائیم که چیزی غیر طبیعی اتفاق نیافتاده باشد.

چک کردن دما و درجه حرارت سی پی یو

گرمای بیش از حد، می‌تواند بر عملکرد کامپیوتر شما تاثیرات منفی از قبیل کند شدن سیستم، هنگ کردن و خاموش شدن آن بگذارد پس اگر مراحل فوق را انجام داده اید و کماکان مشکل باقی است، درجه حرارت سی پی یو را باید کنترل نمائیم، میزان حداکثر دمای مجاز برای CPU، بسته به نوع CPU فرق میکند. برای بدست آوردن این دما و همچنین کنترل آن دو روش وجود دارد

برای بدست آوردن دمای فعلی CPU و همین طور فهمیدن میزان حداکثر دمای مجاز، میتوان از Setup مادربرد نیز استفاده کرد. برای این کار وارد ستاپ سیستم شوید و سپس با استفاده از System Health و استفاده از قسمت alarm for the CPU temperature و یا CPU Warning temperature میتوانید از بالا رفتن دمای CPU و یا کار نکردن فن CPU مطلع شوید. یعنی در مواردی که دمای CPU از حد مجاز بالاتر برود سیستم با بوق زدن به شما اخطار میدهد.

برای بدست آوردن دمای فعلی CPU و همین طور فهمیدن میزان حداکثر دمای مجاز، در مادر بورد ها یک سنسور دما وجود دارد. نرم افزارهایی هستند که این دما را برای شما بدست می آورند. از جمله این نرم افزارها میتوان به نرم افزارهای CPUCooL، Waterfall، Rain، Cpuice اشاره کرد.

پس اگر درجه حرارت سی پی یو در حد مجاز نبود باید فن سی پی یو را کنترل و در صورت نیار اقدام به تعوض آن نمائیم، دقت نمائید که هنگام تعویض فن سی پی یو حتما از خمیر سیلیکون مناسب استفاده نمائید.

نحوه تشخیص و عیب یابی خرابی مادربرد:

چیزی که در اولین لحظه به نظر می رسد این است که ابتدا درب کیس را باز کنید و ظاهر فیزیکی مادربرد را برسی نمائید اگر خازن های مادربرد سررریز، فاسد یا باد کرده باشند، به راحتی قابل رویت هستند. توجه نمائید که هر گونه بادکردگی خازن ها دلیل بر خرابی خازن ها می باشد که باید تعویض گردند. در صورت مشاهده این علائم باید ایرادهای فوق برطرف گردد. همچنین دقت نمائید که حتما دمای مادربرد را نیز کنترل نمائید که در حد متعارف  باشد که آن هم از ستاپ و با نرم افزارهایی که در فوق اشاره کردیم قابل مشاهده است. اگر انجام این کار برایتان سخت است یک روش ساده دیگر نیز وجود دارد، می توانید انگشتان دستتان روی چیپست های شمالی و جنوبی مادربرد قرار دهید و سیستم را روشن کنید پس از مدتی  اگر دمای تولید شده در مادربرد بیش از اندازه باشد به طوری که احساس کنید دستتان می سوزد، دمای مادربرد طبیعی نبوده و به احتمال زیاد مادربرد ایراد دارد.

نحوه تشخیص و عیب یابی خرابی پاور کامپیوتر :

بهترین روش برای بررسی عملکرد پاور استفاده از تسر پاور می باشد،

این دستگاه جهت تشخیص و اندازه‌گیری ولتاژهای خروجی‌ پاور کامپیوتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. چنانچه در هنگام مونتاژ کردن سیستم و یا هنگام تعمیرات از سالم بودن پاور مطمئن نباشید احتمال سوختن قطعات اصلی کامپیوتر وجود داشته و ولتاژهای خارج از استاندارد باعث از بین رفتن گارانتی قطعات می‌گردد. به همین جهت استفاده از تستر قبل از اتصال پاور به سیستم برای ایمنی قطعات کاملاً ضروری است. ایرادهائی که در اثر اتصال پاور معیوب ممکن است بوجود آید عبارتند از عدم کارکرد صحیح سیستم ، بوت نشدن ، ریست کردن و هنگ کردن در زمان کار هنگامی که یک یا چند خروجی کمتر از مقادیر تعیین شده باشند. سوختن قطعات اصلی شامل مادر برد، CPU ، رم ، کارت گرافیک ، مودم وکارتهای جانبی دیگر هنگامی که یک یا چند خروجی بیشتر از مقادیر تعیین شده باشند..

