تعمیرات تخصصی کامپیوتر - کلیه برندها

تعمیرات تخصصی مادربرد کامپیوتر


تعمیرات تخصصی کامپیوتر دسکتاپ - Desctop pc

تعمیرات تخصصی کامپیوتر دسکتاپتعمیرات تخصصی کامپیوتر و رایانه - All In One

تعمیرات تخصصی کامپیوتر ال این وانتعمیر یو پی اس - تعمیرات تخصصی UPS service

تعمیرات تخصصی یو پی استعمیرات پروژوکتور - Projector Repair

تعمیرات تخصصی ویدئو پروژوکتورتعمیر مادربرد - Computer Motherboards Repair

تعمیرات تخصصی مادربردتعمیر پاور - computer power Repair

تعمیرات تخصصی پاور کامپیوترتعمیر هارد کامپیوتر - computer Hard Repair

تعمیرات تخصصی هارد دیسکتعمیر تخصصی کارت گرافیک کامپیوتر - Computer graphics card-service

تعمیرات تخصصی کارت گرافیکتعمیرات تخصصی کامپیوتر - مادربرد

شرکت سایان سیستم با بیش از پانزده سال تجربه در امور مرتبط با رایانه از جمله تعمیرات تخصصی انواع کامپیوتر  با بهره گیری از افراد متخصص و مجرب همواره در امر تعمیرات تخصصی انواع کامپیوتر پیشگام بوده و یکی از مجهزترین و تخصصی ترین مراکز تعمیر و عیب یابی انواع کامپیوتر در برندهای متفاوت می باشد، شرکت سایان سیستم خدمات خود را در زمینه تعمیرات فوق تخصصی کلیه قطعات کامپیوتر  و انواع بردهای صنعتی در کوتاهترین زمان و با مناسب ترین هزینه ممکن به کلیه نهادها، ارگانها، سازمانها و مراکز اداری، صنعتی، بازرگانی، خدماتی و کلیه هموطنان گرامی ارائه می نماید. لازم به ذکر است کلیه تعمیرات تخصصی کامپیوتر  در شرکت سایان سیستم و زیر نظر برترین مهندسین این حوزه انجام می گردد. شما مي توانيد از طريق مشاوره آنلاين و یا تماس با بخش فنی از مشكل دستگاه خود و هزينه تقريبي آن مطلع شويد و در صورت امكان اقدام به رفع مشكل مورد نظر نمائيد. کلیه خدمات تعمیر کامپیوتر  در این مرکز کمتر از یک روز کاری زمان می برد و کارشناسان در کمترین زمان کامپیوتر را تعمیر و به مشتری تحویل میدهند. همچنین این مرکز دارای ضمانت نامه بعد از تعمیرات تخصصی کامپیوتر  می باشد که در صورت خرابی مجدد بدون هزینه دستگاه مجددا تعمیر می گردد.

برخی از خدمات تخصصی مرتبط با کامپیوتر که در شرکت سایان سیستم واحد تعمیرات ارائه می گردد عبارتند از:

