آموزش تعمیر و عیب یابی شارژر لپ تاپ

تعمیر شارژر انواع  لپ تاپ و  نوت بوک

شارژر اکثر لپ تاپ ها به حالت پرس شده است. بعبارتی از هیچگونه  پیچی در بدنه و قاب شارژر استفاده نشده و باید بدنه ی شارژر شکسته شود تا بتوانید به مدارات داخلی و محتوای شارژر‌ دسترسی پیدا کنید. دقت نمائید که از ابزارهای مناسب برای باز کردن این پرس استفاده گردد، با توجه به این نکته که از پلاستیک خشک برای بدنه شارژر استفاده شده احتمال شکسته شدن قاب شارژر وجود دارد. پس از باز نمودن قاب شارژر باید لایه‌های محافظ مانند ساخته شده از فلز و  پلاستیک  دور مدارات را جدا نمود و سپس قطعه‌ی مشکل‌ساز را پیدا کرده و لحیم پایه‌هایش را با هویه محکم کرد که البته در اکثر موارد سوکت شارژ و اتصالات سیم شارژر لپ تاپ ها دچار آسیب می شوند کهبا هزینه ای جزئی قابل تعمیر می باشند.
طرز تشخیص شارژر معیوب از سالم

در مواقعی که لپ تاپ دچار خاموشی شده است ، بهتر است ابتدا دستگاه خود را با شارژر خودش به طور دقیق تست کنید . در ابتدا باتری را از دستگاه خارج نکنید و شارژر را به لپ تاپ متصل کنید ، اگر روشن شد که هیچ ولی اگر روشن نشد باطری را از دستگاه خارج کرده و لپ تاپ را به طور مستقیم به شارژر متصل کنید ، در صورتی که دستگاه روشن شود ، ایراد از باطری لپ تاپ است و باید باتری لپ تاپ تعوض شود ولی اگر لپ تاپ روشن نشد، با یک  شارژر دیگر لپ تاپ را تست می کنید، دقت نمائید که حتما ولتاژ و آمپر شارژر جدید دقیقا مطابق با همان شارژر اوریجینال خود لپ تاپ باشد، سپس اگر لپ تاپ روشن نگردید که ایراد از شارژر لپ تاپ نمی باشد و باید به طور دقیقتر در مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ بررسی گردد، ولی اگر روشن شد ایراد از شارژر لپ تاپ می باشد که با توجه به ایراد آن تعمیر یا تعویض می گردد.
بازگشت به بخش اخبار بازگشت به صفحه اصلی

شرکت سایان سیستم

مجموعه سایان سیستم فعالیت خود را از سال 1380 و با بیشتر از 16 سال تجربه در امور مربوط به رایانه ائم از سخت افزار، نرم افزار، شبکه و تجهیزات رایانه ای از قبیل فروش و تعمیرات تخصصی کامپیوتر، تعمیرات تخصصی لپ تاپ، تعمیرات تخصصی چاپگر و ماشین های اداری، تعمیرات تخصصی مانیتور و انواع بردهای صنعتی، بازیابی و ریکاوری اطلاعات و طراحی وب سایت آغاز نموده است و با اخذ نمایندگی رسمی شرکت هایی از جمله نمایندگی رسمی بهین تکنولوژی، نمایندگی رسمی بازرگانی مهر در زمینه ی فروش و گارانتی لپتاپهای Asus،Lenova،HP و همچنین نمایندگی شرکت آسیاتک و شرکت مخابرات در زمینه ی واگذاری اینترنت تلاش نموده سبد متنوعی از محصولات و تخصصصی ترین خدمات را در اختیار مشتریان گرامی قرار دهد. این مجموعه با تشکیل تیم فنی قدرتمند همواره تلاش داشته تا بهترین راهکارها را در قالب محصولات و خدمات در اختیار مشتریان خانگی،سازمان و ارگان ها قرار دهد. همچنین این شرکت با اجرای بهترین خدمات از جمله فروش، تعمیرات تخصصی، پشتیبانی و مشاوره در کلیه امور مربوط با رایانه یکی از تخصصی ترین مراکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ، کامپیوتر، چاپگر و .. بوده و تلاش نموده تا فردا هایی روشن تر را برای خدمت رسانی به هموطنان عزیز رغم زند.
آدرس:آذربایجان شرقی-شهرستان شبستر-بالاتر از میدان نماز - جنب بانک مسکن - سایان سیستم
تلفن تماس: 42422120-42420298 (041)98+

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت سایان سیستم می باشد.