بررسی و تشخیص خرابی کارت گرافیک:

 شکی در این نیست که کارت گرافیک نقش بسیار مهمی را در اجرای کامپیوتر و کار با نرم‌افزار‌ها و بازی‌ها ایفا می‌کند. عدم عملکرد صحیح کارت گرافیک منجر به بازدهی پایین کار با کامپیوتر شده و چه بسا قادر به اجرا و کار با بسیاری از نرم‌افزار‌ها و بازی‌ها نخواهید شد. اگر فکر می‌کنید عملکرد کارت گرافیک شما در حداکثر مناسبی نبوده و برایتان مشکل‌ساز شده است، FurMark نرم افزاری رایگان و بسیار کاربردیست که می توانید از آن برای تست عملکرد و پایداری انواع کارت گرافیک استفاده کنید. این نرم افزار با فراهم کردن سخت ترین شرایط، کارت گرافیک سیستم شما را مورد تست و ارزیابی قرار می دهد تا برای اجرای بازی ها و محاسبات سنگین، کارت گرافیک رایانه خود را محک بزنید. همچین می توانید عملکرد کارت گرافیک خود را با امکانات خود ویندوز بررسی نمائید:

 1. ابتدا به قسمت "Start" ویندوز رفته و سپس وارد قسمت "Control Panel" شوید.
 2. در پنجره کنترل پنل، وارد بخش "System and Security" شوید.
 3. روی گزینه "Check the Windows Experience Index" کلیک کنید.
 4. اینک باید روی گزینه‌ "Rate This Computer" یا "Re-run the Assessment" کلیک کنید.
 5. حال منتظر تکمیل تست بمانید. شما می‌توانید تست را در پنج دسته از عملکرد کارت گرافیک همچون بازی و... مورد تست قرار بدهید.

در صورتی که نتیجه تست نشان از عملکرد پایین کارت گرافیک داشت، باید اقدام به بروزرسانی و یا تعویض کارت گرافیک خود نمایید.

بررسی و تشخیص خرابی سی پی یو :

سی پی یو های کامپیوتر به ندرت دچادر خرابی می گردند، کلیه سی پی یو هایی که در ایران بفروش می رسند بدون گارانتی هستند زیرا اولا امکان تعمیر آن در ایران وجود ندارد و ثانیا سی پی یو های معیوب به ندرت قابل تعمیر هستند. عملکرد سی پی یو ها را با نرم افزارهای زیادی از جمله نرم افزار PerformanceTest ، Futuremark PCMark و ... میتوان سنجید. ولی زمانی هایی وجود دارد که اصلا سیستم روشن نمی گردد و یا وارد محیط ویندوز نمی گردد در این موارد برای تست اینکه آیا مشکل از سی پی یو هست یا خیر، اگر ایراد از مادربرد، پاور و سایر قطعات کامپیوتر نبود احتمال دارد ایراد از سی پی یو باشد، برای مطمئن تر شدن فن سی پی یو را از سیستم جدا نمائید و سیستم را روشن کنید و انگشتتان را روی سی پی یو قرار دهید، اگر پس از روشن شدن سیستم، سی پی یو هیچ حرارتی تولید ننمود به احتمال بسیار زیاد ایراد از سی پی یو می باشد. دقت نمائید که بدون فن سی پی یو سیستم زیاد روشن نماند، همچنین می توانید سی پی یو را در کامپیوتر دیگری و روی مادربردی که سوکت پردازنده را ساپورت می کند تست نمائید و از خرابی آن مطمئن گردید.