کنترل ولتاژ کلیه‌ مدارهای الکترونیکی مادربرد کامپیوتر تعمیر و تعویض مادربرد کامپیوتر تعمیر و تعویض پاور کامپیوتر تعمیر و تعویض کارت گرافیک کامپیوتر تعمیر و تعویض اسلات رم کامپیوتر تعمیر و تعویض پورت شبکه کامپیوتر تعمیر و تعویض پورت یو اس بی کامپیوتر تعمیرات فوق‌تخصصی انواع درایوهای نوری کامپیوتر تعمیر و تعویض چهارچوب و پایه های سی پی یو کامپیوتر بررسی و کنترل اجزای رایانه شامل: اتصالات، منبع تغذیه و کابلهای اتصال تعمیرات و بازیابی باتری بایوس انواع کامپیوتر  آپدیت بایوس مادربرد کامپیوتر و رفع ایراد cmos checksum error سرویس فن سی پی یو، کارت گرافیک و فن کیس کامپیوتر تعمیر مشکلات مربوط به کارت صوتی کامپیوتر  و…. بررسی هارد کامپیوتر و رفع ایرادات مربوط به پارتیشن بندی، بدسکتور و داینامیک بودن هارد خدمات تخصصی تعمیر و تعویض کلیه قطعات سخت افزاری کامپیوتر بازیابی اطلاعات و تست سلامت انواع هارد دیسک کامپیوتر بهینه‌سازی کامپیوتر، تنظیمات تخصصی برای افزایش سرعت نرم‌افزارهای کاربردی در کامپیوتر کنترل ولتاژ کلیه‌ مدارهای الکترونیکی کارت گرافیک، مودم، پاور کامپیوتر بررسی همه جانبه‌ قطعات الکترونیکی و تعویض آنها در صورت لزوم عیب یابی سخت افزاری کامپیوتر عیب یابی نرم افزاری کامپیوتر نصب نرم‌افزارهای سازگار با سیستم عامل  کامپیوتر نصب ویندوز، درایورها و کلیه نرم‌افزارهای کاربردی و تخصصی کامپیوتر بکاپ گیری از سیستم عامل به همراه کلیه نرم افزارها تعویض و ارتقاء کامپیوتر
برخی از دلایل خرابی مادربرد لپ تاپ
برخی از علت های خرابی مادربرد لپ تاپ
خرابی مادربرد لپ تاپ ها دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد که  آشنایی با دلایل آن تا حدودی باعث می شود از خرابی لپ تاپ جلوگیری گردد و با رعایت این نکات طول عمر لپ تاپ افزایش می یابد. برخی از این علت ها قابل پیشگیری بوده و برخی دیگر غیر قابل اجتناب بوده و ممکن است بمرور زمان اتفاق بیفتد.
 • نوسانات بیش از حد برق و منبع ولتاژ
 • ریختن مایعات روی لپ تاپ
 • ایرادات ناشی از چیپست شمالی و چیپست جنوبی لپ تاپ
 • ایرادات شیارهای گرافیک (PCI-ESlot ,AGT Slot): استفاده از کارت های گرافیک غیر استاندارد و عدم نصب صحیح این کارت ها درون شکاف AGP یا PCI-Eبه آنها صدمه وارد می کند.
 • ایراد اسلات رم و عدم نصب صحیح رم روی اسلات رم لپ تاپ
 • استفاده از شارژرهای غیر اوریجینال و عدم هماهنگی شارژر با ولتاژ و آمپر لپ تاپ
 • استهلاک مادربرد لپ تاپ
 • عدم استفاده از کول پد
امر مسلمی که وجود دارد قطعا استفاده از کول پد درون لپ تاپ را خنک نمی کند، برخی به اشتباه گمان می کنند که استفاده از کول پد باعث خنک شدن درون لپ تاپ می گردد، کول پدها بیشتر به این خاطر حائز اهمیت می باشند که علاوه بر راحتی استفاده از لپ تاپ، باعث می گردد فضایی ایجاد گردد که حرارت ایجاد شده در لپ تاپ از طریق این فضا به آسانی خارج گردد، با توجه به اینکه حرارت ناشی از لپ تاپ از محفظه های کیبورد و قسمت پائین و کناره های لپ تاپ خارج می گردد، قرار دادن لپ تاپ روی میز، یا شیشته و محیط های صاف باعث می گردد حرارت تولید شده در لپ تاپ به راحتی خارج نگردیده و به مرور زمان این حرارت باعث صدمه دیدن لپ تاپ می گردد.
 
 • استفاده از کاورهای پلاستیکی که بعنوان محافظ کیبورد استفاده می گردد
استفاده از این کاورها در زمانی که لپ تاپ روشن نمی باشد مناسب است ولی در زمانی که لپ تاپ روشن است بهتر از از این کاورها که باعث می گردد حرارت تولیدی از لپ تاپ به راحتی خارج نگردد و به مرور زمان باعث صدمه رسیدن به لپ تاپ می گردد.
 
