ریبال چیپ گرافیک لپ تاپ، تعمیر و تعویض چیپست

چیپ گرافیک
چیپ گرافیک یا به اصطلاح (GPU: Graphic Processing Unit) واحد پردازش گرافیکی در لپ تاپ ها می باشد که وظیفه ی این واحد، پردازش اطلاعات مربوط به تصاویر می باشد به عبارتی ساده تر فرایندهای پردازشی مربوط به کارت گرافیک در GPU انجام می گیرد و یک واحد تقریبا مستقل است که باعث می گردد از بار پردازشی سی پی یو بکاهد مخصوصا در سیستم هائی که بار پردازشی سنگینی در رابطه با گرافیک انجام می دهند.
 
اشتباه رایج بیانی خراب شدن چیپ گرافیک
چیپ گرافیک لپ تاپ ها بندرت دچار ایراد می شود و اصطلاح اشتباهی است که بین اکثر تعمیر کنندگان لپ تاپ جا افتاده، در اکثر موارد این خرابی ها مرتبط با پایه های چیپ گرافیک می باشند که متصل کننده چیپ گرافیک به مادربرد لپ تاپ است، پایه های چیپ گرافیک اکثرا به دلایلی همچون گرما و حرارت بالایی که در لپ تاپ و در حین کار کردن تولید شده است، لحیم سردی، اجرای بدون وقفه ی نرم افزار های تخصصی مانند 3DMAX و یا بازی هایی که بار پردازشی بالایی را به چیپ گرافیک تحمیل می کنند، نوسانات مداوم برق، استهلاک لپ تاپ و فشار کاری که لپ تاپ تحمل کرده، نشت مایعات به درون لپ تاپ  و دلایلی از این قبیل دچار آسیب می گردد. برخی از نشانه هایی که ممکن است این خرابی ها مرتبط به چیپ گرافیک باشد در زیر ذکر شده است، این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است ایراد مربوط به چیپ گرافیک نباشد و هیچ کدام از دلایل زیر به تنهائی دال بر خرابی های مربوط به چیپ گرافیک نیست و صرفا شواهدی از آن می تواند باشد.
  • شطرنجی شدن تصویر و بهم ریختن رنگ ها در صفحه نمایش لپ تاپ
  • هنگ کردن لپ تاپ در زمان استفاده از برنامه ها و یا بازی هایی که با گرافیک لپ تاپ بیشتر سر و کار داند.
  • عقب افتادن تصویر از روال عادی هنگام پخش فیلم یا بازی در لپ تاپ
  • خطاهای نامتعارف هنگام نصب درایور کارت گرافیک و عدم شناسایی کارت گرافیک
  • سفید شدن یکباره تصویر در لپ تاپ هنگام کار کردن با آن
  • لپ تاپ راه اندازی می شود اما تصویری در مانیتور(ال ای دی) لپ تاپ نمایش داده نمی شود.
  • بهم ریختگی تصویر، به طوری که تصاویر مجزا قابل تفکیک نباشند
  • داغ شدن بیش از حد لپ تاپ به طوری که حرارت روی کیبورد لپ تاپ قابل تشخیص است.
  • سیاه شدن و مات شدن تصویر و ایجاد وقفه در صفحه نمایش لپ تاپ
  • خراب شدن تصویر پس از مدتی در هنگام کار کردن با لپ تاپ
 
روند تعمیر چیپ گرافیک – پایه های چیپ گرافیک
ابتدا پس از یقین یافتن از ایراد سخت افزاری لپ تاپ، باز نمودن لپ تاپ و آرشیو قطعات آن است.در مرحله بعدی، مادربرد به طور کامل بررسی می گردد و از نبود ایرادات سخت افزاری دیگر و یا تعمیرهای گذشته که ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در روند تعمیرو یا تعویض چیپ گرافیک می گردد مطمئن می شویم.
در مرحله ی آخر بسته به اینکه ایراد چیپ گرافیک از پایه های آن است و یا خود چیپ گرافیک صدمه دیده است اقدام به تعمیر و یا تعویض این قطعه می نمائیم که در اصطلاح رایج بین تعمیر کنندگان لپ تاپ به آن ریبال چیپ گرافیک هم گفته می شود. (Resold ، Reball ، Rework)
پس از اتمام مراحل تعمیر گرافیک، لپ تاپ بسته به نوع تعمیر به مدت یک الی سه روز مورد بررسی و نظارت قرار می گیرد تا از سلامت کامل لپ تاپ اطمینان حاصل شود، همچنین در صورت باز شدن لپ تاپ، عیب یابی و پس از تعمیر قطعه معیوب، سرویس داخلی لپ تاپ (تعویض خمیر سیلیکون سی پی یو و چیپست ها و سرویس فن لپ تاپ) نیزبه صورت رایگان انجام می گردد. مجموعه ی سایان سسیتم با بهره مندی از بهترین تجهیزات  و خبره ترین افراد متخصص در این مجموعه می توانند انواع ایرادات سخت افزاری لپ تاپ شما را به خوبی رفع نمایند.
               
بازگشت به بخش اخبار بازگشت به صفحه اصلی

شرکت سایان سیستم

مجموعه سایان سیستم فعالیت خود را از سال 1380 و با بیشتر از 16 سال تجربه در امور مربوط به رایانه ائم از سخت افزار، نرم افزار، شبکه و تجهیزات رایانه ای از قبیل فروش و تعمیرات تخصصی کامپیوتر، تعمیرات تخصصی لپ تاپ، تعمیرات تخصصی چاپگر و ماشین های اداری، تعمیرات تخصصی مانیتور و انواع بردهای صنعتی، بازیابی و ریکاوری اطلاعات و طراحی وب سایت آغاز نموده است و با اخذ نمایندگی رسمی شرکت هایی از جمله نمایندگی رسمی بهین تکنولوژی، نمایندگی رسمی بازرگانی مهر در زمینه ی فروش و گارانتی لپتاپهای Asus،Lenova،HP و همچنین نمایندگی شرکت آسیاتک و شرکت مخابرات در زمینه ی واگذاری اینترنت تلاش نموده سبد متنوعی از محصولات و تخصصصی ترین خدمات را در اختیار مشتریان گرامی قرار دهد. این مجموعه با تشکیل تیم فنی قدرتمند همواره تلاش داشته تا بهترین راهکارها را در قالب محصولات و خدمات در اختیار مشتریان خانگی،سازمان و ارگان ها قرار دهد. همچنین این شرکت با اجرای بهترین خدمات از جمله فروش، تعمیرات تخصصی، پشتیبانی و مشاوره در کلیه امور مربوط با رایانه یکی از تخصصی ترین مراکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ، کامپیوتر، چاپگر و .. بوده و تلاش نموده تا فردا هایی روشن تر را برای خدمت رسانی به هموطنان عزیز رغم زند.
آدرس:آذربایجان شرقی-شهرستان شبستر-بالاتر از میدان نماز - جنب بانک مسکن - سایان سیستم
تلفن تماس: 42422120-42420298 (041)98+

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت سایان سیستم می باشد.