تعمیرات تخصصی کامپیوتر

شرکت سایان سیستم با بیش از پانزده سال تجربه در امور مرتبط با رایانه از جمله تعمیرات تخصصی انواع کامپیوتر  با بهره گیری از افراد متخصص و مجرب همواره در امر تعمیرات تخصصی انواع کامپیوتر پیشگام بوده و یکی از مجهزترین و تخصصی ترین مراکز تعمیر و عیب یابی انواع کامپیوتر در برندهای متفاوت می باشد، شرکت سایان سیستم خدمات خود را در زمینه تعمیرات فوق تخصصی کلیه قطعات کامپیوتر  و انواع بردهای صنعتی در کوتاهترین زمان و با مناسب ترین هزینه ممکن به کلیه نهادها، ارگانها، سازمانها و مراکز اداری، صنعتی، بازرگانی، خدماتی و کلیه هموطنان گرامی ارائه می نماید. لازم به ذکر است کلیه تعمیرات تخصصی کامپیوتر  در شرکت سایان سیستم و زیر نظر برترین مهندسین این حوزه انجام می گردد. شما مي توانيد از طريق مشاوره آنلاين و یا تماس با بخش فنی از مشكل دستگاه خود و هزينه تقريبي آن مطلع شويد و در صورت امكان اقدام به رفع مشكل مورد نظر نمائيد. کلیه خدمات تعمیر کامپیوتر  در این مرکز کمتر از یک روز کاری زمان می برد و کارشناسان در کمترین زمان کامپیوتر را تعمیر و به مشتری تحویل میدهند. همچنین این مرکز دارای ضمانت نامه بعد از تعمیرات تخصصی کامپیوتر  می باشد که در صورت خرابی مجدد بدون هزینه دستگاه مجددا تعمیر می گردد.

برخی از خدمات تخصصی مرتبط با کامپیوتر که در شرکت سایان سیستم واحد تعمیرات ارائه می گردد عبارتند از:

کنترل ولتاژ کلیه‌ مدارهای الکترونیکی مادربرد کامپیوتر تعمیر و تعویض مادربرد کامپیوتر تعمیر و تعویض پاور کامپیوتر تعمیر و تعویض کارت گرافیک کامپیوتر تعمیر و تعویض اسلات رم کامپیوتر تعمیر و تعویض پورت شبکه کامپیوتر تعمیر و تعویض پورت یو اس بی کامپیوتر تعمیرات فوق‌تخصصی انواع درایوهای نوری کامپیوتر تعمیر و تعویض چهارچوب و پایه های سی پی یو کامپیوتر بررسی و کنترل اجزای رایانه شامل: اتصالات، منبع تغذیه و کابلهای اتصال تعمیرات و بازیابی باتری بایوس انواع کامپیوتر  آپدیت بایوس مادربرد کامپیوتر و رفع ایراد cmos checksum error سرویس فن سی پی یو، کارت گرافیک و فن کیس کامپیوتر تعمیر مشکلات مربوط به کارت صوتی کامپیوتر  و…. بررسی هارد کامپیوتر و رفع ایرادات مربوط به پارتیشن بندی، بدسکتور و داینامیک بودن هارد خدمات تخصصی تعمیر و تعویض کلیه قطعات سخت افزاری کامپیوتر بازیابی اطلاعات و تست سلامت انواع هارد دیسک کامپیوتر بهینه‌سازی کامپیوتر، تنظیمات تخصصی برای افزایش سرعت نرم‌افزارهای کاربردی در کامپیوتر کنترل ولتاژ کلیه‌ مدارهای الکترونیکی کارت گرافیک، مودم، پاور کامپیوتر بررسی همه جانبه‌ قطعات الکترونیکی و تعویض آنها در صورت لزوم عیب یابی سخت افزاری کامپیوتر عیب یابی نرم افزاری کامپیوتر نصب نرم‌افزارهای سازگار با سیستم عامل  کامپیوتر نصب ویندوز، درایورها و کلیه نرم‌افزارهای کاربردی و تخصصی کامپیوتر بکاپ گیری از سیستم عامل به همراه کلیه نرم افزارها تعویض و ارتقاء کامپیوتر
خدمات تخصصی تعمیرات یو پی اس در مجموعه سایان سیستم
خدمات قابل ارائه در بخش تعمیر UPS در سایان سیستم
 
