نکاتی در مورد تست و تعمیر پاور و علت خرابی پاور کامپیوتر

برخی از مواردی که نشان دهنده ی خراب شدن پاور(منبع تغذیه) کامپیوتر می باشد :
کلیه نشانه های زیر می تواند دلیل خرابی پاور کامپیوتر باشد اما این نکته را نیز در نظر داشته باشید که کلیه دلایل زیر به تنهایی ممکن است مربوط به خرابی پاور نبوده و دلایل دیگری از جمله خرابی مادربرد، کارت گرافیک، فن سی پی یو و یا دیگر قطعات نیز باشند.
  • روشن نشدن کامپیوتر و یا خاموش شدن سریع پس از بالا آمدن ویندوز
  • روشن شدن خود به خودی کامپیوتر بدون اینکه  دکمه روشن شدن روی کیس زده شود.
  • کار نکردن پورت های یو اس بی و عدم شناسایی ماوس یا کیبورد
  • کند شدن عملکرد کیبورد کامپیوتر در هنگام تایپ ، به گونه ای که بعد از فشار دادن کلیدها، وفقه ی زیادی ایجاد گردد.
  • بالا رفتن دمای سی پی یو، هنگ کردن کامپیوتر یا ریست شدن ناگهانی کامپیوتر
  • تغییر صدای فن های سی پی یو و کارت گرافیک و از کار افتادن آن ها
  • از کار افتادن فن پاور که موجب ایجاد حرارت زیاد و یا خاموش شدن کامپیوتر می گردد
  • بوی سوختگی شدید در اطراف کیس که ممکن است مربوط به خازن ، مقاومت و یا دیگر اجزای کامپیوتر باشد.
  • تغییر ظاهری اجزای داخلی پاور
همانطور که مشاهده می کنید دلایل زیادی می تواند باعث خرابی پاور کامپیوتر باشند. علاوه بر این نکات شما در صورت آشنایی با ابزارهای الکترونیکی ، ولتاژ قسمت های مختلف پاور را نیز می توانید جهت تست عملکرد صحیح پاور بررسی نمائید، برای تست پاور کامپیوترمی توانید ولتاژ خروجی پاور را اندازه گیری کنید.
آیا تعمیر کردن پاور کامپیوتر کار صحیحی می باشد؟
بسیاری از خرابی پاورها به علت نوسانات بیش از حد برق، کثیف بودن بیش از حد اجزای داخل پاور،از کار افتادن فن پاور و یا ایراد ناشی از خرابی خازن و مقاومت ها  رخ می دهد. بنابراین اولین قدم پس از تشخیص خرابی پاور، باز کردن پاور و زدودن گرد و غبار داخل آن و رفع  ایرادات احتمالی می باشد، با توجه به اینکه پاور نقش حیاتی را در کل سیستم ایفا می نماید و تامین کننده برق کلیه اجزای داخل کامپیوتر می باشد و خراب بودن آن می تواند باعث صدمه زدن به اجزای دیگر کامپیوتر از جمله مادربرد، گرافیک، هارد و ...  می گردد لذا اگر اطلاعات و تخخص کافی در این زمینه را  ندارید این کار را به متخصصین این حوزه بسپارید و یا اگر نمی خواهید ریسک کنید و علت خرابی پاور شما بیش از حد جدی باشد، بهترین گزینه خرید یک پاور جدید و متناسب با اجزای سخت افزاری کامپیوتر شما می باشد.
 
بازگشت به بخش اخبار بازگشت به صفحه اصلی

شرکت سایان سیستم

مجموعه سایان سیستم فعالیت خود را از سال 1380 و با بیشتر از 16 سال تجربه در امور مربوط به رایانه ائم از سخت افزار، نرم افزار، شبکه و تجهیزات رایانه ای از قبیل فروش و تعمیرات تخصصی کامپیوتر، تعمیرات تخصصی لپ تاپ، تعمیرات تخصصی چاپگر و ماشین های اداری، تعمیرات تخصصی مانیتور و انواع بردهای صنعتی، بازیابی و ریکاوری اطلاعات و طراحی وب سایت آغاز نموده است و با اخذ نمایندگی رسمی شرکت هایی از جمله نمایندگی رسمی بهین تکنولوژی، نمایندگی رسمی بازرگانی مهر در زمینه ی فروش و گارانتی لپتاپهای Asus،Lenova،HP و همچنین نمایندگی شرکت آسیاتک و شرکت مخابرات در زمینه ی واگذاری اینترنت تلاش نموده سبد متنوعی از محصولات و تخصصصی ترین خدمات را در اختیار مشتریان گرامی قرار دهد. این مجموعه با تشکیل تیم فنی قدرتمند همواره تلاش داشته تا بهترین راهکارها را در قالب محصولات و خدمات در اختیار مشتریان خانگی،سازمان و ارگان ها قرار دهد. همچنین این شرکت با اجرای بهترین خدمات از جمله فروش، تعمیرات تخصصی، پشتیبانی و مشاوره در کلیه امور مربوط با رایانه یکی از تخصصی ترین مراکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ، کامپیوتر، چاپگر و .. بوده و تلاش نموده تا فردا هایی روشن تر را برای خدمت رسانی به هموطنان عزیز رغم زند.
آدرس:آذربایجان شرقی-شهرستان شبستر-بالاتر از میدان نماز - جنب بانک مسکن - سایان سیستم
تلفن تماس: 42422120-42420298 (041)98+

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت سایان سیستم می باشد.