برخی از دلایل خرابی مادربرد لپ تاپ

برخی از علت های خرابی مادربرد لپ تاپ
خرابی مادربرد لپ تاپ ها دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد که  آشنایی با دلایل آن تا حدودی باعث می شود از خرابی لپ تاپ جلوگیری گردد و با رعایت این نکات طول عمر لپ تاپ افزایش می یابد. برخی از این علت ها قابل پیشگیری بوده و برخی دیگر غیر قابل اجتناب بوده و ممکن است بمرور زمان اتفاق بیفتد.
 • نوسانات بیش از حد برق و منبع ولتاژ
 • ریختن مایعات روی لپ تاپ
 • ایرادات ناشی از چیپست شمالی و چیپست جنوبی لپ تاپ
 • ایرادات شیارهای گرافیک (PCI-ESlot ,AGT Slot): استفاده از کارت های گرافیک غیر استاندارد و عدم نصب صحیح این کارت ها درون شکاف AGP یا PCI-Eبه آنها صدمه وارد می کند.
 • ایراد اسلات رم و عدم نصب صحیح رم روی اسلات رم لپ تاپ
 • استفاده از شارژرهای غیر اوریجینال و عدم هماهنگی شارژر با ولتاژ و آمپر لپ تاپ
 • استهلاک مادربرد لپ تاپ
 • عدم استفاده از کول پد
امر مسلمی که وجود دارد قطعا استفاده از کول پد درون لپ تاپ را خنک نمی کند، برخی به اشتباه گمان می کنند که استفاده از کول پد باعث خنک شدن درون لپ تاپ می گردد، کول پدها بیشتر به این خاطر حائز اهمیت می باشند که علاوه بر راحتی استفاده از لپ تاپ، باعث می گردد فضایی ایجاد گردد که حرارت ایجاد شده در لپ تاپ از طریق این فضا به آسانی خارج گردد، با توجه به اینکه حرارت ناشی از لپ تاپ از محفظه های کیبورد و قسمت پائین و کناره های لپ تاپ خارج می گردد، قرار دادن لپ تاپ روی میز، یا شیشته و محیط های صاف باعث می گردد حرارت تولید شده در لپ تاپ به راحتی خارج نگردیده و به مرور زمان این حرارت باعث صدمه دیدن لپ تاپ می گردد.
 
 • استفاده از کاورهای پلاستیکی که بعنوان محافظ کیبورد استفاده می گردد
استفاده از این کاورها در زمانی که لپ تاپ روشن نمی باشد مناسب است ولی در زمانی که لپ تاپ روشن است بهتر از از این کاورها که باعث می گردد حرارت تولیدی از لپ تاپ به راحتی خارج نگردد و به مرور زمان باعث صدمه رسیدن به لپ تاپ می گردد.
 