 •     تعویض خازن های Ac یو پی اس
 •     تعویض و رفع مشکل ترانس یو پی اس
 •     رفع مشکلات ناشی از استفاده نادرست از باتری یوپی اس
 •     کالیبراسیون شارژر باتری یو پی اس
 •     تعمیر یو پی اس هنگام عدم عملکرد آن در حالت استفاده از باتری
 •     تعمیر یو پی اس در حالت عدم سوییچ بین برق شهر و باتری
 •     مشکلتتی از قبیل تاخیر و قطع لحظه ای ولتاژ هنگام سوییچ از برق شهر به باتری
 •     تعویض قطعات برد یو پی اس از قبیل MOSFET و IGBT
 •     عیب یابی و تعمیر مدار PFC یو پی اس
 •     عیب یابی و تعمیر مدار INVERTER یو پی اس
 •     عیب یابی و تعمیر مدار SPS یو پی اس
 •     عیب یابی و تعمیر مدار BYPASS یو پی اس
 •     رفع ایراد لحیم سردی
 
 مجموعه سایان سیستم  علت خرابی یو پی اس شما را به طور کامل بررسی، آنالیز و شناسایی خواهد کرد.همه یوپی اس ها تا ۱۰۰۰۰ ولت آمپر(۱۰KVA) برای این سرویس پذیرفته خواهند شد و در صورتی که تعمیر از نظر اقتصادی مقرون بصرفه باشد، پیشنهاد تعمیر ارائه خواهد شد.
تعمیر انواع برند یو پی اس در مجموعه سایان سیستم
توضیح مختصری در مورد یو پی اس و انواع برند های موجود در بازار
یو پی اس یک منبع برق اضطراری  که برای ایجاد ثبات در تغذیه تجهیزاتی که نیاز به تغذیه دارند می باشد، یو پی اس در صورت قطع برق به هر دلیل بدونهر گونه وقفه ای وارد مدار می شود و برق مصرفی را مورد نیاز را تامین می نماید، به گونه ای که دستگاه مورد نظر خاموش یا ری استارت نگردد در بعضی از مدل های یو پی اس که دارای استابلایزر نیز هستند این امکان را فراهم می سازد که تجهیزاتی که از آن تغذیه می کند را در برابر نوسانات برق و نویز مدار محافظت کند. یو پی اس ها دارای کابین باتری می باشند که تغذیه خروجی خود را از این کابین تامی کنند و آمپر این کابین مدت زمان کار کرد یو پی اس را مشخص می کند، یو پی اس ها نیز مانند دیگر وسایل نیاز به تعمیر و سرویس دوره ای دارد و برخی از موارد نیاز به تعمیر اساسی پیدا می کنند، مجموعه  سایان سیستم با داشتن تخصص و ابزارهای حرفه ای تست و تعمیر اقدام به تعمیرات تخصصی انواع یو پی اس می کند.
برخی از برند های یو پی اس که در مجموعه سایان سیستم تعمیر می شوند و قطعات و باتری این یو پی اس ها در شرکت موجود می باشد.
 • تعمیر یو پی اس تکام Tacam ups repair
 • تعمیر یو پی اس ونوس ups repair Venus
 •  تعمیر یو پی اس فاراتل ups repair Faratel
 •  تعمیر یو پی اس ماتا  MATA ups repair
 •  ‌تعمیر یو پی اس لاین اینتر اکتیو ups repair Line Interactive
 •  تعمیر یو پی اس لاین اینتراکتیو سونر ups repair Line Interactive Soner
 • تعمیر یو پی اس ساراups repair   Sara
 •  تعمیر یو پی اس دلتا ups repair Delta
 •  تعمیر یو پی اس گاما
 •  تعمیر یو پی اس گام
 •  تعمیر یو پی اس رک مونت پُرسو Porsoo Rack Mount ups repair
 •  تعمیر یو پی اس فاران ups repair Faran
 •  تعمیر یو پی اس هژیر صنعت ups repair Hajir Sanat
 •  تعمیر یو پی اس پاور والکر
 •  تعمیر یو پی اس ماد پاور
 •  تعمیر یو پی اس آ ا گ AEG ups repair
 •  تعمیر یو پی اس صانا پاورSana power ups repair
طرز صحیح تمیز کردن کامپیوتر و قطعات آن
آموزش صحیح تمیز کردن کامپیوتر
برای تمیز کردن کامپیوتر راه های مختلفی وجود دارد اما بهترین روش آن است که اول به دفترچه راهنمای کامپیوتر خود مراجعه کنید و ببینید در آنجا چه دستورالعملی برای تمیز کردن لپ تاپ شما داده است.
 نخستین نکته در هنگام تمیز کردن کامپیوتر این است که از پارچه های زمخت و زبر و موادی که دارای حلال های آمونیاکی هستند خودداری کنید.