 • روشن گذاشتن لپ تاپ بیش از حد و اندازه معمول
بهتر است زمانی که نیازی به روشن بودن دستگاه نیست آن را خاموش نمائید یا حدالامکان تنظیمات لپ تاپ به صورتی باشد که هنگام عدم استفاده، لپ تاپ به حالت اسکرین سیور برود و یا  سیستم در حالت اسلیپ باشد که این تنظیمات به ظاهر ساده باعث جلوگیری از صدمه دیدن لپ تاپ و صفحه نمایش آن می گردد.
 • جابه جا کردن لپ تاپ در حالتی که دستگاه روشن و یا در حالت sleep می باشد.
 • آپدیت ورژن اشتباه بایوس لپ تاپ که باعث بالا نیامدن لپ تاپ می گردد
 • استفاده مستقیم از کلینر ها و شیشه پاک کنها برای تمیزی لپ تاپ
اگر قصد تمیز کردن جرم های روی صفحه نمایشگر را دارید، حتما قبل از این کار لپ تاپ را خاموش کنید. از یک تکه پارچه کتان مانند یک تی شرت استفاده کنید و هرگز پارچه هایی که خش ایجاد می کنند را به کار نبرید.
هرگز از دستمال توالت برای پاک کردن صفحه نمایشگر استفاده نکنید. هرگز از محلول های تمیز کننده که پایه آمونیاکی دارند برای تمیز کردن صفحه نمایشگر استفاده نکنید.
در صورت استفاده از این محلول ها پایان کار صفحه نمایشگر فرا رسیده است. برای این کار حتما از محلول های تمیزکننده مانیتور استفاده کنید که مطمئن تر است. همیشه محلول را بر روی پارچه اسپری کنید و از اسپری کردن مستقیم بر روی صفحه نمایشگر لپ تاپ پرهیز کنید. جهت کشیدن پارچه بر روی صفحه نمایشگر لپ تاپ از چپ به راست و از بالا به پایین است. شما همچنین می توانید با مخلوط کردن ایزوپروپیل الکل و آب یک محلول تمیزکننده اختصاصی برای خود بسازید. این محلول باید حاوی قسمت های مساوی از آب و الکل باشد.
 • استفاده از لپ تاپ در حالتی که شارژ باقیمانده آن زیر ده درصد می باشد.
 • مشکلات ناشی از حرارت بیش از حد سی پی یو و عدم سرویس فن سی پی یو و خمیر سیلیکون مخصوص لپ تاپ
 • خاموش کردن لپ تاپ با فشار دادن دکمه پاور و نگه داشتن آن
 • استفاده از لپ تاپ در محیط هایی که بیش از حد گرد وغبار وجود دارد.
 • ویروسی شدن لپ تاپ
عامل دیگری که احتمالاً کمتر به ان فکر می شود ویروس است. برخی از ویروس ها میتوانند  محاسبات و دستورات سنگینی را به سی پی یو لپ تاپ تحمیل کنند و همچنین برخی از ویروس ها روی فایل ROM بایوس تأثیر می گذارند؛ اگر فایل رام داخل آی سی های EPROM دارای bug باشد، باعت میشوند که  لپ تاپ دچار ایراد اساسی شده و روشن نشود.
سوکت پردازنده چیست و انواع سوکت مادربرد
سوکت پردازنده چیست ؟