 • روشن گذاشتن لپ تاپ بیش از حد و اندازه معمول
بهتر است زمانی که نیازی به روشن بودن دستگاه نیست آن را خاموش نمائید یا حدالامکان تنظیمات لپ تاپ به صورتی باشد که هنگام عدم استفاده، لپ تاپ به حالت اسکرین سیور برود و یا  سیستم در حالت اسلیپ باشد که این تنظیمات به ظاهر ساده باعث جلوگیری از صدمه دیدن لپ تاپ و صفحه نمایش آن می گردد.
 • جابه جا کردن لپ تاپ در حالتی که دستگاه روشن و یا در حالت sleep می باشد.
 • آپدیت ورژن اشتباه بایوس لپ تاپ که باعث بالا نیامدن لپ تاپ می گردد
 • استفاده مستقیم از کلینر ها و شیشه پاک کنها برای تمیزی لپ تاپ
اگر قصد تمیز کردن جرم های روی صفحه نمایشگر را دارید، حتما قبل از این کار لپ تاپ را خاموش کنید. از یک تکه پارچه کتان مانند یک تی شرت استفاده کنید و هرگز پارچه هایی که خش ایجاد می کنند را به کار نبرید.
هرگز از دستمال توالت برای پاک کردن صفحه نمایشگر استفاده نکنید. هرگز از محلول های تمیز کننده که پایه آمونیاکی دارند برای تمیز کردن صفحه نمایشگر استفاده نکنید.
در صورت استفاده از این محلول ها پایان کار صفحه نمایشگر فرا رسیده است. برای این کار حتما از محلول های تمیزکننده مانیتور استفاده کنید که مطمئن تر است. همیشه محلول را بر روی پارچه اسپری کنید و از اسپری کردن مستقیم بر روی صفحه نمایشگر لپ تاپ پرهیز کنید. جهت کشیدن پارچه بر روی صفحه نمایشگر لپ تاپ از چپ به راست و از بالا به پایین است. شما همچنین می توانید با مخلوط کردن ایزوپروپیل الکل و آب یک محلول تمیزکننده اختصاصی برای خود بسازید. این محلول باید حاوی قسمت های مساوی از آب و الکل باشد.
 • استفاده از لپ تاپ در حالتی که شارژ باقیمانده آن زیر ده درصد می باشد.
 • مشکلات ناشی از حرارت بیش از حد سی پی یو و عدم سرویس فن سی پی یو و خمیر سیلیکون مخصوص لپ تاپ
 • خاموش کردن لپ تاپ با فشار دادن دکمه پاور و نگه داشتن آن
 • استفاده از لپ تاپ در محیط هایی که بیش از حد گرد وغبار وجود دارد.
 • ویروسی شدن لپ تاپ
عامل دیگری که احتمالاً کمتر به ان فکر می شود ویروس است. برخی از ویروس ها میتوانند  محاسبات و دستورات سنگینی را به سی پی یو لپ تاپ تحمیل کنند و همچنین برخی از ویروس ها روی فایل ROM بایوس تأثیر می گذارند؛ اگر فایل رام داخل آی سی های EPROM دارای bug باشد، باعت میشوند که  لپ تاپ دچار ایراد اساسی شده و روشن نشود.
بازگشت به بخش اخبار بازگشت به صفحه اصلی

شرکت سایان سیستم

مجموعه سایان سیستم فعالیت خود را از سال 1380 و با بیشتر از 16 سال تجربه در امور مربوط به رایانه ائم از سخت افزار، نرم افزار، شبکه و تجهیزات رایانه ای از قبیل فروش و تعمیرات تخصصی کامپیوتر، تعمیرات تخصصی لپ تاپ، تعمیرات تخصصی چاپگر و ماشین های اداری، تعمیرات تخصصی مانیتور و انواع بردهای صنعتی، بازیابی و ریکاوری اطلاعات و طراحی وب سایت آغاز نموده است و با اخذ نمایندگی رسمی شرکت هایی از جمله نمایندگی رسمی بهین تکنولوژی، نمایندگی رسمی بازرگانی مهر در زمینه ی فروش و گارانتی لپتاپهای Asus،Lenova،HP و همچنین نمایندگی شرکت آسیاتک و شرکت مخابرات در زمینه ی واگذاری اینترنت تلاش نموده سبد متنوعی از محصولات و تخصصصی ترین خدمات را در اختیار مشتریان گرامی قرار دهد. این مجموعه با تشکیل تیم فنی قدرتمند همواره تلاش داشته تا بهترین راهکارها را در قالب محصولات و خدمات در اختیار مشتریان خانگی،سازمان و ارگان ها قرار دهد. همچنین این شرکت با اجرای بهترین خدمات از جمله فروش، تعمیرات تخصصی، پشتیبانی و مشاوره در کلیه امور مربوط با رایانه یکی از تخصصی ترین مراکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ، کامپیوتر، چاپگر و .. بوده و تلاش نموده تا فردا هایی روشن تر را برای خدمت رسانی به هموطنان عزیز رغم زند.
آدرس:آذربایجان شرقی-شهرستان شبستر-بالاتر از میدان نماز - جنب بانک مسکن - سایان سیستم
تلفن تماس: 42422120-42420298 (041)98+

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت سایان سیستم می باشد.