انواع گردو خاک ممکن است به درون کامپیوتر شما رفته باشد. خاک سیگار و تفاله های ریز از دیگر مواردی است که درون کیس کامپیوترها  پیدا می شود. اینها معمولا بر روی صفحه نمایشگر و مانیتور شما و یا درون پورت ها می نشینند و مشکلاتی را ایجاد می کنند. شما برای تمیز کردن کامپیوتر خود به وسایل زیر نیاز دارد: دمنده هوا، پارچه تنظیف پزشکی، محلول نظافت و در آخر یک تکه پارچه کتانی مانند یک تی شرت.
بخش بیرونی:
برای تمیز کردن بخش بیرونی و بدنه کامپیوتر از یک تکه پارچه استفاده کنید که می تواند بخشی از یک تی شرت کهنه و قدیمی باشد.به هیچ عنوان از پارچه های راه راه مخصوص نظافت و یا پارچه های ساینده برای این کار استفاده نکنید.از پارچه ها و دستمال های خشن مخصوص نظافت هم نباید استفاده کنید. یادتان باشد هیچ گاه اسپری تمیز کننده را مستقیم روی بدنه کامپیوتر ویا مانیتور نپاشید بلکه آن را روی پارچه ریخته و سپس به بدنه بکشید.
سوراخ های هواکش
شما می توانید از یک کمپرسور دمنده هوا بری تمیز کردن فن پاور، فن کیس،فن سی پی یو کارت گرافیک کامپیوتر خود استفاده کنید.
در هنگام دمیدن هوا مراقب باشید با شدت زیاد اسپری نکنید زیرا این کار به پره های فن کامپیوتر ممکن است آسیب بزند. از پارچه پزشکی برای تمیز کردن لابه لای سوراخ ها و پروانه فن استفاده کنید.
پورت ها
پس از آن که فن ها را گردگیری نمودید به سراغ پورت های کامپیوتر بروید. این پورت مکان هایی هستند که جرم زیادی را جمع آوری می کنند برای تمیز کردن آنها باید از پارچه پزشکی استفاده کنید.
دمنده هوای فشرده در اینجا نیز می تواند کمک فراوانی برای تمیز کردن پورت ها بکند. فقط مراقب باشید با فشار هوا جرم ها را به اعماق پورت ها نفرستید.
نمایشگر
اگر قصد تمیز کردن جرم های روی صفحه نمایشگر را دارید، حتما قبل از این کار کامپیوتر را خاموش کنید. باز هم از یک تکه پارچه کتان مانند یک تی شرت استفاده کنید و هرگز پارچه هایی که خش ایجاد می کنند را به کار نبرید.هرگز از دستمال توالت برای پاک کردن صفحه نمایشگر استفاده نکنید. هرگز از محلول های تمیز کننده که پایه آمونیاکی دارند برای تمیز کردن صفحه نمایشگر استفاده نکنید.در صورت استفاده از این محلول ها پایان کار صفحه نمایشگر فرا رسیده است. برای این کار حتما از محلول های تمیزکننده مانیتور استفاده کنید که مطمئن تر است. همیشه محلول را بر روی پارچه اسپری کنید و از اسپری کردن مستقیم بر روی صفحه نمایشگر پرهیز کنید. جهت کشیدن پارچه بر روی صفحه نمایشگر از چپ به راست و از بالا به پایین است. شما همچنین می توانید با مخلوط کردن ایزوپروپیل الکل و آب یک محلول تمیزکننده اختصاصی برای خود بسازید. این محلول باید حاوی قسمت های مساوی از آب و الکل باشد.
کیبرد
کی برد یکی از کثیف ترین بخش های کامپیوتر است و ممکن است انواع خوردنی ها و نوشیدنی ها در هنگام کار کردن روی آن بریزد. بسیاری از جرم ها به انگشتان شما چسبیده و از این طریق وارد کیبورد کامپیوتر شما می شوند.
برای خارج کردن جرم ها و ذرات زیر کیبورد که در آن فرو رفته اند از دمنده هوای فشرده با زاویه مورب استفاده کنید. به راهنمای استفاده کامپیوتر مراجعه کنید. چرا که ممکن است کلید های کی برد شما قابلیت برداشته شدن به منظور نظافت را داشته باشند. پس از تمیز کردن از قرار گرفتن درست کلید ها در جای درست خودشان مطمئن شوید. پارچه پزشکی وسیله مفیدی برای پاک کردن کلیدها و اطراف آنها است.
مختصری در مورد کامپیوتر های آل این وان و انواع برند ها و تعمیرات آن
تعمیرات تخصصی کامپیوتر های آل این وان (All In One)
 