برای اینکه بدانیم مادربردها چه نسل و مدلی از سی پی یو ها را به اطلاح ساپورت یا پشتیبانی می نمایند اغلب از کلمه سوکت استفاده می شود.سوکت پردازنده همان قسمتی از مادربورد هست که پردازنده درون آن قرار میگیرد . درواقع سوکت ارتباط بین سی پی یو و مادربورد هست . سوکت پردازنده روی مادربورد تعبیه گردیده است و از طرفی پایه های پردازنده رو در خود جای داده است. جنس سوکت از پلاستیک و داخلش پر از پین هایی است که قرار است با پین های سی پی یو اتصال برقرار کند . معمولا کنار سوکت ، یک اهرم فلزی مانند برای محکم نگه داشتن پردازنده روی سوکت قرار میدهند تا سی پی یو به صورت کامل روی مادربرد جای بگیرد و هیچگونه تکانی نخورد.
آیا پردازنده اینتل روی مادربورد با سوکت AMD نصب میشه ؟
در یک کلمه خیر، بسیاری از افراد گمان می برند که هر پردازنده ای روی هر مادرربردی کار می کند که این تصور اشتباه می باشد پلتفرم AMD و طراحی پین های پردازنده های AMD با پردازنده های اینتل متفاوت است. مثلا شاید پایه تغذیه پردازنده AMD پین 40 باشد در صورتی که  در پردازنده اینتل پین 180 باشد.
به همین خاطر در بازار  دو گونه مادربرد ارائه می گردد :
 1. مادربرد هایی که سی پی سو های شرکت اینتل را پشتیبانی می نمایند .
 2. مادربرد های که سی پی یو های شرکت ای ام دی را پشتیبانی می نمایند.
آیا سوکت پردازنده های core i5 ، core i3 و core i7 یکی است ؟
همان طور که می دانید، پردازنده های اینتل نسل های مختلفی دارند. که از نسل  اول شروع و همچنان نسلها ی چهارم و پنجم تولید می شوند . نسل چهارم سی پی یو های اینتل همان پردازنده های هزول هستند. حال این نسل های مختلف برای 3 دسته کلی دسکتاپ ، لپ تاپ و سرور وجود دارند ، یعنی به زبان سادتر ، اینتل پردازنده های هزول یا آی وی بریج رو هم برای دسکتاپ هم برای لپ تاپ و هم برای کامپیوترهای سرور طراحی می نماید . سوکت هایی که مخصوص سی پی یوهای اینتل طراحی می شوند معمولا برای یک نسل هستند و تا یک بازه زمانی اعتبار دارند . برای مثال سوکت 1155 برای تمام پردازنده های نسل دوم ( سندی بریج ) و نسل سوم ( آی وی بریج ) و البته در دسکتاپ طراحی شده است . یعنی شما پردازنده های نسل دوم و سوم از سلرون گرفته تا core i7 رو می توانید روی این سوکت سوار کنید . یعنی اگه کامپیوتر شما پردازنده اش core i7 نسل دو یا سوم هست و مادربورد شما سوکت 1155 باشد ، می توانید پردازنده پنتیوم یا مثلا core i3 از نسل دو یا سه رو باهاش عوض و بدل کنید . پس باید به نوع سوکت نگاه کنید. البته بهترین روش استفاده از دفترچه هایی می باشد که همراه مادربردها ارائه می گردند، در این دفترچه های راهنما به طور کامل و دقیق نوع سی پی یو هایی که مادربرد با آنها سازگار است ذکر شده است و از طریق اینترنت نیز این اطلاعات قابل دسترس می باشد.
نسل های مختلف سوکت CPU های اینتل
سوکت های زیر همگی مخصوص کامپیوتر های دسکتاپ هستند
سوکت LGA775
با ورود این سوکت به بازار در سال 2004 ، سوکت های پردازنده اینتلی تغییر شکل دادن . اگه خاطرتان باشد، در سالهای 2002 و 2003 سوکت پردازنده ها حفره داشت و پردازنده ها پین های بلندی داشتن اما سوکت LGA 775 دیگر حفره نداشتند  و در عوض 775 تا خار فلزی داره که با پین های پردازنده اتصال برقرار میکنه . عیب این سوکت ها این بود که احتمال شکستگی و یا کنده شدن این خارهای فلزی وجود داره . اکثر کامپیوترهایی که حتی همین الان در منزل بسیاری از ایرانی ها هست دارای مادربردهای سوکت 775 هستند . پردازنده هایی مثل پنتیوم D و سلرون و Core 2 Duo همگی به مادربردهای سوکت 775 می خورند.
سوکت LGA 1156
این سوکت در سال 2009 معرفی شد و مخصوص پردازنده های نسل اول Core i بود یعنی نسل قبل از سندی بریج . این سوکت 1156 تا خار فلزی داره . برای جایگزینی با سی پی یو های سوکت 775 آمدند و فرقی که پردازنده های قابل پشتیبانی این سوکت با پردازنده های 775 دارن اینه که پردازنده های سوکت 775 از طریق مادربورد به یک چیپ جداگانه به نام پل شمالی یا به انگلیسی North Bridge وصل می شدند اما پردازنده های سوکت 1156 داخل خودشون پل شمالی تعبیه شده بود.
سوکت LGA
سوکتی که در سال 2011 و بعد از 1156 اومد 1155 بود که مخصوص نسل های سندی بریج و آی وی بریج بود . از سلرون تا Core i7 . این سوکت 1155 تا خار فلزی داره . به دلیل هم شکل بودن و ابعاد یکسان پردازنده های 1156 و 1155 ، سیستم خنک سازی هر دو سوکت مشابه بود . این سوکت با سوکت 1156 فرق دارداما ابعاد یکسانی دارند.
LGA 2011
این سوکت در سال 2011 معرفی شد . 2011 تا خار فلزی دارند و بیشتر برای پردازنده های قوی دسکتاپ و سرور طراحی شده اند، مخصوص نسل دوم و سوم .
 
