رفع ایراد گیر کردن کاغذ در داخل پرینتر

 
مشکل گیر کردن کاغذ در چاپکر
گاهی اوقات هنگام پرینت یا کپی کردن مطلبی مشاهده می کنیم که کاغذ درون چاپگر کیر کرده است، در این مواقع سعی نکنید  با اعمال زور کاغذ گیر کرده را بیرون بکشید، زیرا قطعه ی کاغذکش چاپگر ها حساس بوده و برعکس کشیدن کاغذ خلاف حرکت غلطک و کاغذکش پرینتر باعث آسیب رسیدن به غلتک پرینتر می گردد، طریقه ی بیرون کشیدن کاغذ گیر کرده در پرینتر کاری بسیار آسان و البته حساس می باشد که اگر با دقت انجام نشود امکان صدمه زدن به پرینتر می گردد.
در ابتدا چاپگر را خاموش نموده و سپس برای مطمئنتر شدن کابل برق را از پرینتر جدا نمائید، کاغذ های سالم را که در پرینتر گیر نکرده اند از سینی کاغذ چاپگر بردارید و سپس مراحل زیر را انجام دهید:
در پشت چاپگر قسمتی کشویی وجود دارد آن را باز کرده و اگر کاغذ جمع شده ای را مشاهده کردید با هر دودست دوطرف کاغذ را گرفته و به آرامی و متوازن آن را بیرون بکشید، در نظر داشته باشید که اگر با سرعت بالا و با بی احتیاطی و نامتوازن کاغذ را بیرون بکشید احتمال پاره شدن کاغذ بسیار بالاست ، برای احتیاط بیشتر بهتر است پس از بیرون آوردن کاغذ با یک چراغ قوه کوچک داخل پرینتر را بررسی کنید تا اگر تکه کاغذهای کوچکی در فضای داخلی پرینتر بجا مانده باشد آن را بردارید تا مجددا باعث جمع شدن کاغذ داخل پرینتر نگردد. با توجه به متنوع بودن چاپگرهای گاهی نیاز است از قسمتی که سینی کاغذ در آنجا قرار گرفته، درب پرینتر را باز کرده و کارتریج را به آرامی بیرون بکشید و سپس از قسمت بالای محل قرار گرفتن کارتریج که هنگام پرینت کاغذ از آن قسمت خارج می گردد، کاغذ را به آرامی و با دو دست خود به طور متوازن بیرون بکشید دقت نمائید که کاغذ را برعکس حرکت کاغذ کش و غلطک پرینتر خارج نکنید، سپس درب پشت دستگاه  را سرجای خود گذاشته، کارتریج را داخل پرینتر بگذارید و درب آن را ببنید، دقت کنید تا پین های درب به درستی جا رفته باشد و بعد با فشاری کوچک درب پرینتر را در جای خود قرار دهید، مجددا کابل برق را بزنید و دستگاه خود را روشن کنید. کاغذ های مورد استفاده  را هم تراز کنید و در داخل سینی کاغذ گذاشته ، شاخص های تعبیه شده روی پرینتر را طبق سایز کاغذ خود تنظیم کنید ، در نظر داشته باشید که شاخص ها به کاغذ نباید فشاری وارد کنند، سپس دکمه کنسل را به مدت چند ثانیه نگه دارید، بعد از انجام این حرکت پرینتر به صورت اتوماتیک برگه ای را از داخل سینی کاغذ کشیده و پرینتری را که در حافظه خود دارد به چاپ می رساند که به اصطلاح به آن تست پرینت می گویند. با توجه به متنوع بودن چاپگر ها نمونه تست زدن ممکن است در هر چاپگری متفاوت باشد در این حالت می توانید با کپی کردن و یا پرینت زدن از طریق کامپیوتر چاپگر را تست نمائید. اگر پرینت با موفقیت انجام شد مشکل دستگاه شما رفع شده است ، اگر همچنان با مشکل روبروست مراحل گفته شده یک بار دیگر و با دقت بیشتر انجام دهید.اگر بازهم به مشکل جمع شدن کاغذ برخوردید ، پرینتر شما احتیاج به تعمیر بوسیله متخصصان این زمینه دارد .
 
بازگشت به بخش اخبار بازگشت به صفحه اصلی

شرکت سایان سیستم

مجموعه سایان سیستم فعالیت خود را از سال 1380 و با بیشتر از 16 سال تجربه در امور مربوط به رایانه ائم از سخت افزار، نرم افزار، شبکه و تجهیزات رایانه ای از قبیل فروش و تعمیرات تخصصی کامپیوتر، تعمیرات تخصصی لپ تاپ، تعمیرات تخصصی چاپگر و ماشین های اداری، تعمیرات تخصصی مانیتور و انواع بردهای صنعتی، بازیابی و ریکاوری اطلاعات و طراحی وب سایت آغاز نموده است و با اخذ نمایندگی رسمی شرکت هایی از جمله نمایندگی رسمی بهین تکنولوژی، نمایندگی رسمی بازرگانی مهر در زمینه ی فروش و گارانتی لپتاپهای Asus،Lenova،HP و همچنین نمایندگی شرکت آسیاتک و شرکت مخابرات در زمینه ی واگذاری اینترنت تلاش نموده سبد متنوعی از محصولات و تخصصصی ترین خدمات را در اختیار مشتریان گرامی قرار دهد. این مجموعه با تشکیل تیم فنی قدرتمند همواره تلاش داشته تا بهترین راهکارها را در قالب محصولات و خدمات در اختیار مشتریان خانگی،سازمان و ارگان ها قرار دهد. همچنین این شرکت با اجرای بهترین خدمات از جمله فروش، تعمیرات تخصصی، پشتیبانی و مشاوره در کلیه امور مربوط با رایانه یکی از تخصصی ترین مراکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ، کامپیوتر، چاپگر و .. بوده و تلاش نموده تا فردا هایی روشن تر را برای خدمت رسانی به هموطنان عزیز رغم زند.
آدرس:آذربایجان شرقی-شهرستان شبستر-بالاتر از میدان نماز - جنب بانک مسکن - سایان سیستم
تلفن تماس: 42422120-42420298 (041)98+

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت سایان سیستم می باشد.