کامپیوترهای ال این وان ( All In One -All In One PC ) به کامپیوترهایی گفته می شوند که مانیتور، مادربرد، پاور، هارد، گرافیک و دی وی دی رایتر آن یکجا و یکپارچه  در یک پکیج  جمع گردیده است و فضای خیلی کمتری نسبت به کامپیوتر های دسکتاپ دارند. به تعبیر دیگر کامپیوتر های All In One شباهت زیادی به لپ تاپ دارند با این تفاوت که قابلیت حمل ندارند و نسبت به لپ تاپ وزن بیشتری دارند و بیشتر برای دفاتر، کارخانه ها و محیط هایی مورد استفاده قرار می گیرد که فضای کوچکتری دارند و از لحاظ قدرت پردازش و گرافیک با کامپیوتر های رومیزی برابری می نمایند که با سخت افزارهای متفاوتی به بازار ارائه می شوند. اغلب برندها و شرکت های تولید کننده All In One  عبارت اند از سامسونگ ( samsung )، ایسر(Acer)، ایسوس (Asus)، دل ( Dell )، سونی ( Sony )، ام اس آی (MSI) و ...
به دلیل کم حجم بودن و هماهنگی قطعات آل این وان ها جای خود را در بین مصرف کنندگان باز کرده، این محصول هم همانند دیگر محصولات نیازمند سرویس و تعمیر میباشند، در راستای برآورده سازی نیازهای کاربران، شرکت سایان سیستم با استفاده از پیشرفته ترین ابزارها و کادری مجرب اقدام به راه اندازی بخش تعمیرات تخصصی All in one نموده است.
 برخی از خدمات تخصصی ارائه شده  در واحد تعمیرات شرکت سایان سیستم عبارتند از :
 
 • تعمیر و تعویض انواع سوکت های شارژ آل این وان ، USB ، USB3 ، VGA ، S.Video ، HDMI ، Power DC jack ، DVI ، DC Jack
 • تعمیرات تخصصی مدار PWM  آل این وان جهت رفع مشکل No Boot - No Power
 • ارتقا انواع آل این وان ( All In One ) جهت افزایش سرعت و بهبود کارایی از قبیل رم، هارد، رایتر و...
 • تعویض چیپ شمالی ( Chipset Northbridge ) و چیپ جنوبی ( Chipset Southbridge ) در صورت نیاز
 • تعمیرات تخصصی گرافیک ( GPU ) انواع آل این وان ( All In One ) و در صورت نیاز تعویض چیپ گرافیک توسط دستگاه BGA بصورت کاملا تخصصی ( AMD- NVIDIA )
 • تعمیر و سرویس فن انواع آل این وان ( All In One ) که تاثیر زیادی در کارکرد بهتر این دستگاه دارد و باعث جلوگیری از داغی بیش از حد و هنگ کردن دستگاه می شود
 • باز کردن قفل انواع بایوس ( Bios Password ) و بروز رسانی بایوس ( Bios Update ) و رفع مشکل بایوس به صورت نرم افزاری ، سخت افزاری توسط دستگاه TNM و  Xeltek  و عوض کردن IC Bios  آل این وان در صورت نیاز
 • تعمیرات تخصصی انواع درایور های نوری آل این وان ها ( DVD-ROM DVD-RW BD-ROM BD-R )
 • نصب ویندوز اورجینال ، نصب نرم افزار های متناسب با سیستم عامل و تمامی درایور های اصلی و سازگار با سیستم عامل
 • تعمیرات تخصصی بخش صدا ( Sound Card ) ، کارت شبکه ( LAN ) و . . .
 • تعمیرات کارت وایرلس ( Wireless card ) و مشکلاتی از قبیل وصل نشدن به شبکه انواع آل این وان ( All In One )
 • استفاده از قطعات اصلی و اورجینال در حین تعمیر دستگاه
 • تعمیرات تخصصی هارد دیسک آل این وان ( All In One ) و ارتقا هارد های HDD به SSD
 • بازیابی اطلاعات (Data Recover)
 • تعمیرات تخصصی صفحه نمایش آل این وان ها LCD ، LED ، OLED و تعویض ال سی دی در صورت نیاز
 