LGA 1150
این سوکت در سال 2013 معرفی شد و مخصوص پردازنده های هزول و Broadwell هست .  Broadwell نسل بعدی هزول می باشد . فعلا جدیدترین سوکت معرفی شده از طرف اینتل هست که از خیلی از تکنولوژی های روی مادربورد پشتیبانی می نماید.
تفاوت سوکت ها در چیست ؟
هرچی جلوتر میریم پردازنده ها ظریف تر ، کم مصرف تر ، قدرتی تر و خلاصه صفت های خوبشون بیشتر میشود . این سوکت ها  باید میزبان همین پردازنده های جدید و عجیب و غریب بشن ، پس اگه تعداد پایه ها و شکل و شمایل یه پردازنده تغییر کنه ، سوکت اون CPU هم باید تغییر کنه تا با  هم سازگاری داشته باشند.جهت ارتقاء سخت افزاری سیستم خود می توانید به مجموعه سایان سیستم، از تخصصی ترین مراکز تعمیرات تخصصی کامپیوتر مراجعه نمائید.      
 
                       
             
           

نمایندگی ها و گواهینامه ها سایان سیستم

نمایندگی بازرگانی مهر
نمایندگی بهین تکنولوژی
نمایندگی آسیاتک در شبستر
نمایندگی واگذاری اینترنت مخابرات
عضو اتحادیه نظام صنفی کامپیوتر در تبریز

شرکت سایان سیستم

مجموعه سایان سیستم فعالیت خود را از سال 1380 و با بیشتر از 16 سال تجربه در امور مربوط به رایانه ائم از سخت افزار، نرم افزار، شبکه و تجهیزات رایانه ای از قبیل فروش و تعمیرات تخصصی کامپیوتر، تعمیرات تخصصی لپ تاپ، تعمیرات تخصصی چاپگر و ماشین های اداری، تعمیرات تخصصی مانیتور و انواع بردهای صنعتی، بازیابی و ریکاوری اطلاعات و طراحی وب سایت آغاز نموده است و با اخذ نمایندگی رسمی شرکت هایی از جمله نمایندگی رسمی بهین تکنولوژی، نمایندگی رسمی بازرگانی مهر در زمینه ی فروش و گارانتی لپتاپهای Asus،Lenova،HP و همچنین نمایندگی شرکت آسیاتک و شرکت مخابرات در زمینه ی واگذاری اینترنت تلاش نموده سبد متنوعی از محصولات و تخصصصی ترین خدمات را در اختیار مشتریان گرامی قرار دهد. این مجموعه با تشکیل تیم فنی قدرتمند همواره تلاش داشته تا بهترین راهکارها را در قالب محصولات و خدمات در اختیار مشتریان خانگی،سازمان و ارگان ها قرار دهد. همچنین این شرکت با اجرای بهترین خدمات از جمله فروش، تعمیرات تخصصی، پشتیبانی و مشاوره در کلیه امور مربوط با رایانه یکی از تخصصی ترین مراکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ، کامپیوتر، چاپگر و .. بوده و تلاش نموده تا فردا هایی روشن تر را برای خدمت رسانی به هموطنان عزیز رغم زند.
آدرس:آذربایجان شرقی-شهرستان شبستر-بالاتر از میدان نماز - جنب بانک مسکن - سایان سیستم
تلفن تماس: 42422120-42420298 (041)98+

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت سایان سیستم می باشد.