انواع برند های آل این وان که در واحد تعمیرات تخصصی شرکت سایان سیستم سرویس، عیب یابی و تعمییر می گردند:
تعمیر آل این وان ایسوس ، تعمیر آل این وان دل ، تعمیر آل این وان ای سونیک ، تعمیر آل این وان فوجیتسو ، تعمیر آل این وان ایسوس ، تعمیر این وان اچ پی ، تعمیر آل این وان لنوو ، تعمیر آل این وان ام اس آی ، تعمیر آل این وان سامسونگ ، تعمیر آل این وان سونی ، تعمیر ال این وان ایسر ، تعمیر آل این وان اپل ، تعمیر ال این وان ال جی ، تعمیر  All In One Apple ، تعمیر All In One Acer ، تعمیر  All In One ASUS ، تعمیر All In One Dell ، تعمیر All In One Esonic ، تعمیر All In One Fujitsu ، تعمیر All In One HP ، تعمیر All In One Lenovo ، تعمیر All In One MSI ، تعمیر All In One Samsung ، تعمیر All In One SONY ، تعمیر All In One LG

نمایندگی ها و گواهینامه ها سایان سیستم

نمایندگی بازرگانی مهر
نمایندگی بهین تکنولوژی
نمایندگی آسیاتک در شبستر
نمایندگی واگذاری اینترنت مخابرات
عضو اتحادیه نظام صنفی کامپیوتر در تبریز

شرکت سایان سیستم

مجموعه سایان سیستم فعالیت خود را از سال 1380 و با بیشتر از 16 سال تجربه در امور مربوط به رایانه ائم از سخت افزار، نرم افزار، شبکه و تجهیزات رایانه ای از قبیل فروش و تعمیرات تخصصی کامپیوتر، تعمیرات تخصصی لپ تاپ، تعمیرات تخصصی چاپگر و ماشین های اداری، تعمیرات تخصصی مانیتور و انواع بردهای صنعتی، بازیابی و ریکاوری اطلاعات و طراحی وب سایت آغاز نموده است و با اخذ نمایندگی رسمی شرکت هایی از جمله نمایندگی رسمی بهین تکنولوژی، نمایندگی رسمی بازرگانی مهر در زمینه ی فروش و گارانتی لپتاپهای Asus،Lenova،HP و همچنین نمایندگی شرکت آسیاتک و شرکت مخابرات در زمینه ی واگذاری اینترنت تلاش نموده سبد متنوعی از محصولات و تخصصصی ترین خدمات را در اختیار مشتریان گرامی قرار دهد. این مجموعه با تشکیل تیم فنی قدرتمند همواره تلاش داشته تا بهترین راهکارها را در قالب محصولات و خدمات در اختیار مشتریان خانگی،سازمان و ارگان ها قرار دهد. همچنین این شرکت با اجرای بهترین خدمات از جمله فروش، تعمیرات تخصصی، پشتیبانی و مشاوره در کلیه امور مربوط با رایانه یکی از تخصصی ترین مراکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ، کامپیوتر، چاپگر و .. بوده و تلاش نموده تا فردا هایی روشن تر را برای خدمت رسانی به هموطنان عزیز رغم زند.
آدرس:آذربایجان شرقی-شهرستان شبستر-بالاتر از میدان نماز - جنب بانک مسکن - سایان سیستم
تلفن تماس: 42422120-42420298 (041)98+

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت سایان سیستم می باشد.